تام سخنگو (My Talking Tom)

نیلوفر خسروی
رایگان

این روزها بازی‌های زیادی به بازار آمده‌اند، که در آن‌ها کاربران به صورت مجازی حیوان خانگی خود را بزرگ می‌کنند. ایده‌ی داشتن یک حیوان خانگی مجازی شاید عجیب به نظر برسد!  اما تفکر ساخت چنین بازی‌هایی جدا از سرگرم کننده بودن، هدف‌های دیگری را نیز دنبال می‌کند.

این نوع بازی تجربه‌ای از داشتن یک حیوان خانگی است که اگر کاربر نتواند از آن مراقبت کند، آسیب می‌بیند و مریض می‌شود. یکی از اهداف این بازی‌ها القا کردن حس مسئولیت‌پذیری و وقت شناسی به افراد و به صورت خاص به کودکان است. 

تام سخنگو (My Talking Tom)البته اینکه این نوع محصولات تا چه مرحله‌ای توانسته‌اند به این هدف دست پیدا کنند جای بحث دارد! آیا استفاده از گوشی موبایل که بسیاری از متخصصین استفاده از خود آن را برای کودکان نامناسب می‌دانند، راه خوبی برای آموزش مسائل اصلی زندگی به آن‌ها است؟ آیا درگیر شدن با زندگی مجازی و دل بستن به حیوانی مجازی، تاثیر خوبی بر روی کودک خواهد داشت؟ 

"My Talking Tom" یکی از این بازی‌های مجازی است که حیوان خانگی آن یک گربه به نام تام است که می‌توانید آن‌را تربیت کنید. این بازی توسط شرکت Outfit7 منتشر شده و چندی پس از ارائه‌ی آن در سال ۲۰۰۹، آن‌ها این برنامه را چنان توسعه دادند که شروع به ساخت محصولات دیگری با محوریت شخصیت تام کردند. سریال انیمیشن "My Talking Tom" در سال ۲۰۱۶ برنده‌ی دو جایزه در بخش بهترین‌ انیمیشن‌ها شد و روی پیشرفت و معرفی این بازی تاثیر به سزایی داشت.

از مشکلات چنین برنامه‌هایی که بر اساس تربیت یک موجود مجازی کار می‌کنند، عدم استقبال از به روزرسانی‌های جدید از سوی کاربران است. معمولا افراد اگر با حیوان خانگی خود خو گرفته باشند، از تغییرات جدید چندان استقبال نمی‌کنند.

بازی طوری است که درآن باید نیازهای گربه‌تان مثل خواب و بازی و غذا را برطرف کنید و از او مراقبت کنید. می‌توانید با گربه‌ی دوست داشتنی خود بازی کنید، آن را ناز کنید و وقتی خوابش می‌آید، تام را به رختخواب گرم و نرمش ببرید و چراغ را خاموش کنید تا بخوابد.

تام مثل یک بچه منتظر شما می‌ماند تا بفهمید چه نیازی دارد. شما از کودکی او را همراهی می‌کنید و احساسات مختلف را در چهره‌ی تام می بینید، احساساتی مثل غم، شادی، گرسنگی و ....

در مراحلی که تام نیاز به بازی دارد، به کاربر بازی‌هایی تحت عنوان Mini Games  پیشنهاد میشود، این بازی‌های کوچک واقعا جالب و سرگرم کننده هستند و یکی از بهترین قسمت‌های آن محسوب می‌شوند.

گرافیک بازی قابل توجه و جالب است. به صورت موازی با این بازی، بازی‌های دیگری نیز توسط همین شرکت با همین هدف ولی با شخصیت‌های متفاوت دیگری ارائه شده است، بازی‌هایی به نام "My talking angela" و "Tom Loves Angela"،"Talking Ben The Dog".

از نکات آزار دهنده‌ی این بازی، تبلیغ‌های زیاد آن است! علاوه بر تبلیغ‌های درون برنامه، در حین بازی چیزهای مختلفی از جمله جعبه‌های هدیه و یا عکس‌های جالب دیده می‌شوند، که اگر کاربر آن‌ها را لمس کند به صفحه های تبلیغی منتقل می‌شود. تقریبا به هر چیزی دست بزنید یک دام تبلیغاتی است! این حجم زیاد از تبلیغ آزاردهنده بوده و از چنین اپلیکیشن موفقی انتظار این همه تبلیغ آزار دهنده نمیرود.

به طور خلاصه این بازی یکی از بهترین و معروف‌ترین بازی‌های منتشر شده در این حوزه است.

"My Talking Tom" در گوگل پلی امتیاز ۴.۴ را از آن خود کرده است و تا به حال بیش از صد میلیون نفر آن را نصب کرده‌اند و هم اکنون برای هر دو پلتفرم مبتنی بر سیستم عامل iOS و Android به صورت رایگان در دسترس است.

اپ‌استور کافه‌بازار
 • تام سخنگو (My Talking Tom)
 • تام سخنگو (My Talking Tom)
 • تام سخنگو (My Talking Tom)
 • تام سخنگو (My Talking Tom)
شرکت : Outfit7

نظرات

 • عکس کاربر
  سمن (تایید نشده) / ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶ پاسخ

  چرا برنامه رو نصب کردم تو گوشیم اجرا نشد؟

 • عکس کاربر
  سمن (تایید نشده) / ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶ پاسخ

  چرا برنامه رو نصب کردم تو گوشیم اجرا نشد؟

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط