بررسی برنامه The Weather Channel

ناهید نقشبندی
رایگان

وقتی می‌خواهید برای قدم زدن از خانه بیرون بروید یا قصد مسافرت دارید به اینکه چه لباسی باید بپوشید و چه چیزهایی باید با خود ببرید فکر می‌کنید. نگاه کردن به آسمان برای پیش‌بینی هوا و در نتیجه تصمیم‌گیری صحیح کافی نیست؛ خدا را چه دیدید شاید در نیمه‌های روز رگبار تندی گرفت و پیراهن نازک سفید رنگ شما را خراب کرد. چک کردن آب و هوا راهی ساده برای تصمیم‌گیری بهتر است. اپلیکیشن‌ها و سایت‌های بسیاری اطلاعات مربوط به آب و هوا را در اختیار کاربران قرار می‌دهند اما کدام اطلاعات معتبر‌تر است و به کدام اپلیکیشن می‌توان اطمینان کرد؟

The weather channel یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رده‌ی آب و هوا است که از ریتینگ بالایی برخوردار است. این اپلیکیشن برای انواع سیستم عامل‌ها طراحی شده است. طراحی و محیط کاربری زیبا و اطلاعات دقیق و جزئیات فراوان موجب شده که این اپلیکیشن یک سر و گردن بالاتر از رقیبان خود قرار گیرد. پس از نصب برنامه بر روی دستگاه، The weather channel به‌صورت خودکار لوکیشن شما را پیدا می‌کند و اطلاعات مربوط به آب و هوای منطقه شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر قصد دارید از آب و هوای محل دیگری مطلع شوید به‌سادگی با سرچ کردن اسم محل می‌توانید اطلاعات مربوط به آن شهر را بیابید. اما چه چیزی باعث متمایز شدن The weather channel شده است؟ جزئیات دقیق و کاربردی فراوان. بعضی از اطلاعات به هیچ‌وجه برای یک آدم معمولی کاربرد ندارد و بسیاری از اپلیکیشن‌ها برای بالا بردن کیفیت کار خود از این اطلاعات استفاده می‌کنند اما این جزئیات موجب گیچ شدن کاربران می‌شود. اما The weather channel اطلاعاتی مفید را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در ادامه به بخش‌های مختلف این اپلیکیشن خواهیم پرداخت.

تنظیمات اولیه: در گوشه سمت چپ نوار بالایی برنامه آیکونی وجود دارد که با انتخاب آن صفحه‌ای در همان گوشه برای شما باز می‌شود. شما می‌توانید در این قسمت ایمیل خود را وارد کنید، نحوه نشان داده شدن دمای هوا را بر حسب فارنهایت یا سانتی‌گراد مشخص کنید و همچنین به تنظیمات کلی دسترسی پیدا کنید.

بررسی برنامه The Weather Channel

وضعیت هوا در چند ساعت آینده: در ابتدای صفحه‌ی باز شده، می‌توانید دمای هوای محل مورد نظر خود را تا ۵ ساعت آینده ببینید. با کشیدن صفحه به سمت پایین و یا انتخاب گزینه Hourly در همان قسمت قبلی می‌توانید اطلاعات هواشناسی را تا ساعت‌ها بعد ببینید.

جزئیات هواشناسی: در بخش بعدی که با پایین کشیدن صفحه با آن مواجه می‌شویم زاویه تابش خورشید، سرعت و جهت وزش باد، درصد بارش باران، رطوبت، درجه اشعه UV آفتاب و مقدار خطرناک بودن آن نشان داده شده است.

نقشه‌های هوایی و ماهواره‌ای: The weather channel بخشی جذاب دارد که در آن می‌توانید تمام نقشه‌های ماهواره‌ای و هوایی را ببینید.

شرایط جاده: این اپلیکیشن با بررسی وضعیت آب و هوای محل شما توصیه‌های لازم درباره وضعیت رانندگی را خواهد داد. برای مثال اگر امروز یک روز آفتابی است The weather channel وضعیت جاده را برای رانندگی و سفر مناسب تشخیص می‌دهد.

اخبار: در این بخش می‌توانید آخرین اخبار مربوط به آب و هوا را با نقشه‌های ماهواره‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بررسی برنامه The Weather Channel

وضعیت سلامت هوا: در این بخش با بررسی وضعیت آلودگی هوا، این اپلیکیشن به شما هشدار‌های لازم را می‌دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیششتر درباره آلودگی هوا می‌توانید به قسمت detail این بخش مراجعه کنید.

فعالیت‌های خارج از خانه: این قسمت به‌خصوص برای ورزشکاران می‌تواند جالب باشد. این اپلیکیشن با بررسی وضعیت دما و وضعیت هوا به شما می‌گوید که آیا شرایط برای ورزش‌هایی چون دو و اسکی مناسب هست یا نه. با انتخاب هرکدام از این گزینه‌ها جزئیات بیشتر این محاسبات در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نقاط قوت:بررسی برنامه The Weather Channel

• جزئیات کاربردی فراوان

• دقت و اعتبار بالای اطلاعات

• طراحی جذاب و زیبا

• کاربری راحت و ساده

• گرافیک بالای محیط

• قابلیت سینک شدن با ایمیل شخصیبررسی برنامه The Weather Channel

• قایلیت تغییر تنظیمات

• جست‌و‌جوی صوتی

• هشدارهای مربوط به ضریب آلودگی هوا

نقاط ضعف:

• با مقایسه این اپلیکیشن با دیگر برنامه‌های مشابه متوجه قدرت و جذابیت بالای آن خواهید شد اما شاید یکی از گزینه‌هایی که در بعضی از برنامه‌ها وجود دارد و با کیفیت بالای The weather channel انتظار داریم که در این برنامه نیز یافت شود انتخاب محل‌های مورد علاقه است تا بتوانیم به راحتی و بدون سرچ کردن به اطلاعات مربوط به این محل‌ها دست یابیم.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • بررسی برنامه The Weather Channel
  • بررسی برنامه The Weather Channel
  • بررسی برنامه The Weather Channel
  • بررسی برنامه The Weather Channel
شرکت : The Weather Channel
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط