با "هدایت تحصیلی" آینده‌ای خوب پیش روی شماست

مهسا اباذری
رایگان

به جرئت می‌توان گفت که انتخاب رشته دانشگاهی، یکی از ارکان مهم و سرنوشت‌ساز در زندگی هر شخص است که آینده شغلی و شخصی وی را تعیین می‌کند. دانش‌آموزان با توجه به اهمیت موضوع، ملزم به خرج دقت و وسواس زیادی هستند که بتوانند به بهترین نحو، یکی از مهمترین تصمیمات زندگی‌شان را اخذ کنند. اما غالبا تصمیم‌گیری بدون استفاده از نظرات مشاوران تحصیلی امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ در این راستا و در جهت صرفه‌جویی در وقت و هزینه، نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متعدی در این حوزه روانه بازار شدند که اطلاعات و مشاورات مفید و کاربردی را در اختیار دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان قرار می‌دهند. امروز می‌خواهیم به معرفی یکی از این اپلیکیشن‌های مشاوره تحصیلی بپردازیم؛ پس ما را در ادامه این نقد و بررسی همراهی کنید.با

اپلیکیشن هدایت تحصیلی، نرم‌افزار موبایلی است که با نصب آن، راهکارها و مشاورات انواع رشته‌های تحصیلی در دسترس‌تان قرار می‌گیرند.

هدایت تحصیلی را می‌توانید با پرداخت ۲۰۰۰ تومان بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید نصب و در هزینه‌های گزاف پرداخت حق مشاوره، صرفه‌جویی کنید.

نگاهی به برنامه

پس از نصب برنامه، انواع اطلاعات در قالب‌های «هدایت تحصیلی، ویدیوهای مربوط به انتخاب رشته، ویدیوهای درس کار و فناوری، پودمان هدایت تحصیلی – حرفه‌ای و ارتباط با دبیران و مشاور» در اختیار شما قرار می‌گیرند که در ادامه به بیان مختصری از هریک خواهیم پرداخت.

هدایت تحصیلی

در این بخش یک سری اطلاعات در رابطه با انتخاب انواع رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی، انسانی، معارف، فنی و حرفه‌ای و کارودانش در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. 

با کلیک بر روی رشته مورد نظر، توضیحاتی پیرامون شرایط قبولی و حداقل معدل اخذ شده برای پذیرفته شدن در رشته ارائه می‌شود، همچنین امکان اشتراک‌گذاری مطالب با دوستان از طریق شبکه‌های اجتماعی نیز امکان‌پذیر است.

ویدیوهای مربوط به انتخاب رشته

با در این بخش، ویدیوهایی از مشاوران حرفه‌ای و کاربلد تعبیه شده که به بیان راهنمایی و توضیحاتی پیرامون نحوه انتخاب رشته صحیح می‌پردازند.

با انتخاب مشاور مورد نظر، اطلاعاتی در مورد نحوه برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی، ایمیل و شبکه اجتماعی ارائه می‌گردد.

ویدیوهای درس کار و فناوری

در این قسمت ویدیوهایی جهت ارائه مطالب در حیطه آموزش نرم‌افزارهای مورد نیاز، قرار گرفته است. نرم‌افزارهای کاربردی مانند «Edraw، BricsCAD و ...» قابل مشاهده هستند.

پودمان هدایت تحصیلی – حرفه‌ای

در این پودمان با انجام دادن پروژه انتخاب رشته تحصیلی حرفه‌ای، برای تصمیم‌گیری نهایی آماده می‌شوید. منظور از آمادگی برای انتخاب این است که سرنوشت تحصیلی حرفه‌ای خود را بر اساس توانایی، رغبت، استعداد، شخصیت، ارزش‌ها و با توجه به نیاز‌های جامعه و امکانات مدرسه و منطقه مشخص کنید. برای این کار برنامه روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهد که از این بخش در دسترس قرار می‌گیرند.

ارتباط با دبیران و مشاور

یکی از قابلیت‌های مهمی که برنامه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، امکان برقراری ارتباط مستقیم با دبیران و مشاوران است که از این قسمت میسر می‌گردد. البته در حال حاضر فقط برقراری ارتباط با مشاور برنامه و دبیر ریاضی و قرآن امکان‌پذیر است، اما به زودی امکان ارتباط با دبیران بیشتری ممکن خواهد شد.

قابل ذکر است که مشاهده مطالب مربوط به هدایت تحصیلی به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت امکان‌پذیر است اما برای مشاهده ویدیوها و به‌روزرسانی صفحات برنامه، ملزم به استفاده از اینترنت هستید. 

نقاط قوت

• ارائه مشاوره کاربردی در جهت تعیین رشته

• امکان مشاوره در تمامی رشته‌های درسی

• برقراری ارتباط مستقیم با مشاوران و دبیران

ا اشتراک‌گذاری مطالب از طریق شبکه‌های اجتماعی

• مشاهده ویدویوهای درس کار و فناوری

• مشاهده ویدیوهای مشاوران

نقاط ضعف

• عدم امکان برقراری ارتباط با دبیران انواع دروس مختلف

• عدم امکان ایجاد صفحه شخصی

• عدم امکان افزودن مطالب به لیست علاقه‌مندی‌ها

 

با چشم‌پوشی از معایب ذکر شده که امیدواریم در نسخه‌های آتی برطرف شوند، و با توجه به امکان استفاده از راهنمایی‌های مشاوران با تجربه با پرداخت کمترین هزینه، می‌توان گفت برنامه هدایت تحصیلی یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های این حوزه محسوب می‌شود.

کافه‌بازار
  • با "هدایت تحصیلی" آینده‌ای خوب پیش روی شماست
  • با "هدایت تحصیلی" آینده‌ای خوب پیش روی شماست
  • با "هدایت تحصیلی" آینده‌ای خوب پیش روی شماست
  • با "هدایت تحصیلی" آینده‌ای خوب پیش روی شماست
شرکت : امیرحسین کهرباییان
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط