ضبط مکالمات؛ گفتگوهایی که از یاد نمی‌روند

بهرام یوسفی
رایگان

بعضی تماس‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند و بعضی دیگر به جهت انجام فعالیت‌هایی مهم، همچون کارهای تجاری یا آموزش‌های صوتی نیاز به ثبت و ضبط دارند. امروزه انجام این امور از طریق تلفن همراه رو به گسترش است، در نتیجه چه باید کرد؟ اگر خطایی از شما سر بزند چه کسی تاوان سنگین آن را به عهده خواهد گرفت؟ بهترین راه، ضبط مکالمه‌ی صورت گرفته است. راهی امن و قابل استناد به آنچه که بین طرفین گذشته. در اینجا نرم افزار " Call Recorder" را به شما معرفی خواهم کرد؛ برنامه‌ایی انگلیسی زبان که قطعا برایتان مفید واقع خواهد شد.

نرم‌افزار پیش رو یک سیستم ضبط صوت اندرویدی است که با حجمی مناسب به راحتی روی دستگاه شما نصب می‌شود. صفحه‌ی اصلی برنامه خالی از هر گونه گزینه است و ممکن است در اولین نگاه شما را گیج کند، اما نگران نباشید! اپلیکیشن هیچ مشکلی ندارد، زیرا با برقراری تماس مخابراتی، سیستم ضبط شروع به کار کرده و تمام مکالمه را ضبط می‌کند و صفحه اصلی مانند لیست مخاطبین از تماس های ورودی و خروجی شما پر می‌شود. دو گزینه بالای صفحه وجود دارد،از سمت راست به بخش تنطیمات راهنمایی می‌شوید. علامت سوال موجود در بخش تنظیمات برای گزارش خطا در برنامه تعبیه شده. در صورتی که برنامه به درستی برای شما کار نکرد با لمس آن پنجره کوچکی باز می‌شود که باید از سه گزینه یکی را به عنوان مشکل گزارش کنید: " ۱.من صدای خودم را می‌شنوم اما صدای آن طرف تلفن نمی‌آید. ۲.من نمی‌توانم هیچ صدایی بشنوم ۳.گاها ضبط مکالمه کار نمی‌کند" .

اولین گزینه در تنظیمات "Call Recorder" است که می‌توان به وسیله آن برنامه را فعال یا غیر فعال کرد. یکی از بزرگترین ایرادات برنامه همین‌جا خودنمایی می‌کند. با روشن کردن این گزینه تمامی مکالمات ضبط خواهد شد و در این بین شما بین تماس‌ها هیچ انتخابی ندارید. برای مثال تنظیمی وجود ندارد که شماره‌ای خاص ضبط شود یا اینکه موقع تماس گزینه‌ای رویت نمی‌شود که با زدن آن، برنامه شروع به ضبط کند.از دیگر موارد قابل ذکر امکان روشن خاموش کردن حالت اسپیکر است، البته اگر اسپیکر را خاموش کنید صدای شما بسیار واضح ولی صدای طرف دیگر تلفن بسیار کم می‌شود و در پایین ترین کیفیت ممکن ضبط می‌شود.البته این مشکل با استفاده از تنظیمات کم و زیاد کردن صدا قابل حل خواهد بود. از دیگر مزیت‌های برنامه سیستم رمزگذاری بر روی فایل‌هاست. به این صورت هیچ نگرانی از بابت مکالمات ذخیره شده نخواهید داشت.

فایل‌های صوتی ضبط شده قابل دسته‌بندی بر اساس اسم و تاریخ هستند و با استفاده از امکاناتی که قرار داده شده می‌توان قسمت های مورد نیاز را برش داد و در شکبه های اجتماعی با فرمت mp3  به اشتراک گذاشت. 

نقاط قوت

-حجم کم و نصب آسان

-ضبط مکالمات با کیفیت خوب

-ذخیره فایلها با فرمت mp3

-قابلیت برش صوت

-قابلیت اشتراک گذاری

-سه پوسته متفاوت برای تغییر ظاهر برنامه

- رمزگذاری بر روی فایل‌ها

نقاط ضعف

-نداشتن قابلیت ضبط تماس‌های دلخواه

-پایین بودن کیفیت ضبط در حالت اسپیکر خاموش

 

کافه‌بازار
  • ضبط مکالمات؛ گفتگوهایی که از یاد نمی‌روند
  • ضبط مکالمات؛ گفتگوهایی که از یاد نمی‌روند
  • ضبط مکالمات؛ گفتگوهایی که از یاد نمی‌روند
  • ضبط مکالمات؛ گفتگوهایی که از یاد نمی‌روند
شرکت : lovekara
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط