بررسی اپلیکیشن Fit

ناهید نقشبندی
رایگان

ورزش و تغذیه دو عامل اساسی در سلامت انسان هستند. تمام رسانه‌ها، پزشکان و افراد مختلف بر این موضوع تاکید می‌کنند. انواع برنامه‌های ورزشی و رژیم‌های غذایی که درموردشان می‌شنویم گویای اهمیت این مسئله هستند. اما فعالیت‌های ورزشی باید درست و با توجه به توانایی شخص صورت بگیرند. شناسایی قدرت و توانایی هر فرد کار راحتی نیست و محاسبات و اندازه‌گیری‌های دقیقی لازم دارد. مربی‌ها و متخصصان ورزش می‌توانند به شما کمک شایانی کنند، اما آن‌ها همیشه با شما نیستند و تک تک فعالیت‌های شما را زیر نظر ندارند و همچنین هزینه‌ی بسیاری برای دستتمزد هر کدام باید پرداخت. شاید اصلا شما شخصی باشید که فرصت باشگاه رفتن نداشته باشید. در این صورت چاره چیست؟ باید ورزش و فعالیت بدنی را متوقف کنید؟

ساعت‌های هوشمند و برنامه‌های تخصصی ورزشی که در دنیای تکنولوژی این روزها بسیار زیاد شده‌اند می‌توانند به شما کمک کنند تا بدون رفتن به باشگاه و زیر نظر مربی بودن هم بتوانید ورزش کنید و تناسب اندام خود را حفظ کنید. در این بین برنامه Fit که توسط کمپانی Google به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته یکی از اپلیکیشن‌های بسیار خوب در این دسته‌بندی است.

بررسی اپلیکیشن Fit

برنامه Fit که بر روی تمام دستگاه‌ها اعم از گوشی‌های موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و ساعت‌های هوشمند قابل نصب است حجم زیادی ندارد. این برنامه تمام مدت فعال است همه فعالیت‌های شما مانند قدم زدن، دوچرخه‌سواری، دوییدن و ... را ثبت می‌کند و با توجه به این اطلاعات می‌تواند به کاربران در تعیین هدف‌های تناسب اندام کمک کند. همچنین این اپلیکیشن به شما فعالیت‌هایی متناسب با توان شما پیشنهاد می‌دهد تا روشی موثر‌تر برای رسیدن به اندام مورد علاقه خود پیدا کنید. با وجود اینکه Fit یک برنامه مستقل تناسب اندام نیست، اما قابلیت ادغام شدن با انواع دستگاه‌های تناسب اندام چون Fitbit،  TomTom، Jawbone ، Microsoft Band و ... را دارد.

نحوه کار اپلیکیشن

این برنامه از طریق سنسورهایی که دارد اطلاعات لازم را جمع‌آوری می‌کند. پس از نصب برنامه و انجام تنظیمات لازمی که به سنسورهای برنامه اجازه کار می‌دهد، خود برنامه شما را در قدم‌های بعدی همراهی می‌کند. به همین علت استفاده از این اپلیکیشن کار سختی نخواهد بود. بعضی از خدمات این برنامه از قرار زیر هستند:بررسی اپلیکیشن Fit

۱. محاسبه فاصله‌ای که در یک روز می‌پیمایید.

۲. محاسبه مقدار کالری که در روز می‌سازنید.

۳. محاسبه فعالیت‌های زمان خواب.

۴. تعیین هدف‌های روزانه، هفتگی و ماهیانه.

۵. شمارش تعداد قدم‌هایتان در روز.

۶. دریافت آماری اطلاعاتی چون پیاده‌روی، دوییدن و سواری. این اطلاعات با جزئیاتی چون سرعت، مسیر، ارتفاع، تعداد گام‌ها و ... ثبت می‌شوند و به صورت جدول‌های عددی و نموداری در اختیار شما قرار می‌گیرند.

۷. پیشنهادهایی برای تعیین هدف‌های ورزشی با توجه به توانایی شما.بررسی اپلیکیشن Fit

نقاط قوت:

• گرافیک و طراحی جذاب.

• کارکرد ساده.

• ثبت دقیق اطلاعات فراوان مربوط به فعالیت‌های بدنی.

• پیشنهادهای کاربردی برای بهتر شدن برنامه تناسب اندام شما.

نقاط ضعف:

• مستقل نبودن این برنامه و نیاز به ادغام با دستگاه‌های هوشمند تناسب اندام.

کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • بررسی اپلیکیشن Fit
  • بررسی اپلیکیشن Fit
  • بررسی اپلیکیشن Fit
  • بررسی اپلیکیشن Fit
شرکت : Google Inc.
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط