خودرویاب۵، دستیار مکانیک

امين احمدی
رایگان با پرداخت درون برنامه ای

‌این روزها اکثر افراد جامعه محکوم به داشتن حداقل یک وسیله نقیله می‌باشند، رفت و آمد در مدت طولانی می‌تواند مسائل زیادی را همراه خود به تجربه بنشاند، از خلافی و تصادف تا اصطحلاک و تعمیرات.

اکثر ما با نحوه کارکرد اجزا و قطعات اتومبیل خود آشنا نیستیم و به هنگام بروز مشکل به مکانیک مراجعه می‌کنیم و یا علت برخی از تغییرات و خرابی‌ها را متوجه نمی‌شویم، از این رو نیاز به منبع و یا دستیاری که ما را در این زمینه راهنمایی کند کاملا احساس می‌شود.

در ادامه به نقد و بررسی اپلیکشن کاربردی «خودرویار» که یکی از بهترین‌ها در نوع خود محسوب می‌شود می‌پردازیم، با پانوشت همراه باشید.

اپلیکیشن خودرویار یک نرم‌افزار کاربردی و خوش‌ساخت است که توسط شرکت سرندیپ توسعه داده شده است و محور فعالیت و استفاده از آن بر مبنای اتومبیل و جزئیات مربوط به آن می‌باشد.

متاسفانه این اپلیکیشن از گرافیک و محیط برنامه قوی و زیبایی برخوردار نیست، اما محتوای آن کاملا مفید و به دردخور است و امکانات زیادی را یکجا و در قالب یک اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد.

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید خودروی خود را عیب‌یابی کنید و درواقع همیشه یک دستیار مکانیک در اختیار داشته باشید.

این نرم‌افزار بستری را برای شما فراهم می‌کند تا با اجزای ماشین و متعلقات آن مانند گیربکس، کلاچ، موتور و... آشنا شوید.

همچنین امکاناتی از قبیل استعلام خلافی خودرو، نرخ جریمه‌های سال جدید، ثبت هزینه‌ها به صورت فاکتوری که از تعمیرگاه دریافت می‌کنید، پرداخت خلافی و... را در اختیار شما می‌گذارد، همچنین برخی یادآوری‌ها مانند تعویض روغن و سایر سرویس‌های خودرو را به شما اعلام می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالبی که این اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد امکان قیمت‌گذاری خودرو کارکرده شما است، به این صورت که با درج کردن اطلاعاتی از قبیل نوع خودرو، کارکرد، قطعات تعویضی و... در نهایت می‌توانید بر روی آن قیمت بگذارید و از این اپلیکیشن مانند یک کارشناس بهره بگیرید.

این برنامه که چیزی را در زمینه خودرو و متعلقات آن از قلم ننداخته این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا نمره منفی خود را استعلام بگیرید و همچنین جدول آن را جهت اطلاع در اختیار داشته باشید.

ویژگی‌ها: 

۱. امکان جستجو در بخش عیب‌یابی مکانیک با استفاده از کلمات کلیدی

۲. امکان جستجو در بخش آشنایی با قطعات 

۳. امکان جستجو در بین فاکتور‌های ذخیره شده 

۴. یادآوری پرداخت بیمه و استعلام بیمه

۵. امکان نشانه‌گذاری آیتم‌های عیب‌یابی و اجزاء خودرو 

۶. ذخیره کد‌های مورد نیاز برای استعلام 

نقاط قوت:                                                                                             نقاط ضعف: 

۱. ویژگی‌ههای گسترده به همراه استعلام‌های متنوع مورد نیاز                ۱. عدم پشتیبانی از اطلاعات چند ماشیین

۲. امکان پشتیبان گیری از اطلاعات                                                        ۲. گرافیک پایین 

باید در نظر داشته باشید که برای استفاده از تمام امکانات این اپلیکیشن ملزم به پرداخت حق اشتراک آن و خرید سکه به مبالغ تعیین شده هستید.

این اپلیکیشن که توسط شرکت سرندیپ توسعه داده شده است تا کنون بیش از ۵۰ هزار کاربر فعال را از آن خود کرده و این نشان از بازخورد مفید آن دارد، همچنین چیزی حدود ۷ مگابایت از حجم دیوایس اندرویدیتان را اشغال خواهد کرد.

کافه‌بازار
  • خودرویاب۵، دستیار مکانیک
  • خودرویاب۵، دستیار مکانیک
  • خودرویاب۵، دستیار مکانیک
  • خودرویاب۵، دستیار مکانیک
شرکت : سرندیپ
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط