دنیایی از موسیقی در Last.fm

میلاد احمدی
رایگان

Last.fm یک وبسایت موسیقی است که در سال ۲۰۰۲ در انگلستان ساخته شد. شما می‌توانید با عضو شدن در این وبسایت و نصب کردن اپلیکیشن آن بر روی گوشی موبایل و یا کامپیوتر شخصی خود لیستی از تمام آهنگ‌هایی که گوش می‌دهید داشته باشید. این وبسایت اطلاعات موسیقی‌هایی که شما به آن‌ها گوش می‌‌دهید را ثبت می‌کند و با توجه به سبک آهنگ‌هایی که گوش می‌دهید به شما گروه‌ها و آلبوم‌های مختلف موسیقی را معرفی می‌کند. اپلیکیشن و ثبت‌نام در سایت Last.fm رایگان است. با وجود اینکه پس از Last.fm برنامه‌های جریان موسیقی زیادی چون Spotify پیدا شدند اما Last.fm توانست با قدرت جایگاه محبوب خود را نگاه دارد. اما به چه دلیل؟

محبوبیت ویژه‌ی Last.fm از آنجا ناشی می‌شود که این اپلیکیشن با گرفتن اطلاعات آهنگ‌هایی که شما گوش می‌دهید پروفایلی دقیق و مختص شما می‌سازد که شامل آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و گروه‌ها و خواننده‌هایی که شما به آن‌ها گوش می‌دهید می‌شود. این اطلاعات در پروفایل شما با توجه به تعداد دفعاتی که هرکدام را گوش داده‌اید و همچنین تاریخ دقیق آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند. هوشمندی این اپلیکیشن در آهنگ‌هایی است که به شما بر اساس پروفایلتان پیشنهاد می‌دهد. همچنین شما امکان مارک‌دار کردن آهنگ‌های محبوب خود را دارید. این کار مانند لایک در اینستاگرام یا فیسبوک است. پس از مدتی شما مجموعه‌ای کامل از آهنگ‌هایی که در طول مدتی که عضو این سایت بوده‌اید خواهید داشت. این پلت‌فرم همچنین یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب است که جایگاه ویژه‌ی خود را در بین شبکه‌هایی چون فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام حفظ کرده است. اعضای Last.fm می‌توانند دوستان خود را با توجه به موسیقی‌هایی که گوش می‌دهند در این شبکه اجتماعی انتخاب کنند. امکان فرستادن پیغام‌های شخصی و یا در گروه و همچنین ایجاد کامنت در زیر پست‌های مختلف در این شبکه اجتماعی وجود دارد. گرو‌ها و رویدادهای متنوعی که در این شبکه ایجاد می‌شوند همگی بر اساس موسیقی است، به همین علت این نرم‌افزار برای آن‌هایی که دیوانه‌ی موسیقی هستند دنیایی تکرار نشدنی است.

امروزه هر گروه یا خواننده‌ای در Last.fm صفحه خود را دارد. این موجب شده که کاربران آن بیش از هر برنامه‌ی دیگری باشند. Last.fm به‌راحتی با دیگر برنامه‌های موجود در این حیطه همچون Spotify ،SoundCloud ،iTunes و YouTube سینک می‌شود. این ویژگی موجب قوی‌تر شدن آن و همچنین دقیق‌تر شدن پروفایل شما می‌شود و در نتیجه Recommendation های بهتر می‌شود.

یکی دیگر از خدماتی که Last.fm ارائه می‌کند چارت‌هایی است که بر اساس طول مدتی که تعیین می‌کنید مانند یک هفته یا یک ماه و ... بیشترین آهنگ‌ها، گروه‌ها و آلبوم‌هایی را که گوش داده‌اید را به ترتیب به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید چارت‌‌های دوستان و حتی دیگر اعضای این مجموعه را که جزء دوستان شما نیستند بررسی کنید. از آنجایی که سلیقه موسیقیایی هر شخصی بخشی از شخصیت او را می‌سازد این شبکه اجتماعی برای یافتن دوستانی که شخصیتی مشابه شما دارند کار را ساده کرده است. هنگامی که شما پروفایل اعضای دیگر Last.fm را مشاهده می‌کنید این وب‌سایت به‌صورت خودکار آهنگ‌هایی که شما گوش داده‌اید را با چارت‌های شخص مورد نظر بررسی می‌کند و سازگاری سلیقه موسیقی شما را با او نشان می‌دهد.

در کنار این امکانات شما می‌توانید اطلاعات بسیاری درباره‌ی انواع گروه‌ها و آهنگ‌ها در سایت Last.fm بیابید که شامل تاریخچه هرکدام، تعداد دفعاتی که توسط اعضای Last.fm شنیده شده است، آهنگ برتر و آلبوم‌های برتر هر گروه موسیقی و ... می‌شود. این اطلاعات در اپلیکیشن Last.fm نیز وجود دارند. شما می‌توانید آهنگ‌ه‌ای مورد علاقه خود را به‌صورت آنلاین نیز گوش دهید.

اپ‌استور کافه‌بازار
  • دنیایی از موسیقی در Last.fm
  • دنیایی از موسیقی در Last.fm
  • دنیایی از موسیقی در Last.fm
شرکت : Last.fm Ltd.
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط