رقابت بر سر ملک و املاک!

سارا مرتضوی
رایگان

مونوپولی یا آن‌طور که در مملکت ما باب شده، روپولی، یک بازی سرمایه‌داری است! در این بازی پول و ملک و املاک است که حرف اول را می‌زند. در مونوپولی شما تنها چند قدم از تبدیل شدن فردی پولدار و ملاک به فقیری ورشکسته و درمانده و یا بالعکس، فاصله دارید! شاید خیلی از شما نسخه فیزیکی این بازی را تا به حال تجربه کرده باشید. هرچند تا کنون نسخه‌های بسیاری از این بازی به‌طور مجازی نیز منتشر شده است، اما رنتو روپولی اولین نسخه ایرانی مجازی این بازی است که سعی کرده با ایرانیزه کردن این بازی، تجربه جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. با ما در نقد و بررسی این بازی جذاب و جنجالی همراه باشید.

مرور بازی:

هدف اصلی در بازی روپولی، ورشکست کردن سایر بازیکنان با خرید املاک و ساختن خانه در آن‌ها و گرفتن اجاره از سایر بازیکنان است. هرچند خودمانیم، چون در این بازی نیاز به پرتاب تاس دارید، می‌توان گفت برنده یا بازنده شدن به میزان زیادی به شانس شما هم بستگی دارد!

داستان روپولی از این قرار است که شما در این بازی با یک صفحه که دور تا دور آن با خانه‌های مختلف پر شده سر و کار دارید. هر یک از این خانه‌ها نشان‌گر یک ملک هستند که البته در این بازی برای نام‌گذاری آن‌ها از نام کشورها استفاده شده است. پس از پرتاب تاس و با توجه به عددی که آورده‌اید، حرکت شما در این خانه‌ها آغاز می‌شود. هر ملک یا درواقع هر یک از این خانه‌ها با کارت مخصوص خودش که اطلاعات مربوط به قیمت ملک، ارزش رهن و قیمت ساخت هر خانه و میزان اجاره‌ای که می‌توانید از سایر بازیکنان دریافت کنید، مشخص شده است.

رقابت بر سر ملک و املاک!

در این بازی باید انقدر در این صفحه بچرخید و خرید و فروش کنید تا بالاخره تعدادی از بازیکنان ورشکسته شده و تعدادی نیز در حالی که پول‌های دیگران را به جیب زده‌اند، برنده بازی شوند.

یکی از جذابیت‌های این عنوان که شاید کمی آن‌را از سایر عناوین مشابه متمایز کرده، ارائه حالت‌های مختلف برای بازی است. شما می‌توانید با مراجعه به منوی اصلی این بازی، از میان حالت‌های مختلف بازی آنلاین، بازی یکنفره، بازی دسته جمعی (با یک دستگاه) و یا بازی بلوتوثی یکی ار انتخاب کرده و وارد میدان شوید.

رقابت بر سر ملک و املاک!

مکانیزم رنتو روپولی دقیقاً مشابه عنوان اصلی و خارجی آن است. تنها فرق این نسخه با نسخه اصلی، فارسی بودن فضای بازی است که الحق هم خوب و کارآمد از آب درآمده. محیط بازی طراحی خوب و دلچسبی دارد. سازندگان در طراحی صفحه اصلی و سایر گزینه‌ها و آیتم‌ها سنگ تمام گذاشته و با استفاده از رنگ‌های مختلف و فونت مناسب، فضای جذابی را برای این بازی هیجان‌انگیز ایجاد کرده‌اند.

رقابت بر سر ملک و املاک!

جدا از این مورد، به راستی اشکالی دیگری بر این نسخه ایرانی از بازی مونوپولی وارد نیست. از آن‌جایی که رابط کاربری بازی در این عنوان حرف اول را می‌زند، باید گفت خوشبختانه در این قسمت شاهد طراحی خوب و روان و دسترسی راحت و آسان به تمامی گزینه‌ها هستیم.

درنهایت اگر از طرفداران بازی مونوپولی هستید و با چند و چون این بازی آشنایی دارید، لحظه‌ای برای تجربه این عنوان شک نکنید! اگر هم تا به حال این بازی مهیج را تجربه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای یادگیری قواعد بسیار این بازی، بد نیست که از همین نسخه فارسی استفاده کرده و به یک سرمایه‌دار حرفه‌ای تبدیل شوید!

کافه‌بازار
  • رقابت بر سر ملک و املاک!
  • رقابت بر سر ملک و املاک!
  • رقابت بر سر ملک و املاک!
  • رقابت بر سر ملک و املاک!
شرکت : بازیلاین
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط