سلحشوران: نجات قلعه

سارا مرتضوی
رایگان

نجات قلعه درواقع ادامه نسخه قبلی بازی سلحشوران است. سلحشوران: بازگشت تاریکی یک بازی مبارزه‌ای و نبرد تن به تن بود، حال آن‌که نسخه جدید این بازی به نام نجات قلعه سبکی کاملاً متفاوت دارد. شاید به همین دلیل بتوانیم این عنوان را حتی یک عنوان مستقل به حساب بیاوریم. در این بازی شما در نقش آرش کمان‌دار در برج قلعه خود ایستاده‌اید و باید به سمت دشمنانی که سعی دارند وارد قلعه شوند، تیراندازی کنید. 

مرور بازی:

داستان بازی، ادامه حوادث نسخه قبل را روایت می‌کند. در قسمت قبل شاهد بودیم که نیروهای بدی، عهد خود با نیروهای خوبی را شکسته و از جادوی سیاه علیه پهلوانان استفاده کردند. اما درنهایت خوبی بر بدی پیروز شده و پهلوانان توانستند نیروهای بدی را از سرزمین خود بیرون کنند. حالا در این نسخه شاهد بازگشت دوباره نیروهای بدی هستیم. این‌بار شما در نقش آرش کمان‌دار و با کمک تعدادی از نام‌آورترین پهلوانان ایرانی باید باری دیگر به نبرد با این موجودات اهریمنی بپردازید. 

سلحشوران: نجات قلعه

از لحاظ داستانی، بازی تغییر خاصی نسبت به نسخه قبلی خود نکرده است. کماکان شاهد روایت کوتاهی در شروع بازی هستیم و بخش داستانی بازی به همین قطعه کوتاه محدود می‌شود. در این بازی خبری از مقدمه‌چینی و منو و این تشکیلات نیست، شما بلافاصله پس از ورود به برنامه وارد میدان نبرد می‌شوید. راهنمای بازی نحوه مبارزه و نبرد را در حین اولین نبرد به شما آموزش خواهد داد.

از آن‌جایی که نجات قلعه در سبک کلیکر ساخته شده، شما برای مبارزه کردن تنها لازم است به‌طور سریع و پیاپی روی صفحه کلیک کنید. در این سبک از بازی‌ها خبری از هدف‌گیری و پرکردن خشاب هم نیست. هرچند برای خالی نبودن عریضه، بازی آیتم‌های گوناگونی در اختیارتان قرار می‌دهد تا نبرد و مبارزات کمی لذت‌بخش‌تر شوند. این آیتم‌ها شامل آزادکردن قهرمانان مختلف، ارتقاء تواناهایی آن‌ها و نیز ارتقاء قدرت خود آرش است. 

سلحشوران: نجات قلعه

شاید بخش اصلی این بازی را با توجه به سبک آن بتوان همین بخش ارتقاء داسنت. درواقع کار اصلی شما تجهیز کردن بیشتر نیروها و اضافه کردن تعداد جنگ‌جو ها به بازی است. به هر میزان که در بازی جلوتر می‌روید، کشتن دشمنان و غول‌های آخر هر مرحله نیز سخت‌تر می‌شود. شاید همین بخش ارتقاء و تنوع آیتم‌های ارائه شده در این بخش از بازی را بتوان مهم‌ترین و شاید تنها نقطه مثبت این بازی دانست.

تعداد و تنوع مراحل و محیط‌های بازی نیز به نسبت بالا بوده، هرچند گرافیک بازی در این بخش‌ها فقط در حد قابل قبولی است. تعداد و تنوع غول‌ها و شخصیت‌های جانبی بازی نیز بالا بوده، اما متاسفانه در این بخش نیز شاهد گرافیک و طراحی نسبتاً ضعیفی هستیم. هرچند سازندگان برای بخش صداگذاری بازی نیز مانند نسخه قبل سنگ تمام گذاشته و موسیقی‌های انتخابی فضای مناسبی برای یک نبرد حماسی ایجاد کرده‌اند.

سلحشوران: نجات قلعه

سلحشوران در نهایت می‌تواند عنوان یک بازی قابل قبول را به خود اختصاص دهد. با وجود تمامی جزئیاتی که بازی در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، کماکان گیم‌پلی بازی از جذابیت لازم برخوردار نبوده و روند پیش‌روی در بازی بسیار کند است. هرچند نمی‌توان منکر برخی از جذابیت‌های بازی مانند طراحی کاراکترها و المان‌های ایرانی آن نیز شد.

درنهایت اگر از طرفداران بازی‌های کلیکر هستید و بدتان هم نمی‌آید عنوانی ایرانی را در این زمنیه تجربه کنید، سلحشوران: نجات قلعه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. 

کافه‌بازار
  • سلحشوران: نجات قلعه
  • سلحشوران: نجات قلعه
  • سلحشوران: نجات قلعه
  • سلحشوران: نجات قلعه
شرکت : باران رویا
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط