دولینگو، قهرمان اپلیکیشن‌های آموزش زبان

میلاد احمدی
رایگان

یادگیری زبان دوم، سوم و یا حتی چهارم لذت‌های فراوانی را برای زبان‌آموزان به همراه دارد؛ کشف لغات جدید، تلفظ گویش‌های مختلف و آگاهی از فرهنگ و اصطلاحات زبان‌های دیگر از یک سو و استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی از سوی دیگر بر این لذت همواره افزوده است اما همیشه نکته‌ای که در آموزش یک زبان برای زبان آموزان مطرح بوده و هست انگیزه لازم برای ادامه آموزش آن زبان است.

«دولینگو»، یکی از بهترین اپلیکیشن‌های توسعه داده شده با محوریت آموزش زبان‌های خارجه است که توانسته در چند سال اخیر خود را به عنوان یکی از بهترین و پردانلودترین اپلیکیشن‌های آموزشی مطرح کند؛ این برنامه یک برنامه آموزش زبان رایگان است که بر روی هر سه پلتفرم مبتنی بر اندروید، آی‌اواس و ویندوز فون به رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته و بهترین ویژگی آن را شاید بتوان در طراحی خوش آب و رنگ و جذاب آن دانست و همچنین آرامش و خونسردی که برنامه در تمرین مجدد کلمات، عبارات و یا دستور زبانی برایتان در نظر گرفته، شما را با یک برنامه پیچیده، خشک و کلافه کننده مواجه نمی‌کند.

این اپلیکیشن آموزشی در حال حاضر با پشتیبانی از ۱۲ زبان گوناگون سعی در آموزش مفاهیم کلیدی و گرامری زبان‌های پرکاربرد را برای کاربرانش در نظر گرفته است.

رابط کاربری دولینگو؛ زیباترین در ظاهر

رابط کاربری یا همان محیط دیداری برنامه کاملا با یکدیگر مطابق است و در تمامی بخش‌ها به موازات یکدیگر پیش می‌روند، این برنامه همچنین با در نظر گرفتن پازل‌ها و آزمون‌های کوتاه برای مشتاق نگه داشتن زبان آموزان همواره انگیزه‌ای مضاعف را برای آنان ایجاد می‌کند تا آن‌ها را نسبت به یادگیری مشتاق نگه دارد.

در دولینگو شما تنها به زبان دوم دسترسی ندارید بلکه می‌توانید به واسطه استفاده از آن زبان‌های بی‌شماری را بیاموزید، از زبان‌ها اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی، ترکی استانبولی گرفته تا چند زبان دیگر که شاید حتی فکرش را هم تا به حال نمیکردید.

دولینگو را نمی‌توانیم ابزاری جهت یادگیری زبان انگلیسی معرفی کنیم چرا که این برنامه مبتنی بر زبان انگلیسی طراحی و توسعه داده شده است؛ بنابراین زبان آموز می‌بایست برای استفاده از این اپلیکیشن تا حدی به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد؛ البته این بدان معنا نیست که دولینگو تنها و تنها با زبان انگلیسی به کاربرانش خدمات ارائه می‌کند بلکه چند زبان مطرح دنیا را در بانک اطلاعاتی خود دارد اما متاسفانه زبان فارسی شامل آن‌ها نمی‌شود و برای کاربران ایرانی زبان انگیسی بهترین گزینه محسوب می‌شود.

مرور برنامه و کورس‌های آموزشی

دوره‌های آموزشی در دولینگو به طرز باور نکردنی هیجان انگیز طراحی شده‌اند؛ در هر دوره به طور مشخص درس‌هایی به شما ارائه می‌شود که در صورت تکمیل آن‌ها، دوره‌های بعدی برای شما فعال می‌شوند؛ پس شما تنها با یک برنامه آموزشی صرف طرف نیستید بلکه دولینگو با حل کردن پازل‌هایی که به صورت بازی طراحی شده‌اند سعی می‌کند زبان مورد نظرتان را به شما آموزش دهد و با تکرار مکرر لغات در بخش‌های مختلف برنامه سعی می‌کند تا آن لغت را ملکه ذهن شما کند.

هر درس در دولینگو فعالیت‌های مختلفی نظیر ترجمه لغات، تلفظ و تشخیص تصاویر را شامل می‌شود؛ لغات جدید عموما با در نظر گرفتن یک تصویر مرتبط به لغت برای شما نمایش داده می‌شوند.

فرایند یادگیری به وسیله‌ی بازی یا Gamification Of Learning

دولینگو به بهترین نحو ممکن از Gamification Of Learning  یا فرایند یادگیری به وسیله‌ی بازی استفاده کرده است؛ با شروع هر درس به شما ۵ قلب به عنوان سلامتی یا به بیان دیگر جان تعلق می‌گیرد که در هر بار اشتباه، آن‌ها از دست خواهید داد و در صورتی که قلب‌های شما تمام شوند شما Game Over می‌شوید و می‌بایست درس را مجددا از اول شروع کنید.

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد دولینگو با هدف قرار دادن یک محیط ساده و در عین حال هیجان‌انگیز سعی کرده تا انگیزه لازم را برای یادگیری زبان برای زبان‌آموزان فراهم کند، در واقع این برنامه آموزشی با در نظر گرفتن یک رویکرد آموزشی متفاوت در قالب بازی باعث شده تا زبان‌آموزان با هیجان بیشتری به دنبال یادگیری زبان مورد علاقه خودشان باشند.

دولینگو در حال حاضر در مارکت‌های نرم‌افزاری پلی استور، اپ استور و ویندوز استور به رایگان قابل دسترس می‌باشد و همچنین علاوه بر اپلیکیشن موبایل، دارای وب سایتی نیز می‌باشد که علاقه‌مندان به استفاده و تجربه این اپلیکیشن آموزشی می‌توانند با ساخت حساب کاربری در آن نسبت به آموزش زبان مورد نظرشان اقدام کنند.

بد نیست بدانید دولینگو در سال ۲۰۱۳ به عنوان برنامه برتر سال مارکت اپل موسوم به اپ استور و در سال¬های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هم به‌عنوان برترین اپلیکیشن Google Play لقب گرفت.

اپ‌استور کافه‌بازار
  • دولینگو، قهرمان اپلیکیشن‌های آموزش زبان
  • دولینگو، قهرمان اپلیکیشن‌های آموزش زبان
  • دولینگو، قهرمان اپلیکیشن‌های آموزش زبان
شرکت : duolingo
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط