رانندگی در خط مستقیم

بهرام یوسفی
رایگان

 "جدل بر روی سرعت ۱.۸ "یک بازی مسابقه‌ای رایگان، با گرافیک فانتزی ا‌ست. وقتی به عکس‌هایش نگاه می‌اندازید ابتدا از نصب آن دلسرد می‌شوید. بعد که بازی را شروع می‌کنید، روند آن را جذاب خواهید یافت، اما به مرور مشکلات بازی یکی یکی خود را نمایان خواهند ساخت. استودیو گونای که بازی‌های دیگری هم در لیست تولیدش دارد، نسخه دوم این بازی را با قیمت سه هزار تومان در کافه‌بازار قرار داده که به نوعی می‌توان گفت نسخه کاملی از بازی پیش روی شماست.

ابتدا از منوی ورود به بازی بگوییم. ایده‌ای خوب، اجرایی بد، که در نهایت به ظاهری زشت بدل شده است. در صفحه ابتدایی فونت‌های پیش فرض به بدترین شکل ممکن زیر هم چیده شده‌اند که شما باید با کلیک بر روی گزینه شروع، به قسمت انتخاب مراحل می‌روید. اما قبل از آن به یک نکته‌ی بسیار خوب در مورد " جدل بر روی سرعت ۱.۸ " اشاره کنیم؛ در بخش تنظیمات شما می‌توانید از بین سه زبان مختلف انگلیسی، فارسی و ترکی، یکی را برای زبان پیش‌فرض بازی انتخاب کنید، که این موضوع امتیاز بزرگی برای یک بازی اندروید ایرانی محسوب می‌شود.

در بخش انتخاب مراحل تمام گزینه‌ها برای شما بسته هستند، تا اینکه امتیازات لازم را برای بازکردن آن‌ها جمع کنید. البته بازی به شما نمی‌گوید چقدر امتیاز احتیاج دارید تا امکاناتی نظیر توربو برای شما باز شود. در کل چهار امکان برای ماشین در نظر گرفته شده: اولی تعمیر ماشین است، دومی توربو، سومی محافظ و در آخر اسلحه. البته ظاهر ماشین با گرفتن هیچ کدام از این ابزارها تغییری نمی‌کند و اسلحه هم از اول روی ماشین نصب است، فقط اجازه استفاده از آن را ندارید.

در نهایت وارد بازی می‌شوید. جاده‌ی بازی در یک خط مستقیم در جریان دارد و شما باید با عبور از بین ماشین‌ها بدون اینکه با هیچ ماشینی تصادف کنید، تا جای ممکن مسیر بیشتری را طی کنید. با زیگ زاگ رفتن از بین ماشین‌ها امتیازاتی به عنوان جایزه برای شما در نظر گرفته می‌شود که هر چه تعداداین عبورها بیشتر شود، امتیازات کسب شده چند برابر خواهد شد. از دیگر نکات منفی بازی این است، که این نکته را خود هنگام سواری متوجه می‌شوید و آموزشی به شما داده نمی‌شود. اما خب جدا از هدایت جذاب ماشین، در مسیر راه ماشین‌های پلیس با راه بندان و یا تعقیب شما، سعی در متوقف کردن شما دارند و اگر کار شما درست باشد و از سد آن‌ها هم بگذرید، نوبت به هلیکوپترهای پلیس می‌شود که برایتان مزاحمت ایجاد کنند. از حق نگذریم، روند خود مسابقه جذاب است. اگر چه بعد از چند بار بازی کردن جذابیتش را از دست می‌دهد. اما در همین حین هم مشکلات زیادی وجود دارد که اصلی‌ترین آن صدای بازی‌ست. برای اولین بار که ماشین پلیس به سمت شما تیر اندازی می‌کند، صدایی شبیه به صدای تراکتور می‌شنوید. این مشکل صدا در منوی بازی هم وجود داشت و آهنگ منو در یک چرخه ۵ ثانیه‌ای قرار داشت که شما را وادار می‌کرد هر چه سریع‌تر به جریان بازی پناه ببرید.

بازی‌های کم‌حجم و رایگان این روزها طرفدارن بسیاری پیدا کرده‌اند و تولیدکنندگان بازی هم از این موقعیت برای درآمدزایی از طریق تبلیغات استفاده‌ بسیاری می‌برند. اما از همین بازی‌های رایگان هم انتظار رعایت استانداردهایی می‌رود که برای لذت بردن از بازی الزامی است. " جدل بر روی سرعت ۱.۸ " می‌توانست بازی خوبی باشد، اما متاسفانه روند جذاب مسابقه‌اش زیر بار مشکلات پرشمار بازی دفن شده و به سختی بتوان برای چند بار بازی کردن از آن لذت برد.

 

کافه‌بازار
  • رانندگی در خط مستقیم
  • رانندگی در خط مستقیم
  • رانندگی در خط مستقیم
  • رانندگی در خط مستقیم
شرکت : استودیو گونای
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط