ضربان قلب خود را اندازه بگیرید

ناهید نقشبندی
رایگان

ضربان قلب انسان‌ها در هر حالتی متغیر است. هنگام فعالیت‌های سخت تند‌تر می‌زند و هنگام استراحت آرام‌تر. روش قدیمی و معمول برای دانستن ضربان قلب، گرفتن رگ دست یا گردن است اما این روش بسیار دقیق نیست یا بسیاری در پیدا کردن رگ خود مشکل پیدا می‌کنند. دنیای تکنولوژی برای این مشکل هم راهکارهای خود را به وجود آورد. انواع Smart Watch ها و دستگاه‌های مخصوص اندازه‌گیری ضربان قلب به وجود آمدند. این وسایل به‌خصوص برای ورزشکاران مناسب هستند که علاوه بر ضربان قلب موارد بسیار دیگری را نیز اندازه‌گیری و محاسبه می‌کنند. اما متاسفانه قیمت‌های این دستگاه‌ها مقداری بالا است و شاید هرکسی توان خریداری آن‌ها را نداشته باشد. با این اوصاف راه حل چیست؟ شرکت MacroPinch با به وجود آوردن اپلیکیشن Cardiograph این مشکل را از میان برداشت.

Cardiograph برنامه‌ای کم حجم (۲.۵ مگابایت) برای اندازه‌گیری ضربان قلب است. با استفاده از این برنامه می‌توانید هر روز ضربان خود را اندازه‌گیری کنید و نتایج آن را ذخیره کنید. حتی می‌توان با استفاده از این اپلیکیشن برای هر شخصی یک پروفایل تعریف کرد و نتایج هرکدام را جداگانه دخیره کرد.

ضربان قلب خود را اندازه بگیرید

نحوه کار این اپلیکیشن بسیار ساده است تنها با قرار دادن انگشت خود بر روی دوربین و انتخاب گزینه شروع ضربان قلب شما اندازه گیری می‌شود. نحوه کار این اپلیکیشن کاملا شبیه به دستگاه‌های تخصصی است، اما پیشنهاد می‌شود برای هدف‌های پزشکی بسیار دقیق از این برنامه استفاده نکنید.

با نصب برنامه Cardiograph دیگر نیازی به سخت‌افزارهای جداگانه مانند ساعت‌های هوشمند و ... نخواهید داشت. تنها با یک اپلیکیشن می‌توانید ضربان قلب خود را در هر زمانی اندازه گیری کنید. اگر در حال انجام هرگونه فعالیت بدنی هستید و یا استرس دارید با قرار دادن انگشت خود بر روی دوربین می‌توانید وضعیت قلب خود را بررسی کنید. Cardiograph به شما اجازه می‌دهد پس از گرفتن ضربان، وضعیتی که در آن قرار دارید را نیز ثبت کنید. این حالت‌ها عبارتند از: در حال استراحت، در حال گرم کردن، تمرینات هوازی و ورزش‌های سنگین. با ثبت حالت همراه با وضعیت ضربان قلب خود، در آینده می‌توانید بهتر اطلاعات مربوط به قلب و سلامتیتان را بررسی کنید. در صورت علاقه می‌توانید نتایج ضربان قلب خود را با افراد مورد نظرتان به اشتراک بگذارید.

این اپلیکیشن بیش از پنجاه هزار نصب فعال بر روی دستگاه‌های با سیستم عامل اندروید داشته است. این درحالی است که نسخه مربوط به آیفون و آیپد آن نیز به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است. همچنین اشخاصی که دارای ساعت‌های هوشمند یا دستگاه‌های مشابه‌ای که سنسورهای اندازه‌گیری ضربان قلب دارند نیز می‌توانند این برنامه را بر روی دستگاه خود نصب نمایند.

نقاط قوت:ضربان قلب خود را اندازه بگیرید

• طراحی ساده و جذاب

• دقت اندازه‌گیری خوب

• نحوه کارکرد راحت

• حجم پایین

• قابلیت اسجاد پروفایل‌های متعدد بر روی یک دستگاه

• قابلیت ذخیره کردن نتایج

نقاط ضعف:

• این برنامه تنها نشان دهنده ضربان قلب است و قادر به محاسبه و بررسی وضعیت سلامتی شما با توجه به نتایج حاصل از ضربان قلبتان نیست.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • ضربان قلب خود را اندازه بگیرید
  • ضربان قلب خود را اندازه بگیرید
  • ضربان قلب خود را اندازه بگیرید
  • ضربان قلب خود را اندازه بگیرید
شرکت : MacroPinch
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط