با ترلو پروژه‌های خود را مدیریت کنید

امين احمدی
رایگان

ترلو یا به انگلیسی Trello نام سرویسی است که در دو بستر وب و اپلیکیشن به منظور مدیریت کردن پروژه‌های تیمی ارائه شده است. شما با استفاده از این سرویس قادر خواهید بود تا عملیات‌هایی نظیر تعیین اعضا، مشخص‌کردن وظایف هرکدام و زمان‌بندی هر کار را انجام دهید.

فرقی نمی‌کند کار‌های مربوط به خانه را انجام می‌دهید یا با تیم خود مشغول کار کردن بر روی پروژه‌های کاری هستید، شما میتوانید با استفاده از این سرویس تمامی موارد قابل انجام خود را به نحوی شایسته مدیریت کنید.

یکی از قابلیت‌های خوب و کاربردی ترلو را می‌توان در استفاده از آن به صورت همزمان در کامپیوتر/لپ‌تاپ از طریق مرورگر اینترنتی و همچنین از طریق اپلیکیشن‌هایی که مخصوص گوشی‌های هوشمند و تبلت هستند، عنوان کرد.

قابلیت استفاده از ترلو در همه دستگاه‌ها، آن را به یکی از بهترین ابزارها برای کنترل بهتر کارها و پیش‌برد اهداف تبدیل کرده است.

به کمک ترلو (Trello)، شما قادر خواهید بود تمامی پروژه‌های خود را بر روی بوردها (Board) مدیریت کنید.

برای مثال پروژه طراحی یک وبسایت یا مدیریت برنامه‌های یک ماه منزل یا ایده‌های شخصی، می‌توانند هرکدام به عنوان یک بورد در ترلو اضافه شوند.

همچنین در کنار اضافه کردن بوردهایی که به عنوان ماهیت اصلی یک پروژه در نظر گرفته می‌شوند، می‌توانید با استفاده از قابلیت لیست‌‌برداری (List) به هرکدام از پروژه‌های خود (همان بوردهای اضافه شده) لیست‌های زیرمجموعه اضافه کنید.

لیست‌ها به عنوان دسته‌بندی‌های یک بورد، در نظر گرفته می‌شوند.

فعالیت‌های جزئی‌تر داخل هر بورد، تحت مفهموی با نام کارت (Card) قرار می‌گیرند.

تا به امروز اپلیکیشن‌های زیادی از سری برنامه‌های To Do توسعه داده شده‌اند که تا حدودی ما را در به پایان رساندن کارهایمان کمک کنند اما ترلو توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین‌های این حوزه مطرح کند.

ترلو اپلیکیشنی است که تمام امور را به صورت دقیق کنترل می‌کند و تمامی فعالیت‌ها، از هر ژانری، در آن قابل حل است.

شرکت‌هایی وجود دارند که به دلیل ترافیک پروژه‌های کاری، در انجام امور با مشکل مواجه‌اند و یا به دلایل مختلف مدیریت آن‌ها مانند تقسیم‌بندی کار‌ها بین اعضای تیم، زمان به پایان رساندن پروژه‌ها، اطلاع از پیشرفت یک پروژه و روند انجام امور، سختی کار را دو چندان می‌کند. بنابراین اکثر شرکت‌ها و همچنین افراد پر مشغله، به برنامه‌ای منظم نیاز دارند تا به طور هوشمندانه کار‌ها را تقسیم بندی کند و هر چیزی را دقیقا سرجای خودش قرار دهند، که این کار را اپلیکیشن هایی مانند ترلو، مایکروسافت تیمز و ... به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

اساس کار ترلو سازماندهی انجام امور و فعالیت‌های در دست انجام است و درست به مانند تخته وایت بردی عمل می‌کند که تمام کار‌های مربوط به پروژه‌های خود را روی آن نوشته‌اید و دسته بندی کرده‌اید تا افراد مشخص شده آن‌ها را به پایان برسانند.

فضای اپلیکیشن ترلو از سه بخش اصلی بورد، لیست و کارت تشکیل شده که با استفاده از هرکدام از آن‌ها می‌توانید پروژه‌های مربوط به کار خود را در ژانر‌های مختلف تشکیل دهید و در آن لیست‌هایی از کار‌های مربوط به آن را ایجاد کنید و در نهایت با استفاده از افزودن کارت‌ها در هر لیست کار‌های خود را سازماندهی کنید.

ترلو قابلیت‌های زیادی را برای به پایان رساندن هر موضوع طراحی کرده که ممکن است باعث سردرگمی شما در اضافه کردن پروژه‌ها شود ولی در آخر به بهترین ربات شما تبدیل ‌می‌شود و فقط کافیست چند کلیک ساده کنید تا از آخرین وضعیت پروژه‌هایتان مطلع شوید.

شما می‌توانید با استفاده از لیبل‌گذاری، هر کاری را به شخص خاصی مربوط کنید یا به کارت‌های خود فایل‌هایی را در قالب عکس اضافه کنید و همچنین برای انجان دادن هر کاری بازه زمانی مشخص کنید.

در منوی اپلیکیشن تمامی افراد مربوط به بورد مشاهده می‌شوند و آخرین کار‌ها و تغییرات ایجاد شده توسط آن‌ها در قالب Notification قابل مشاهده است.

با ساختن هر بورد می‌توانید افراد جدیدی را توسط ایمیل در آن دعوت کنید تا با شما همکاری کنند.

همچنین می‌توانید کارت‌ها را از هر لیست انتخاب کنید وهر کارت را با کشیدن آن در محیط برنامه، به لیستی دیگر انتقال دهید.

امکان این نیز وجود دارد تا از طریق گوگل درایو، فایلی را به هر کارت اضافه کنید و یا با استفاده از تگ کردن کارت‌ها، لیست ‌مربوط به آن‌ها را جستجو کنید.

تعریف برچسب‌ها: می‌توانید برای داشتن امکان فیلتر روی نوع فعالیت‌ها از برچسب‌ها استفاده کنید؛ به این ترتیب همه فعالیت‌های پروژه در کنار هم و در یک بورد تعریف می‌شوند، ولی دچار سردرگمی نمی‌شوید (برچسب ۱: امور مربوط به گرافیک، برچسب ۲: امور فنی، برچسب ۳: امور مالی و غیره). امکانات زیادی که روی همین تعاریف ساده تعبیه شده است، ترلو را به یک ابزار قوی برای مدیریت کارهای تیمی تبدیل کرده است.

با ترلو پروژه‌های خود را مدیریت کنید

برای اشاره به برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های ترلو می‌توانیم موارد زیر را عنوان کنیم:

– هر کارت در ترلو می‌تواند به شخص خاصی اختصاصی داده شود (با استفاده از تگ کردن شخص روی کارت)

– هر کارت در ترلو می‌تواند با لیبل (رنگی خاص) برای کار خاصی مشخص شود

– در هر کارت می‌توان یک چک لیست قرار داد

– هر کارت قابلیت داشتن لایک یا رای (Vote) را دارد

– برای هر کارت می‌توان Subscribe (اشتراک) گذاشت ( برای آن است که اگر تغییری در آن کارت صورت گرفت، ترلو در همان لحظه به شما اطلاع دهد: از طریق ایمیل یا Notification).

– هر کارت قابلیت گذاشتن کامنت یا نظر را دارد

– در هر کارت قابلیت گذاشتن عکس هم در نظر گرفته شده است

– هر بورد قابلیت شخصی بودن (Private)  یا عمومی بودن (Public)  را پیش بینی کرده است

– هر کارت امکان Card Aging را دارد (یعنی کارت‌هایی که مدت زیادی است دست نخورده باقی مانده‌اند را کمرنگ تر نشان می‌دهند تا از کارت‌های جدیدتر تفکیک شوند)

– هر بورد امکان ایجاد و اضافه کردن Calendar یک تقویم به بورد را دارد تا اعضای بورد بتوانند کارت‌های زمان بندی شده را روی تقویم مشاهده کنند

– هر بورد قابلیت عوض کردن صفحه ی پس زمینه‌اش را دارد (Background)

 

این اپلیکیشن برای پلتفرم‌های اندروید، iOS و ویندوز عرضه شده و امتیاز ۴.۵ را کسب کرده است.

این نرم‌افزار هم‌اکنون بالغ بر ۵۰۰ هزار کاربر فعال دارد که به طور مستمر از آن استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که هم اکنون بسیاری از شرکت‌های ایرانی نیز از ترلو برای پیش‌برد اهداف و کارهایشان استفاده می‌کنند.

اپ‌استور کافه‌بازار
 • با ترلو پروژه‌های خود را مدیریت کنید
 • با ترلو پروژه‌های خود را مدیریت کنید
 • با ترلو پروژه‌های خود را مدیریت کنید
 • با ترلو پروژه‌های خود را مدیریت کنید
شرکت : Trello, Inc.

نظرات

 • عکس کاربر
  saeid (تایید نشده) / ۰۴ ژانویه ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام وقت شما بخیر من هرکاری می کنم در قسمت تعیین دسترسی نمیتونم به کاربرها دسترسی ادمین رو بدم و گزینه مربوطه بصورت غیر فعال هستش اگر امکان داره راهنمایی کنید با تشکر از لطف شما

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط