معرفی بازی: لژان

سارا مرتضوی
رایگان

لُژان یک بازی آنلاین دونفره و محصول شرکت گیل آمارد است. در این بازی با گیم‌پلی‌ای جذاب و منحصر به فرد طرف هستید. کار اصلی شما پیروزی در رقابتی دو نفره و استراتژیک است. از آن‌جایی که طبق ادعای سازندگان، گیم‌پلی استفاده شده در این عنوان ابداعی خودشان بوده و کاملاً جدید است، بنابراین باید زمانی را صرف یادگیری قوانین این بازی کنید. هرچند این قوانین خیلی هم پیچیده نبوده و به لطف راهنمای کامل بازی، به سرعت می‌توانید از چند و چون ماجرا سر در بیاورید. لژان بازی سرگرم‌کننده‌ای است، علی الخصوص اگر اهل سرگرمی‌های دسته جمعی باشید و دل‌تان یک عنوان جدید بخواهد، لژان حسابی به کارتان خواهد آمد. با ما در ادامه همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به این عنوان جذاب ایرانی.  

مرور بازی:

همان‌طور که گفتیم، لژان یک بازی استراتژیک و فکری است و قوانین خودش را هم دارد. در این بازی نوبتی، شما تعدادی مهره خواهید داشت که باید با استراتژی خاصی آن‌ها را روی صفحه چیده و با حریف خود رقابت کنید. برای پیروزی در این بازی شما دو راه پیش رو دارید: یا باید مهره «شیر» را به خانه «تاج» در زمین حریف رسانده و یا باید آن‌قدر امتیاز جمع کنید تا از حریف پیشی بگیرید. 

معرفی بازی: لژان

در ابتدا می‌توانید بین دو حالت بی‌نهایت و یا زمانی، یکی را انتخاب کرده و بازی را آغاز کنید. اما بخش اصلی بازی، شناسایی مهره‌هاست. شما در این بازی شش مهره اصلی و دو قابلیت ویژه خواهید داشت. شما باید با استفاده از سایر مهره‌های خود، مسیری برای رسیدن مهره اصلی یعنی همان مهره «شیر» به خانه حریف بسازید. به همین ترتیب هرکدام از مهره‌ها در این بازی قابلیت‌های خاص خودشان را داشته و هرکدام نحوه حرکت و کارایی متفاوتی دارند. 

بازی با نبرد میان دو شیر آغاز می‌شود؛ شیر هر بازیکنی که در رقابت آغازین برنده شود، آن بازیکن آغاز کننده بازی خواهد بود. در این بازی سه نوع خانه مختلف وجود دارد: خانه‌های خودی، خانه‌های دشمن و خانه‌های تصرف نشده. با شروع بازی، صفحه به دو قسمت تقسیم شده و مهره‌های هر یک از بازیکنان در زمین خودش قرار می‌گیرد. هرچند در طول بازی می‌توانید مهره‌های جدیدی خریداری کرده و به بازی اضافه کنید. سیستم امتیازدهی بازی نیز بر اساس سکه است. تعداد این سکه‌ها، با تصرف خانه‌های بیش‌تر افزایش پیدا می‌کند. فقط توجه داشته باشید، به هر میزان که در این بازی سکه‌های بیش‌تری جمع‌آوری کنید، به همان میزان نیز می‌توانید مهره‌های بیش‌تری را خریداری کرده و وارد زمین مبارزه کنید. 

معرفی بازی: لژان

لژان جزئیات زیادی دارد. هرچند یادگیری این جزئیات و قوانین کار پیچیده‌ای نبوده و تنها لازم است چندباری بازی را امتحان کنید تا با تمامی قوانین آن به خوبی آشنا شوید؛ آن‌وقت خواهید دید با عنوانی جذاب و سرگرم‌کننده طرفید!

جدا از گیم‌پلی جدید و جذاب این بازی، لژان طراحی زیبایی نیز دارد. صفحه بازی و مهره‌ها همگی به ظرافت و زیبایی طراحی شده‌اند. صداگذاری حرکت مهره‌ها در صفحه نیز به خوبی اجرا شده و بازی در این زمینه کمی و کاستی ندارد. تنها می‌ماند گیم‌پلی بازی که اگر اهل بُرد گیم باشید و یا از بازی‌های دو نفره و جمعی خوش‌تان بیاید، مطمئناً این بخش از بازی نیز برای‌تان جذاب خواهد بود. 

درنهایت لژان را می‌توان عنوان موفقی دانست. عنوانی که مطمئناً مخاطبان خود را راضی نگه‌می‌دارد. هرچند در حال حاضر تنها حالت دونفره آفلاین این بازی قابل دسترسی است، اما می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک با اضافه شدن قسمت آنلاین دو نفره نیز شاهد جذاب‌تر شدن رقابت‌ها در این بازی باشیم.

کافه‌بازار
 • معرفی بازی: لژان
 • معرفی بازی: لژان
 • معرفی بازی: لژان
 • معرفی بازی: لژان
شرکت : GILAMARD

نظرات

 • عکس کاربر
  علیرضا (تایید نشده) / ۲۰ می ۲۰۱۷ پاسخ

  ممنون از معرفی این بازی. خیلی خوب و خلاقانه بود. تشکر (:

 • عکس کاربر
  آمتادا (تایید نشده) / ۲۰ می ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام این بازی با همه ی خوب بودنش هنوز آنلاین نیست ولی شما اول همین سایت و کافه بازار اشاره کردید که آنلاینه لطفا تصحیح کنید که کاربرایی مثل بنده اشتباه نکند

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط