مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!

سارا مرتضوی
رایگان

مدیر تلویزیون یک بازی برای عاشقان سینما و فیلم‌سازی است. در این بازی باید سعی کنید با روش‌های مختلف کسب درآمد کرده و برنامه‌های مختلف تولید کنید تا روز به روز به تعداد بینندگان شبکه‌تان اضافه شود. هرچه شبکه پر بیننده‌تری داشته باشید، به همان میزان هم رتبه شما در بین سایر شبکه‌های تلویزیونی بالاتر می‌رود.

مرور بازی:

در بازی مدیر تلویزیون، شما نقش یک مدیر تلویزیون را بازی می‌کنید که قرار است یک شبکه تلویزیونی راه بیندازد. در اول راه پول زیادی برای این‌کار ندارید و باید با همان سرمایه اندک، اولین فیلم خود را بسازید. برای این‌کار باید وارد بخش تولید فیلم شوید. 

اولین کاری که برای ساخت فیلم خود باید انجام دهید، پیدا کردن کارگردان و بازیگر است. بعد از آن باید موضوع و نامی برای فیلم خود انتخاب کنید. از آن‌جایی که همیشه گفتند هرچقدر پول بدی همان‌قدر هم آش می‌خوری، در این بازی هم هرچقدر سرمایه بیشتری برای فیلم خود در نظر بگیرید و به قولی پول بیشتری خرج کنید، کیفیت محصول نهایی شما بالاتر می‌رود. با بالاتر رفتن کیفیت محصولات، بینندگان بیشتری هم به شبکه شما جذب می‌شوند. درنهایت هم اگر بتوانید برای فیلم خود اسپانسر پیدا کنید، هزینه تولید فیلم‌تان کاهش پیدا می‌کند.

مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!

در انتخاب بازیگران و کارگردان باید مقدار هزینه استخدام هرکدام را در نظر بگیرید. مثلاً هزینه استخدام بازیگران و کارگردانان مشهورتر بالاتر بوده و در مراحل ابتدایی نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بعد از انتخاب عوامل و موضوع فیلم، فیلم شما ساخته می‌شود. بعد از ساخته شدن فیلم، گزارشی از فیلمی که ساخته‌اید به شما ارائه می‌شود. در این گزارش تعداد بیننده‌های که این فیلم توانسته برای شبکه شما جذب کند، نشان داده می‌شود. 

هرچقدر در این بازی تجربه بیشتری در زمنیه تولید برنامه بدست آورید، سطح شما نیر افزایش پیدا می‌کند. افزایش سطح درواقع معادل همان افزایش اعتبار شما است. شما می‌توانید با استفاده از این اعتباری که بدست آورده‌اید، بخش‌های مختلف کار خود را ارتقاء دهید. 

مانند هر شبکه تلویزیونی، شما هم می‌توانید برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغات تلویزیونی استفاده کنید. هرچند درواقع تبلیغات تلویزیونی این بازی، همان ویدئوهای تبلیغاتی خودمان است! درواقع بازی از این ترفند استفاده کرده تا شما را مجبور به تماشای تبلیغات درون برنامه‌ای کند. با تماشای هر کدام از این تبلیغات، مبلغ قابل توجهی به حساب شما واریز می‌شود. 

مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!

یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی در این بازی، تولید کالاست. هرچند برای تولید هر کالا، باید از قبل مجوز تولید آن‌را نیز دریافت کنید. هرکالا یک هزینه تولید و یک قیمت فروش دارد. پس از دریافت مجوز، حالا نوبت آن‌است که به تعداد بینندگانی که دارید، از کالای مورد نظر تولید کنید. در ابتدا سرعت تولید کالاها بسیار پایین است. برای سرعت‌بخشیدن به این فرایند، باید مقداری پول خرج کنید تا خط تولید شما سریع‌تر عمل کند. جدا از روند اصلی بازی، مأموریت‌های ویژه‌ای نیز برای شما در نظر گرفته شده که با انجام هرکدام از آن‌ها، جایزه دریافت خواهید کرد.

مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!

بازی مدیر تلویزیون امکاناتی زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد. هرچند با وجود ایده جذاب و امکانات بسیار، کماکان این بازی خالی از اشکال نیست. طراحی منوها و محیط بازی به شدت ضعیف است. هرچند رابط کاربری این بازی، کار شما را راه می‌اندازد، اما بازهم اگر سازندگان در طراحی آیتم‌ها از فونت‌های بهتر و طراحی قوی‌تری استفاده می‌کردند، می‌توانستیم شاهد عنوان جذاب‌تری باشیم.  

هرچند طبق وعده سازندگان این بازی، این عنوان در حال بروزرسانی است؛ شاید بتوان در آینده به ایجاد تغییرات مثبتی در این بازی امیدوار بود.

کافه‌بازار
 • مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!
 • مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!
 • مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!
 • مدیر شبکه تلویزیونی خود باشید!
شرکت : گروه تیرنام

نظرات

 • عکس کاربر
  شبکه سایان (تایید نشده) / ۱۴ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام این بازی عالیه خدا کنه سازنده هاش امکاناتشو بیشتر کنن مرسی

 • عکس کاربر
  Milad (تایید نشده) / ۱۴ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  عالیه

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط