تهران گردی: سفر به پایتخت

بهرام یوسفی
رایگان

سفر کردن به شهرهای دیگر همیشه مشکلاتی را به‌همراه دارد. مخصوصا اگر بار اول باشد به محیط جدیدی سفر می‌کنیم و یا فامیل و آشنا برای راهنمایی نداشته باشیم. در عین حال مهم نیست چندبار به شهرهای بزرگ سفر می‌کنیم چون همیشه قسمت‌هایی هست که نمی‌شناسیم. آدرس پرسیدن از عابرینِ پیاده گاها کمکی که نمی‌کند هیچ، ما را گمراه‌تر هم می‌سازد. چاره چیست؟ از آنجایی که بارها گفتیم یک تلفن همراهِ هوشمند دیگر یک وسیله‌ی تماسِ صرف نیست، از طریق نصب و راه‌اندازیِ برنامه‌های جامع گردشگری می‌توان به این هدف دست یافت. برنامه‌هایی که نه تنها شامل نقشه‌ی شهری باشند بلکه یک مخزن جامع از اطلاعات مورد نیازی از جمله، رستوران‌ها، پمپ بنزین‌ها، بیمارستان‌ها و... باشند. یکی از بهترین‌ِ این نرم ‌افزارها "تهران‌گردی" است.

"تهران‌گردی" یک نرم‌افزار جامع از تمام اطلاعاتی است که شما در طی گردش در تهران به آن نیاز دارید. یافتن مسیرهای طولانی در ابرشهر ایران اصلا کار ساده‌ای نیست، اما به لطف این نرم‌افزار شما می‌توانید به راحتی به مقصد خود برسید. "تهران‌گردی" را تیمِ خوبِ همگردی در یک فایل اندرویدی با حجم ۴مگابایت و کاملا رایگان در اختیار کاربر قرار داده. در بدو ورود، برنامه از شما می‌خواهد تا در آن ثبت‌نام کنید. البته می‌توانید به عنوان میهمان هم از این نرم افزار استفاده کنید، سپس آنچه تهران‌گردی ارائه می‌دهد، مختصر و با تصاویر کارتونی به نمایش در می‌آید. صفحه نخست نقشه‌ی تهران را با نمایی از بالا نشان می‌دهد. هرچه بیشتر در نقشه زوم کنید جزئیات بیشتری قابل رویت می‌شود. در سمت راستِ بالای صفحه یک چرخ‌دنده قرار دارد که با لمس آن به صفحه مجاور هدایت می‌شوید، در آنجا اطلاعات حساب کاربری و امکاناتی نظیر علاقه‌مند‌ی‌ها و تنظیمات مربوط به زبان وجود دارد. سمت‌ چپ بالای صفحه‌ی نخست جایی برای جست‌جو قرار دارد و شما می‌توانید اسم محلی که مدنظر دارید را تایپ کرده و آدرس را دریافت نمایید. بالای نقشه سه گزینه وجود دارد. در صفحه‌ای که با لمس گزینه‌ی فیلتر باز می‌شود، دو بخش گروه و امکانات وجود دارد در اینجا می‌توان مواردی که به آن نیاز دارید را علامت‌زده تا در نقشه جست‌جو شود. دومین گزینه بالای نقشه امکان مرتب‌سازیِ اطلاعات را نسبت به نزدیک‌ترین مراکز یا پربازدیدترین و یا جدیدترین تنظیم ‌کند و کاربر را در رسیدن به هدفِ خود کمک ‌دهد. گزینه‌ای که به شکل خطوط صاف است هم لیستی از کافه‌ها و غذاخوری‌ها را با آدرس و عکس و اطلاعاتِ کاربردی به شما ارائه می‌دهد. این بخش در انتخابِ مناسب نسبت به سلیقه و انتظارِ مخاطب کمک شایانی می‌کند. تمام این موارد را می‌توانید به لیست علاقه‌مندی‌های خوداضافه کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید. روی نقشه گزینه‌ای برای نمایش ترافیک وجود دارد که به شکل چراغ راهنمایی‌ و رانندگی است و می‌توان با روش یا خاموش کردن آن از مسیرهای ترافیک اطلاع یافت. پایینِ آن هم گزینه‌ی دیگری قرار دارد که نقشه را در دو نمای شهری و جغرافیایی نمایش می‌دهد. پایین صفحه سمت راست دو آیکون قرار دارد که یکی فاصله تا مقصد را با ماشین را محاسبه می‌کند و دیگری موقعیت مکانیِ شما را نشان می‌دهد. احتمالا دکمه قرمز رنگی که سمت چپِ نقشه وجود دارد توجه همه را جلب کند. این گزینه امکان افزودن مکان جدید یا نظر و یا عکس را به کاربر می‌دهد. اگر می‌خواهید در بخش فعالیت‌ها، از امکان ثبت نظر یا گزینه پسندیدن استفاده کنید، باید در برنامه ثبت‌نام و سپس در آن وارد شوید.

ابزارها متشکل از بخش‌های جالب و مورد نیازِ کاربر است. مثلا گزارش آب و هوا و ترافیک راه ضروری است اما ارائه امکاناتی مثل ثبت یادداشت و یا چیزهایی مثل صلوات‌شمار، گام‌شمار و یا چراغ‌قوه بیشتر جانبی بوده و از این اپلکیشنِ کم حجمِ گردشگری، یک چمدان جادویی با کلی لوازم مورد نیاز می‌سازد و کاربر را روانه‌ی ماجراجویی می‌کند.

در بخش دسته‌ها همه چیز به تفکیک و منظم در ۵ سربرگِ گردشگری، رستوران، اقامت، خرید و سلامت تدوین شده است. آخرین گزینه هم اطلاعاتی پیرامون گردشگری و نحوه‌ی برگزاریِ یک سفر بی نقص به کاربر می‌دهد.

روراست باشیم با "تهران‌گردی" یک تجربه‌ی فوق العاده و به یادماندنی از این شهر بزرگ خواهید داشت.

نقاط قوت:

-امکان داشتن پروفایل شخصی

-ثبت مکان جدید و ارسال عکس و نظر

-مسیریابی از روی نقشه

-لیست مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها ، رستوران‌ها و کافه‌ها

-لیست هتل‌ها و مراکز اقامتی

-لیست بیمارستان‌ها

-امکان جست‌جوی مکان مورد نظر

-ابزارهای جانبی

-امکان استفاده آفلاین از اطلاعات لود شده

 

کافه‌بازار
  • تهران گردی: سفر به پایتخت
  • تهران گردی: سفر به پایتخت
  • تهران گردی: سفر به پایتخت
شرکت : همگردی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط