در سال ۱۳۹۶، متفاوت‌تر از گذشته سفر کنید!

نیلوفر خسروی

آیا قرار است امسال نیز در سفرهایمان، به همان روش سنتی و با استفاده از نقشه‌های کاغذی آدرس مورد نظرمان را پیدا کنیم یا می‌خواهیم از مردم بپرسیم و احتمالا یکی دو بار در بین راه گم شویم؟ بستگی به خودتان دارد، فکر نمی‌کنید زمان یک تغییر بزرگ در مسیریابی فرا رسیده است؟

پس اگر می‌خواهید به جای روش‌های سنتی، روش‌های مدرن و جدید را برای آدرس‌یابی انتخاب کنید، میبایست تکنولوژی را به عنوان قسمتی جدانشدنی از زندگی روزمره خود قبول و سعی کنید با آشنایی از آن بهترین استفاده را از آن ببرید.

اگر با ما موافق هستید، اپلیکیشن‌های زیر را در طول سفرهای درون شهری و برون شهری خود در نظر داشته باشید؛ این برنامه‌ها راهنمای شما در طول سفر خواهند بود.

 

اپلیکیشن مترو تهران، انتخابی مناسب برای کسانی است که می‌خواهند نوروز را در تهران سپری کنند!

مسافرین با اپلیکیشن "مترو تهران"، به سادگی و تنها با داشتن اطلاعات اندکی از مسیرهای مترو پایتخت و البته با استفاده از یک گوشی هوشمند، می‌توانند مسیر خود را در راهروهای تو‌در‌توی مترو پیدا کنند و به مقصد برسند؛ پس اگر درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از مترو نگران هستید ما خبر خوشی برای شما داریم و آن اینکه شما می‌توانید با این اپلیکیشن فارسی بیشتر آشنا شوید و در صورت تمایل نسبت به نصب آن اقدام کنید، نقد و بررسی این اپلیکیشن را در پانوشت بخوانید، اینجا کلیک کنید.

 

سایجیک، یک نقشه کامل با جزئیات فراوان از سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کنید!

اپلیکیشن مسیریاب سایجیک، به انگلیسی Sygic در درون خود یک نقشه‌ی آفلاین از سراسر زمین دارد که می‌توانید با استفاده از آن بدون اینترنت به تمام نقاط دنیا سفر کنید.

این برنامه بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس قابل نصب است، اما نسخه‌ی اندروید آن عملکرد بهتری را برای کاربران به ارمغان آورده و متاسفانه دسترسی به نسخه‌ی آی‌او‌اس Sygic با مشکلاتی روبه روست که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به در نیازمندی این برنامه به دانلود حجم عظیمی از اطلاعات برای به روز رسانی برنامه اشاره کرد. در پانوشت در خصوص این برنامه بیشتر بخوانید؛ اینجا کلیک کنید.

 

ویز، دوست همه جا بلد شما!

این برنامه یک اپلیکیشن مسیریابی فوق العاده است که با گرافیک زیبایش، یک سر و گردن از سایر اپلیکیشنهای مشابه خود بالاتر است. سفر با ویز به مانند سفر با دوستی است که تمام کوچه‌ها و خیابانهای شهر را مانند کف دستش میشناسد و شما را در هر مسیری همراهی میکند. در دانلود این برنامه شک نکنید و درباره این برنامه کاربردی در پانوشت بیشتر بخوانید؛ اینجا کلیک کنید.

 

گوگل مپ شما را از ترافیک نجات می‌دهد!

حتما بارها دیده‌اید بعضی از افراد هیچ وقت و در هیچ شهری گم نمی‌شوند و تمام اتوبان‌ها و کوچه‌ها  را بلدند، حتی می‌توانند پیش بینی کنند که ترافیک در کدام خیابان کمتر است یا تا رسیدن به مقصدی مورد نظر چقدر زمان لازم است؛ شک نکنید که این افراد از Google Map استفاده می‌کنند! اگر شما نیز برای رفتن به مقصد یا پیدا‌ کردن کوتاه‌ترین مسیر به مشکل برخورده‌اید؛ Google Map را از اینجا دانلود کنید.

 

دیتا شهر، تهران در دستان شماست!

در مقصد سفر خود به شکل غافلگیرانه‌ای بنزین تمام کرده‌اید و در به‌در دنبال پمپ بنزین هستید یا دندان‌ درد امانتان را بریده و دنبال نزدیک‌ترین کلینیک دندانپزشکی می‌گردید، فرقی نمی‌کند؛ دیتاشهر یک اپلیکیشنی است که بر‌اساس مکان شما، نیازمندی‌تان را روی نقشه نمایش می‌دهد؛ از ویژگی «دیتا شهر» می‌توان به نمایش اطلاعات بر اساس مکانی که شما در آن حضور دارید اشاره کرد؛ یعنی شما از طریق جی‌‌‌پی‌اس روی نقشه جانمایی می‌شوید و بعد با انتخاب آیکون یا تایپ در قسمت جستجو، نوع خدماتی که لازم دارید را پیدا خواهید کرد. این برنامه فارسی را از اینجا دانلود و نصب کنید و درباره‌اش بیشتر بدانید.

نظر بدهید

نظر خود را به اشتراک بگذارید


معرفی مقاله‌های مرتبط