ترویج شیوه زندگی سالم برای کودکان با بازی Green Riding Hood

نیلوفر خسروی
۳ دلار

پنج‌شنبه هفته گذشته درست به مانند هر هفته، اپل یک بازی و یک برنامه کاربردی را به عنوان اپلیکیشن‌های هفته انتخاب کرد و این بدان معناست که یک هفته برای دانلود رایگان آن‌ها فرصت دارید، پس اگر علاقه‌مند به ماجراجویی هستید و می‌خواهید یک کتاب داستان فوق‌العاده را تجربه کنید، بهتر است طی این هفته نسبت به دانلود این بازی تحسین شده اقدام و سه دلار صرفه جویی کنید؛این هفته کودکان شاد خواهند شد.

یکی از مهم ترین وظایف پدر و مادرها آموزش شیوه زندگی سالم به کودکان است؛ Green Riding Hood نیز درست با همین هدف توسعه داده شده و دغدغه والدین را در این خصوص به بهترین شکل ممکن برطرف می‌کند. این بازی به مانند یک کتاب داستان تعاملی، که هدفش بهبود عادات سالم زندگی در کودکان و نوجوانان است، سعی کرده تا با سرگرمی‌های کوچک و پیچ و تابی از دنیایی کلاسیک، بازیکنان این کتاب داستان را با شیوه صحیح و سالم زندگی آشنا کند.

این بازی زیبا، داستان زندگی دختربچه‌ای بانمک به همراه مادربزرگ دوست داشتنی‌اش، در میان حیوانات جنگل است. تمام ساکنین جنگل به غیر از "گرگ"، در کلاس‌های یوگای مادربزرگ شرکت می‌کنند و او را دوست دارند، غذاهای گیاهی می‌خورند و با او ورزش می‌کنند، ، اما "گرگ" تمایل دارد حیوانات دیگر را شکار کند و آن‌ها را آزار دهد.

این داستان قصه‌ای شبیه به "شنل قرمزی" دارد و یک داستان سنتی و قدیمی است که به آن آب و رنگی مدرن داده‌اند.

ترویج شیوه زندگی سالم برای کودکان با بازی Green Riding Hoodنکات مثبت آن عبارتند از:

• گرافیک و کیفیت تصاویر برنامه بسیار چشم نواز و جذاب هستند

• امکان انتخاب زبان داستان از بین ۱۲ زبان پیشنهادی برنامه

• صدای زیبای گوینده و راوی داستان

• داستان به کودک می‌آموزد که غذاهای گیاهی و سبزیجات برای سلامتی مفید هستند

• داستان به کودک اهمیت ورزش و به طور خاص "یوگا" را آموزش می‌دهد

• بازی‌های جذاب و جالب در میان برنامه با عنوان "مینی گیم" کودک را سرگرم خواهند کرد

• امکان دسترسی به یک کتاب آشپزی کودک که در آن دستور پخت غذاهای گیاهی وجود دارد

اما اشاره به بعضی نکاتی که والدین درباره‌ی این بازی به آن اشاره کرده‌اند نیز خالی از لطف نیست؛

• مانند داستان‌های سنتی در این قصه نیز "گرگ" حیوانی منفور است، اما راوی این داستان، گرگ را به خاطر گوشت خواری بد و سایرین را به دلیل گیاه خواری خوب می‌داند، که چنین تفکری می‌تواند ذهن کودک را آلوده کند. کودک باید بداند که گرگ گوشت خوار آفریده شده، پس نباید به این دلیل شماتت شود. همچنین کودک باید یاد بگیرد که انسان در مورد رژیم غذایی خود حق انتخاب دارد.

• در این داستان ورزش "یوگا" دلیل سلامتی و تندرستی معرفی شده و گرگ به خاطر شرکت نکردن در این ورزش مورد نفرت است. چنین تفکری نیز مانند مورد قبل، بسیار یک جانبه به موضوع می‌نگرد و اکثر والدین دوست ندارند کودک خود را در انتخاب علاقمندی‌هایش در تنگنا قرار دهند.

• در میان بازی "مینی گیم"هایی وجود دارد، اما این بازی‌ها تنها برای کودکان زیر چهارسال مناسب هستند. اگر توسعه دهندگان برنامه، در بین داستان بازی‌های جالب‌تری تعبیه می‌کردند، مطمئنا اپلیکیشن جالب‌تری را ارائه می‌دادند.

در چنین برنامه‌ای که قرار است نکات زندگی سالم را به کودک آموزش دهد، مهم‌ترین موضوع پیشنهاد راه‌هایی است تا کودک با انتخاب یکی از آن‌ها بتواند به هدف خود برسد. درواقع کودک باید احساس کند که در این زمینه حق انتخاب دارد و مستقل است.

به هر حال انسان نسل‌هاست که قصه‌ی شنل قرمزی و گرگی که مادربزرگ را می‌بلعد برای کودکان تعریف می‌کند و هنوز هم نسل بشر گوشت خوار است، باید دید نظر روانشناسان در این باره چیست؟ 

بازی Green Riding Hood که در حال حاضر ورژن ۱.۱.۳ آن در اختیار کاربران قرار دارد، به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۵ انتخاب شده و تا پنجشنبه‌ی آینده (یعنی چهارم اسفند ماه) به صورت رایگان در اختیار کاربران سیستم عامل آی‌او‌اس قرار دارد.

اپ‌استور
  • ترویج شیوه زندگی سالم برای کودکان با بازی Green Riding Hood
  • ترویج شیوه زندگی سالم برای کودکان با بازی Green Riding Hood
  • ترویج شیوه زندگی سالم برای کودکان با بازی Green Riding Hood
  • ترویج شیوه زندگی سالم برای کودکان با بازی Green Riding Hood
شرکت : Bobaka
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط