قلم هوشمند قرآن، خود آموز سریع قرائت و ترجمه آیات قرآن

آذین بکتاش
رایگان

گوشی تلفن همراه دیگر فقط وسیله‌ای برای ارتباط آدم‌ها همدیگر نیست؛ می‌توانید از این اختراع انسان مدرن، برای ارتباط با خدا هم استفاده کنید!

اپلیکیشن «قلم هوشمند قرآن» آیات قران را همراه شما می‌کند تا هر ساعتی از روز که خواستید آن‌را مطالعه کنید یا گوش بدهید، همه آیات را یک‌جا در گوشی‌داشته باشید. این اپلیکیشن حکم یک خود آموز سریع برای روان‌خوانی قرآن را دارد.

کار با برنامه

پس از نصب برنامه در صفحه اصلی برنامه شش گزینه دارید، شامل فهرست، نشانه‌ها، تنظیمات، فعال‌سازی و پشتیبانی؛ مهم‌ترین قابلیت این برنامه این است که پس از انتخاب سوره مورد نظرتان از روی فهرست، شما با لمس هر کلمه در متن قرآن، آیه انتخاب شده فعال شده ابتدا قرائت عربی آن را به صورت صوتی می‌شنوید، بعد معنی فارسی را به صورت گویا. همچنین به طور همزمان متن ترجمه فارسی نیز در پایین صفحه نمایش داده می‌شود.

گفتنی است شما علاوه بر قابلیت قرائت گویا (با قرائت شهریار پرهیزکار)، و ترجمه گویا (آیت‌الله مکارم شیرازی)، امکان فعال کردن تفسیر گویا (حجت الاسلام قرائتی) را هم دارید که در بخش تنظیمات می‌توانید آن‌ را فعال کنید.

قابلیت‌ها

در بخش «نشانه‌گذاری»، هر بار آخرین صفحه‌ای که مطالعه کرده‌اید ذخیره می‌شود؛ اگر تصمیمی برای ختم قرآن دارید می‌توانید روی ذخیره‌ای که برنامه از آخرین صفحات باز شده شما به صورت خودکار انجام می‌دهد، حساب باز کنید. همچنین شما در هر صفحه بالا سمت راست، یک نوار قرمز مشاهده می‌کنید که با لمس آن آیه مورد نظرتان هم نشانه‌گذاری شده و در برنامه ذخیره می‌شود.

قابلیت مهم دیگراین برنامه این است که علاوه بر امکان قرائت و معنی موردی با لمس هر آیه، امکان انتخاب پیوسته پخش قرائت صوتی را هم دارید؛ اگرمتن آیه به صورت طولانی لمس شود، منوی انتخاب عملیات نمایش داده می‌شود که درآن گزینه‌های مربوط به پخش پیوسته صوت و تفسیر، اشتراک‌گذاری‌ها و ایجاد یادداشت و نشانه را در دسترس دارید.

رابط کاربری برنامه خوب است وبه طور کلی این برنامه می‌تواند یک خود آموز سریع روان‌خوانی قرآن و آشنایی با معانی و تفسیر آیات باشد.

نقطه قوت

قابلیت‌های صوتی برنامه (قرائت عربی، ترجمه فارسی و تفسیر)

قابلیت نشانه‌گذاری

نقطه ضعف

عدم امکان انتخاب قاری، مفسر و مترجم‌های متنوع

کافه‌بازار
 • قلم هوشمند قرآن، خود آموز سریع قرائت و ترجمه آیات قرآن
 • قلم هوشمند قرآن، خود آموز سریع قرائت و ترجمه آیات قرآن
 • قلم هوشمند قرآن، خود آموز سریع قرائت و ترجمه آیات قرآن
 • قلم هوشمند قرآن، خود آموز سریع قرائت و ترجمه آیات قرآن
شرکت : صبا همراه

نظرات

 • عکس کاربر
  hasan (تایید نشده) / ۰۱ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام نقاط ضعفی که نوشتین تو برنامه نیست هم ۴۰ تا قاری داره هم کلی ترجمه و تفسیر صوتی و متنی توی تنظیمات برنامه رو درست ببیت=نید

 • عکس کاربر
  حسن (تایید نشده) / ۰۱ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام نقاط ضعفی که نوشتید در برنامه نیست و امکانات برنامه بسیار بیشتر از اونیه که شما نوشتید

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط