سلحشوران: بازگشت تاریکی

سارا مرتضوی
رایگان

سلحشوران یک بازی مبارزه‌ای است. شاید بتوان مهم‌ترین نکته‌ برای ساخت یک بازی مبارزه‌ای موفق را پیاده‌سازی سیتم مبارزه‌ای راحت و روان دانست. سیستمی که در عین روان بودن، از تنوع بالایی در حرکات نیز برخوردار باشد. در بازی سلحشوران نیز با عنوانی با جزئیات و تنوعی مناسب رو به رو هستیم. هرچند این عنوان ایرانی خالی از اشکال نبوده و برخی موارد جزئی کیفیت سیستم مبارزه این بازی را اندکی پایین آورده است. در ادامه با مروری بر قسمت‌های مختلف این بازی اکشن و مبارزه‌ای همراه ما باشید.

مرور بازی:

بازی داستان کوتاهی را برای شروع روایت می‌کند. از آن‌جایی که تم این بازی تم اساطیری و کلاسیک ایرانی است، طبق معمول با همان کاراکترهای تکراری و نام‌آشنای قدیمی مانند آرش کمانگیر و رستم و اکوان دیو رو به رو هستیم. داستان بازی نیز از این قرار است که گویا در زمان‌های دور، توافقی بین نیروهای خوبی و بدی مبنی بر وارد نشدن به قلمرو یکدیگر بسته می‌شود و طبق معمول سمت تاریک نیرو، زیر تمامی قول ‌و قرارهایش زده و به قلمرو خوبی‌ها وارد می‌شود. البته این تمام ماجرا نیست، چون نیروهای تاریکی برای خلع سلاح خوبی‌ها از جادوی سیاه استفاده کرده و تمام پهلوانان را به جان هم می‌اندازند. در ادامه بازی شما باید به نبرد این نیروهای تاریک و پلید رفته و آن‌ها را از قلمرو خود خارج کنید. 

سلحشوران: بازگشت تاریکی

همان‌طور که دیدید داستان بازی چیز جدیدی برای ارائه در چنته نداشته و بخش داستانی به همین حد نیز خلاصه می‌شود. در ادامه شما وارد بخش مبارزات دسته اول شده و پس از اتمام این مراحل، می‌توانید از بخش مبارزات آنلاین بازی نیز استفاده کنید.

در بخش مبارزات دسته اول، شما با حریفانی که به صورت پیش‌فرض برای‌تان انتخاب شده، وارد نبرد می‌شوید. حریفانی که با وجود طراحی خوب و جزئیات کافیِ هر کدام، از تنوع بسیار پایینی برخوردار بوده و نهایتاً به دو الی سه کاراکتر مختلف محدود می‌شوند.

هرچند با پیش‌روی در این بازی و جمع کردن تعدادی سکه، می‌توانید برای مبارزات خود از میان انواع و اقسام قهرمانان و پهلوانان و حتی دیوها، شخصیت مورد علاقه خود را خریداری کرده و با آن‌ها وارد میدان مبارزه شوید. کاراکترهای ارائه شده در این بخش طراحی خوبی داشته و جزئیات به کار رفته و تنوع آن‌ها نیز کاملاً قابل قبول است. 

سلحشوران: بازگشت تاریکی

با ورود به اولین زمین مبارزه، راهنمای بازی تمام نکات مورد نیاز برای مبارزه را به شما آموزش خواهد داد. در این بازی امکانات متنوعی برای نبرد با حریف در نظر گرفته شده؛ از انواع ضرباتی که می‌توانید با دست به حریف وارد کنید تا جادوها و نیروهای مختلف که هرکدام قابلیت ارتقاء نیز دارند. 

سیستم مبارزات این بازی بسیار راحت و روان طراحی شده، برای ناکار کردن دشمن تنها کافی است با زمان‌بندی درست ضربات را وارد کرده و یا هرجا که نیاز بود به موقع از خود دفاع کنید. اما نکته‌ای که شاید کمی در این قسمت باعث دلزدگی بازیکن شود، کار نکردن برخی از دکمه‌های تعبیه شده در بازی است که گاهی در کمال تعجب هرچقدر روی آن‌ها ضربه وارد می‌کنید، یا عمل نمی‌کنند و یا خیلی دیر عمل می‌کنند؛ در حالی که شما در این فاصله زیر ضربات مشت و لگد دشمن در حال له شدن و از دست دادن سلامتی هستید!

سلحشوران: بازگشت تاریکی

در این بازی علاوه بر قسمت ارتقاء که در آن می‌توانید با پرداخت واحد پولی بازی یعنی سکه و الماس، قدرت‌ها و میزان سلامتی قهرمان خود را بالاتر ببرید، یک قسمت ارتقاء پیشرفته نیز در نظر گرفته شده. آیتم‌های ارائه شده در این بخش یک مقدار جدی‌تر و خفن‌تر هستند و بالطبع به همان میزان هم گران‌تر و بدست آوردن آن‌ها نیز سخت‌تر است. پس از هر ارتقاء نیز باید مدتی انتظار بکشید تا قهرمان آموزش مربوطه را ببیند. 

در بخش شخصی‌سازی بازی نیز علاوه بر امکان خرید انواع و اقسام کلاه‌خود و دست‌بند و پابند و اسلحه، حتی می‌توانید مانند بازی‌های فیفا مدل جشن پیروزی که قهرمان بعد از هر نبرد اجرا می‌کند را نیز برای خود خریداری کنید تا به معنای واقعی کلمه قهرمان منحصر به فرد خود را داشته باشید!    

البته گفته باشیم که خیلی هم به این قسمت شخصی‌سازی دل نبندید. آیتم‌های این قسمت که تمامی آن‌ها با الماس‌های گران‌بهای شما  قابل خریداری هستند، بسیار گرانند؛ به نحوی که تهیه آن‌ها در همان اوایل بازی تقریباً غیر ممکن است!

سلحشوران: بازگشت تاریکی

با موارد ذکر شده، سلحشوران را می‌توان عنوانی نیمه جذاب دانست. شاید اگر در بخش گرافیک بازی شاهد طراحی قوی‌تر و یا تنوع بیشتر میدان‌های مبارزه بودیم، آن‌وقت می‌شد این عنوان را عنوانی موفق نامید. اما متاسفانه جدا از طراحی به نسبت خوب شخصیت‌های بازی، در سایر موارد با عنوانی کاملاً متوسط رو به رو هستیم. منوها و یا رابط کاربری بازی در حالی که کار شما را راه می‌اندازند، اما طراحی جالبی ندارند. هرچند بهتر است از صداگذاری خوب این بازی و انتخاب موسیقی‌ای با سبک و سیاق حماسی غافل نشویم. خوش‌بختانه بازی در این بخش قوی ظاهر شده و موسیقی پر سر و صدا و حماسی طور این بازی، جو خوبی برای مبارزات ایجاد کرده است. 

درنهایت درست است که سلحشوران ایرادات خود را داشته، اما بازهم در میان سایر عناوین مبارزه‌ای ایرانی، بازی خوبی محسوب می‌شود. شاید بهتر است بگوییم سیستم مبارزات روان این بازی بار باقی قسمت‌های بازی را به دوش کشیده و اگر فقط به همین بخش اکتفا کنید، شاید در نهایت بتوانید از تجربه این بازی لذت ببرید. 

کافه‌بازار
  • سلحشوران: بازگشت تاریکی
  • سلحشوران: بازگشت تاریکی
  • سلحشوران: بازگشت تاریکی
  • سلحشوران: بازگشت تاریکی
شرکت : باران رویا
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط