معرفی بازی ترسناک ۴۱۱۴۸- اپیزود سه و چهار

سارا مرتضوی
۳۰۰۰ تومان

در مطلب قبلی به بررسی قسمت اول و دوم بازی ترسناک ۴۱۱۴۸ پرداختیم و دیدیم که این بازی با ارئه داستانی جذاب و گیم‌پلی ساده و روان خود توانست شروع خوبی برای یک عنوان دنباله‌دار ارائه کند. همان‌طور که پیش از این نیز گفتیم، قسمت اول و دوم بازی با داستانی قوی و هیجان‌انگیز شروع می‌شود، داستانی که هر مخاطبی را برای دانستن ادامه آن ترغیب خواهد کرد. در ادامه بازی یعنی اپیزودهای سه و چهار نیز شامل پیش‌روی و گره‌گشایی این داستان جذاب هستیم. خوشبختانه سازندگان بازی با طولانی‌تر کردن گیم‌پلی و اضافه کردن جزئیات به بازی، مانع از تکراری بودن و یکنواختی روند بازی شده‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم عاقبت این عنوان متفاوت به کجا خواهد رسید. 

مرور بازی:

داستان بازی درست از جایی که قسمت دوم به پایان رسیده بود، ادامه پیدا می‌کند. تا به این جای داستان فهمیدیم که اسم شخصیت اصلی سینا است و گویا در گذشته با سازمان و یا فرقه عجیب و غریب و مرموزی درگیر بوده‌است. با پیش‌روی در قسمت دوم بازی، سینا اطلاعات بیشتری راجع به گذشته مشکوک خود پیدا کرده و با لایه‌های زیرین این فرقه عجیب و غریب بیشتر آشنا می‌شود.

معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار

از اپیزود سوم به بعد، شاهد اضافه شدن جزئیات بیشتری به خط داستانی بازی هستیم. درواقع گره‌گشایی داستان که از همین اپیزود شروع شده و تا قسمت آخر یعنی چهارم نیز ادامه پیدا می‌کند، اطلاعات لازم و کافی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. 

گیم‌پلی بازی تقریباً مشابه نسخه‌های قبلی است، تنها تفاوت شاید مدت زمان مورد نیاز برای طی کردن بازی باشد که در نسخه دوم و سوم افزایش چشم‌گیری داشته؛ به طوری که برای اتمام هر کدام از این نسخه‌ها به چیزی حدود دو الی سه ساعت زمان نیاز خواهید داشت. هرچند اضافه شدن صحنه‌های مبارزه و شخصیت‌های جدید به بازی، جذابیت نسخه دوم و سوم را به میزان چشم‌گیری افزایش داده است. اما هم‌چنان نحوه کنترل و حرکت‌کردن کاراکتر بازی به همان حالت قبل بوده و برای حل معماها تنها لازم است با ضربه وارد کردن بر اجسام مختلف، آن‌ها را بردارید. 

معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار

معماهای بازی نیز با اندکی تغییر، پیچیده‌تر شده‌اند. اما کماکان مانند اپیزودهای قبلی، معماها از کیفیت خوبی برخوردارند و اگر نگوییم به راحتی، ولی با کمی فکر کردن قابل حل‌کردن هستند. اگر از طرفداران بازی‌های معمایی باشید، حتماً می‌دانید که این عناوین برای آسان‌تر شدن حل معماها توسط بازیکن، راهنمایی‌هایی نیز در بازی قرار می‌دهند. در برخی از بازی‌ها، استفاده از این راهنما آپشنال بوده و استفاده از آن با تصمیم خود بازیکن خواهد بود. اما در عناوینی مانند ۴۱۱۴۸، چه بخواهید و چه نخواهید بازی راهنمایی خود را در قالب توضیحاتی از زبان شخصیت اصلی بازی بیان می‌کند. هرچند این راهنمایی‌های شاید در برخی موارد کارساز باشند، اما استفاده بی‌جا از آن‌ها نیز ممکن است جذابیت معما را کاملاً از بین ببرند. در عنوان ۴۱۱۴۸ غیر از یکی دو مورد، راهنمایی‌ها معمولاً درست و بجا استفاده شده، هرچند بهتر بود سازندگان این روند را در کل بازی اجرا می‌کردند تا شاهد جذابیت بیشتر معماها باشیم. تعداد معماها نیز به نسبت مدت زمان بازی کم است و به نظر می‌رسد سازندگان تمرکز بیشتر خود را بروی پیش‌بردن داستان و ارائه توضیحات در قالب دموهای نه چندان کوتاه گذاشته‌اند. 

معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار

طراحی و گرافیک بازی نیز نسبت به نسخه‌های قبلی تغییری نداشته و در این دو نسخه نیز کماکان شاهد همان کیفیت و نورپردازی جذاب هستیم. صداگذاری بازی نیز مانند نسخه‌های گذشته قابل قبول است. هم‌چنین برای سازگاری بیشتر بازی با گوشی همراه شما، بازی چند کیفیت مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد. 

در نهایت می‌توان گفت ۴۱۱۴۸ اگر نگوییم بهترین، ولی بی‌شک یکی از بهترین بازی‌های ترسناک ایرانی است. به نظر می‌رسد سازندگان بازی تلاش بسیاری کرده‌اند تا عنوانی با کیفیت بالا و استاندارهای لازم تهیه کنند. استقبال بالای بازیکنان از این بازی، کیفیت بالای این عنوان را تضمین می‌کند. اگر از طرفداران بازی‌های معمایی هستید و سرتان برای یک تجربه ترسناک حسابی درد می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم با وجود چهار قسمتی بودن این عنوان، در اولین فرصت آن‌ها را تهیه کرده و  حتماً حتماً تجربه کنید!

کافه‌بازار
 • معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار
 • معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار
 • معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار
 • معرفی بازی ترسناک 41148- اپیزود سه و چهار
شرکت : مهدی فنائی

نظرات

 • عکس کاربر
  sadra (تایید نشده) / ۰۹ آوریل ۲۰۱۷ پاسخ

  به نظرم بهتر بود ۴۱۱۴۸ رو به عنوان یک بازی ماجراجویی نام می بردین چون قصدش از اول ترسناک نبوده. ماجراجویی و اکشنه.

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط