دعای کمیل را بخوانید و بشنوید

نیلوفر خسروی
رایگان

آیا در خانواده شما، فردی هست که عادت داشته باشد دعای کمیل را هر روز بخواند یا به این دعا علاقه داشته باشد؟ شاید حتی خود شما این دعا را دوست دارید و آن را در ساعات خاصی از روز مطالعه می‌کنید. اگر این طور است، با ما در نقد و بررسی اپلیکیشن «دعای کمیل» همراه باشید.

این برنامه فقط برای خواندن و شنیدن دعای کمیل طراحی شده و هیچ قابلیت دیگری ندارد.

صفحه‌ی دعا بسیار زیبا طراحی شده و حاشیه‌ی زیبای دور آن، به خوبی انتخاب شده است به صورتی که فرد را به یاد صفحات کاغذی کتاب دعا با حاشیه‌های آبی و زیبایش می‌اندازد.

روش کار با برنامه بدین صورت است که دکمه‌ی پلی که در بالای برنامه قرار دارد را لمس کنید و همگام با تلاوت کننده‌ی دعا پیش بروید، همین!

با لمس این گزینه، ثانیه شمار بالای برنامه شروع به کار کرده و گوینده خواندن دعا را آغاز می‌کند. همرا با صدای قاری، متن نیز به صورت خودکار به بالا اسکرول شده و حرکت می‌کند، به طوری که کاربر به سادگی می‌تواند با گوینده خطوط دعا را دنبال کرده و پیش ببرد. این قابلیت بسیار کاربردی و مفید است.

اگر از فونت عربی یا فونت فارسی ترجمه راضی نیستید، علامت دیگری که در بالای برنامه قرار دارد را لمس کرده و وارد بخش تنظیمات شوید. اندازه متون در سه سایز معمولی، بزرگ و خیلی بزرگ، قابل تغییر هستند. این قابلیت برای مادر بزرگ‌ها و پدر بزرگ‌هایی که قصد استفاده از برنامه را دارند، بسیار کاربردی است.

همچنین اگر علاقه ندارید که متن همراه با ترجمه ارائه شود، تیک ترجمه را در همین صفحه‌ی تنظیمات بردارید.

در بالاترین قسمت صفحه‌ی دعا، ثانیه شماری قرار دارد که متاسفانه فونت آن کمی بزرگ است و همین موضوع باعث شده تا زیر سربرگ قرار بگیرد و اعداد آن کاملا مشخص نباشند که این مشکل باید حل شود.

برنامه در حوزه‌ی کاری خود و برای کاربران معمولی، مفید است و در پایان به نقاط قوت و ضعف آن اشاره می‌کنیم.

دعای کمیل را بخوانید و بشنویدنقاط قوت:

• امکان خواندن و گوش دادن به دعای کمیل

• حرکت دینامیک برنامه که متن هماهنگ با صدای گوینده حرکت می‌کند

• امکان تغییر سایز نوشته‌های فارسی و عربی

• طراحی خوب و رابط کاربری مناسب

نقاط ضعف:

• فونت ثانیه شمار بالای برنامه بزرگ است و زیر سربرگ رفته است.

این برنامه تا به حال بیش از ۱۰۰ هزار بار دانلود شده و حجم آن ۲۰.۱ مگابایت است. شما نیز می‌توانید «دعای کمیل» را از طریق کافه بازار، بر روی تلفن‌های همراه اندرویدی خود نصب کنید و به جمع صد هزار نفری کاربران فعال آن بپیوندید.

کافه‌بازار
  • دعای کمیل را بخوانید و بشنوید
  • دعای کمیل را بخوانید و بشنوید
  • دعای کمیل را بخوانید و بشنوید
  • دعای کمیل را بخوانید و بشنوید
شرکت : سید محمد لاجویی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط