خون به پا خواهد شد!

سارا مرتضوی
۲۰۰۰ تومان

زامبی‌ها موجودات بی‌رحمی هستند. یک زامبی محال است پس از دیدن طعمه خود دست از طعمه‌اش بردارد. به همین دلیل در دنیای زامبی‌ها همیشه باید مراقب باشید و از دید آن‌ها پنهان بمانید. حالا چه می‌شد اگر زامبی‌ها فکر می‌کردن شما هم یکی مثل خودشان هستید؟ احتمالاً در این شرایط می‌توانستید با خیال راحت بین آن‌ها قدم بزنید، در حالی‌که از برتری خود نسبت به آن‌ها خبر دارید و می‌توانید هر زمان که بخواهید دخل‌شان را بیاورید. بازی «خون آشوب» این امکان را برای شما فراهم کرده تا بدون شناسایی شدن، به کشتار زامبی‌ها بپردازید! 

خون به پا خواهد شد!

مرور بازی:

با شروع بازی، نقشه‌ای از یک شهر تاریک و مه‌گرفته را می‌بینیم که ظاهراً به تصرف زامبی‌ها درآمده. زامبی‌های بی‌گناه این بازی شما را ندیده و کاری به کارتان ندارند. اما از آن‌جایی که خود را در معرض ابتلا به بیماری آن‌ها می‌بینید، تصمیم گرفته‌اید شهر را از وجود آن‌ها پاک کرده و انتقام سختی از این موجودات بی‌نوا بگیرید. برای این‌کار باید به تک تک ساختمان‌های روی نقشه وارد شده و هرکدام را به نوبت پاک‌سازی کنید. هر ساختمان دارای تعدادی اتاق و یک فضای باز است که از بالا نشان داده می‌شود. در هر یک از این ساختمان‌ها تعداد زیادی زامبی با سرعت و بی هدف خاصی در حال رفت و آمد هستند. حالا نوبت شما است که از فرصت استفاده کرده و دور از چشم دیگر زامبی‌ها دخل تک تک‌شان را بیاورید! فقط حواس‌تان باشد، درست است که زامبی‌ها در وهله اول تفاوت شما را تشخیص نمی‌دهند، اما اگر حین ارتکاب جرم دیده شوید کارتان ساخته است! همچنین اگر یگی از زامبی‌ها، جسد یکی از هم نوعان خودش را ببیند، به سرعت پلیس را خبر کرده و شما ناچار خواهید بود از دست این پلیس که دست بر قضا زامبی هم هست فرار کرده و پنهان شوید. 

یکی از مواردی که این بازی در اختیار شما قرار می‌دهد تا از کشتن زامبی‌ها لذت بیشتری ببرید، «خط خشم» است. زمانی که در حال کشتار بی رحمانه زامبی‌ها هستید، خط خشم شما هم‌زمان در حال پر شدن است. با پر شدن این خط، بازی به شما سلاح «اره برقی» می‌دهد. فقط بهتر است سریع‌تر از این وسیله استفاده کرده و در زمان کمی که دارید هر تعداد از زامبی‌هایی که سر راه‌تان قرار می‌گیرد نفله کنید، چون با تمام شدن زمان باید صبر کنید تا خط خشم‌تان دوباره پر شود! 


خون به پا خواهد شد!خون آشوب برای طرفداران زامبی‌ها، بازی جذاب و سرگرم گننده‌ای است. فقط حیف که تعداد مراحل بازی کم است و بخش داستانی آن به سرعت به پایان می‌رسد. در پایان بازی اگر احساس کردید باز هم دل‌تان کشت و کشتار زامبی می‌خواهد، می‌توانید حالت «بی پایان» بازی را انتخاب کرده و تا هر وقت که دل‌تان خواست با کشتن این زامبی‌های بی‌نوا سرگرم شوید.

برای قضاوت گرافیک بازی، باید آن را با دیگر بازی‌های سبک خودش مقایسه کنید. گرافیک پیکسلی این بازی برای خیلی‌ها یادآور قدیم‌تر هاست، زمانی که حتی تصور گرافیک سه بعدی هم در مخیله کسی نمی‌گنجید. از گرافیک بازی گذشته، انتخاب موسیقی این بازی برای خودش شاهکاری است. موسیقی مهیج و شاد و در عین حال خنده‌دار این بازی همراه خوبی برای‌تان خواهد بود.

شاید نقطه ضعف این بازی ایرانی ساخته کمپانی «الکترو گریفون گیم» را بتوان در کوتاه بودن مراحل و کنترل کمی، فقط کمی سخت و بدقلق بازی دانست. در ابتدا باید زمان نسبتاً طولانی‌ای را صرف عادت کردن به کنترل عجیب و در عین حال منحصر به فرد این بازی کنید. هرچند جای نگرانی نیست، پس از آن‌که به کنترل بازی عادت کردید، دیگر کسی قادر به متوقف کردن شما نخواهد بود!

 

کافه‌بازار
  • خون به پا خواهد شد!
  • خون به پا خواهد شد!
  • خون به پا خواهد شد!
  • خون به پا خواهد شد!
شرکت : Electro Gryphon Game
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط