تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جور

مهسا اباذری
رایگان

با ورود تلفن‌های هوشمند و توسعه تقویم‌های دیجیتالی، نسل سررسیدها، تقویم‌های دیواری و کاغذی کم‌کم در حال انقراض است. اپلیکیشن ساده اما کاربردی تقویم فارسی، یکی از تقویم‌های دیجیتالی موجود در بازار است که علاوه بر فرمت شمسی، قمری و میلادی، قادر است ماه‌های دری که مختص مردم افغانستان می‌باشد را نیز به نمایش بگذارد.

از دیگر امکانات مهمی که برنامه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، می‌توان به «نمایش قطب‌نما و قبله‌نما، مبدل تاریخ و نمایش اوقات شرعی» اشاره کرد.تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جور

اپلیکیشن تقویم فارسی قابل نصب و راه‌اندازی بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید می‌باشد.

نگاهی به برنامه

پس از نصب و اجرا، رابط کاربری ساده نرم‌افزار مقابل رویتان باز می‌شود که به صورت پیش‌فرض تقویم شمسی را نشان می‌دهد. برای تغییر فرمت شمسی، می‌بایست از منوی برنامه در قسمت تنظیمات، زبان برنامه را انتخاب کرد. به طور معمول در قسمت پایین صفحه، رویدادهای مربوط به همان روز نمایش داده می‌شوند.

از مهمترین گزینه‌های منوی برنامه، می‌توان «تقویم، تبدیل تاریخ، قطب‌نما و تنظیمات» را نام برد که در ادامه در مورد هریک بیشتر توضیح خواهیم داد.

تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جورتقویم: در هر جایی از برنامه که باشید، با کلیک بر روی این گزینه به صفحه تقویم ارجاع داده خواهید شد.

تبدیل تاریخ: این آیکون جهت تبدیل تاریخ شمسی (و یا قمری) به میلادی و بالعکس کاربرد دارد.

قطب نما: این قسمت به تعیین جهت و در واقع به جهت‌یابی می‌پردازد، همچنین در صورت تنظیم مکان در تنظیمات برنامه، امکان استفاده از قبله‌نما نیز میسر می‌شود.

تنظیمات: آیکونی کاربردی در این برنامه است که امکان تغییر زبان، پوسته، فونت، رنگ و ... را به کاربر می‌دهد. یکی از مهمترین قابلیت‌هایی که در این قسمت به چشم می‌خورد، امکان تنظیم نمایش اوقات شرعی است؛ البته برای نمایش آن می‌بایست نسبت به تنظیم موقعیت جغرافی‌تان اقدام کنید. 

 

نقاط قوت

• امکان تغییر زبان‌ها

• امکان نمایش قطب‌نما، قبله‌نما و اوقات شرعی

• امکان شخصی‌سازی محیط کاربری

• امکان اعلان وقت اذان

نقاط ضعف

• عدم امکان ایجاد حساب کاربری

اپلیکیشن کاربردی تقویم فارسی، با رابط کاربری بسیار ساده و حجم کمی که دارد، به راحتی قابل نصب و استفاده در گجت‌های اندرویدی می‌باشد.

کافه‌بازار
  • تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جور
  • تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جور
  • تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جور
  • تقویم فارسی، یک تقویم ساده و جمع و جور
شرکت : ابراهیم بیاگوی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط