با "سین‌مپ" نقشه‌ی دنیا در دستان شماست

نیلوفر خسروی
رایگان

این روزها برنامه‌های مسیریابی و نقشه برداری طرفداران زیادی دارند، مخصوصا در شهرهای بزرگی که بدون کمک آن‌ها ممکن است ساعت‌ها در ترافیک بمانیم یا حتی برای پیدا کردن یک آدرس ساده گم شویم. باید قبول کنیم که دنیا خیلی تغییر کرده و ما بدون تکنولوژی، موجودات سرگردانی روی کره‌ی خاکی هستیم که آینده‌ای نداریم.

در این میان برنامه‌های مسیریابی هر روز خودی نشان می‌دهند، اما اپلیکیشن فارسی خوبی که قدرت رقابت با همکاران خارجی خود را داشته باشد، کم دیده می‌شود. "سین مپ" برنامه‌ای است که نه تنها توانسته با رقبایش برابری کند، بلکه در بعضی زمینه‌ها از آن‌ها جلو زده و در بین فارسی زبانان راهی برای خود گشوده است. این برنامه توسط شرکت "سیندو" ارائه شده و یکی از چند اپلیکیشن کاربردی این گروه است.

در بدو ورود به برنامه، می‌توانید از قسمت راهنما، نحوه‌ی کار با "سین مپ" را بیاموزید. در این قسمت، برنامه به سوالات و نکات زیر به صورت تمام و کمال پاسخ داده است:

با برنامه‌ی سین مپ چیست؟ چکار می‌کند؟

امکانات کلی برنامه

مکان‌یاب (پیشگوی هوشمند)

آدرس‌یاب

مسیریابی

این حوالی...

مختصات یاب

شهریاب

حذف و اضافه کردن مکان جدید به نقشه‌ی جهانی

سرعت شمار

نقاط مورد علاقه

عکس‌برداری و گالری نقشه‌ها

شناسایی نشان‌گرها از روی رنگ

و...

همانطور که شاهد هستید، این لیست بلندبالا قابلیت‌های زیاد "سین مپ" را نشان می‌دهد.اگر بخواهیم به صورت کامل هر کدام از این ویژگی‌ها را توضیح دهیم، جز تکرار کاری نکرده‌ایم و اطلاعات کامل در راهنمای برنامه وجود دارد، پس به سراغ خصوصیات منحصر به فرد "سین مپ" می‌رویم.

یکی از قسمت‌هایی که در این لیست جلب توجه می‌کند، امکان " حذف و اضافه کردن مکان جدید به نقشه‌ی جهانی" است؛ اگر شما نیز یکی از صاحبین مشاغل باشید، حتما به این نکته توجه کرده‌اید که چطور بعضی از مکان‌ها بر روی نقشه‌ی گوگل وجود دارند و حین جستجو به راحتی پیدا می‌شوند. "سین مپ" این کار را برای شما انجام می‌دهد، البته فرآیند ثبت محل مورد نظر، ممکن است تا دو هفته طول بکشد، زیرا هر درخواست باید از سوی کارشناسان بررسی و تایید شود. می‌توانید درخواست ثبت محل مورد نظر خود را با نگه داشتن انگشت بر روی نقشه و انتخاب گزینه‌ی "اضافه کردن"، ارسال کنید و در پنجره‌ی ظاهر شده، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. به همین راحتی!

امکانات دیگر برنامه مانند آدرس یابی، سرعت شمار، مسیریابی و... از پنل سمت راست برنامه قابل دسترسی هستند. 

یکی دیگر از نکات قابل توجه برنامه، نشان دادن هر محل با رنگ مخصوص به خود است. مثلا از رنگ ارغوانی برای محل‌هایی که کاربر جستجو می‌کند و از رنگ زرد برای نشانگرهایی که مختصات‌یاب اضافه می‌کند، استفاده می‌شود. البته باید اعتراف کرد که رنگ‌ها خیلی زیاد هستند و ممکن است کاربر همه‌ی این رنگ‌ها را به خاطر نیاورد و این نکته، هدف استفاده از رنگ‌های مختلف را از بین می‌برد.

در قسمت سرعت شمار، سرعت مجاز در هر نقطه‌ای که در آن حضور دارید نمایش داده می‌شود و علاوه بر آن اطلاعاتی از قبیل:

با حداکثر سرعت مجاز

طول جغرافیایی

عرض جغرافیایی

ارتفاع از سطح دریا

قابل دریافت است. 

ارائه‌ی این اطلاعات به این خاطر است که "سین مپ" بیشتر از یک برنامه‌ی مسیریابی، برای استفاده از نقشه طراحی شده است؛ جزئیاتی که بیشتر اپلیکیشن‌های فارسی از آن‌ها چشم‌پوشی کرده‌اند.

رابط کاربری برنامه بسیار خوب است و به نظر نمی‌رسد کاربر در استفاده از "سین مپ" گیج شود یا با مشکلی رو‌به رو شود، گرچه هنوز می‌تواند از این هم بهتر شود.

البته نکاتی نیز وجود دارند که اشاره کردن به آن‌ها لازم است؛ مثلا اگر در حال استفاده از پنل کنترل برنامه باشید، با هر بار ورود به آن، تبلیغی نمایش داده می‌شود و متاسفانه تعداد این تبلیغ‌ها زیاد است و ممکن است کاربر را خسته کند.

در آخر به صورت تیتروار به بیان نقاط قوت و ضعف برنامه می‌پردازیم.

نقاط قوت:

 • امکان مکان‌یابی، مسیریابی، مختصات‌یابی و آدرس‌یابی
 • آگاهی از سرعت مجاز و اطلاعات جغرافیایی هر منطقه
 • امکان عکس‌برداری از نقشه
 • استفاده از رنگ‌های خاص برای هر نوع داده
 • دسترسی به نقاط مهم پیرامون هر منطقه

نقاط ضعف:

 • تبلیغات برنامه در بعضی شرایط آزاردهنده هستند
 • استفاده از رنگ‌های زیاد که به نظر می‌رسد بی‌فایده باشد و به جای آن می‌توان تنها چند تفکیک محدود را در نظر گرفت

با توجه به نکات گفته شده، این برنامه با اختلاف زیادی، بالاتر از همکاران ایرانی خود قرار می‌گیرد و امیدواریم روزبه روز شاهد پیشرفت آن‌ها باشیم.

 

کافه‌بازار
 • با "سین‌مپ" نقشه‌ی دنیا در دستان شماست
 • با "سین‌مپ" نقشه‌ی دنیا در دستان شماست
 • با "سین‌مپ" نقشه‌ی دنیا در دستان شماست
 • با "سین‌مپ" نقشه‌ی دنیا در دستان شماست
شرکت : sevid
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط