معرفی بازی: To The Moon

سارا مرتضوی
۴.۹۹ دلار

To The Moon عنوان یک بازی نقش‌آفرینی و ماجرایی است. این بازی داستان دو پزشک را روایت می‌کند که قصد دارند از طریق مرور رویاهای مرد در حال مرگی به نام «جانی»، آخرین آرزوی او را به صورت مجازی برآورده کرده و به او زندگی جدیدی ببخشند. Kan Gao سازنده کانادایی این بازی، اولین بار شش سال پیش این عنوان را در کمپانی مستقل خود به نام Freebird ساخته و برای کامپیوتر ارائه کرده بود و پس از آن حق انتشار نسخه موبایل این بازی را به کمپانی X.D منتقل کرد.  

To The Moon، عنوانی داستان محور است، در این بازی خبری از اکشن و تیراندازی نیست، تنها کار لازم، پیش بردن داستان بازی و جست و جو در محیط و صحبت با شخصیت‌های مختلفی است که در این بازی حضور دارند. از این طریق شما کم کم به لایه‌های پنهانی و فراموش شده خاطرات جانی پی برده و درنهایت ریشه‌های آخرین خواسته او در زندگی را پیدا می‌کنید. 

مرور بازی:

دکتر روزالین و دکتر واتس شغل عجیب و غریبی دارند. این دو دکتر با انجام عملیاتی خاص، به انسان‌ها فرصتی دوباره برای زندگی می‌دهند؛ هرچند این فرصت دوباره تنها در مغز و ذهن فرد بیمار شکل می‌گیرد. برای ایجاد این زندگی جدید، دکترها باید خاطرات فرد بیمار در حال مرگ را مرور کرده تا به آخرین خواسته و آرزوی آن‌ها در زندگی پی ببرند. با پی بردن به آرزوها و خواسته‌های فرد محتضر و نیز کارهایی که همیشه دوست داشته در زندگی انجام دهد، زندگی جدیدی برای این فرد ساخته خواهد شد.

معرفی بازی: To The Moon

با شروع بازی، ما این دو دکتر عجیب و غریب را در راه خانه فردی به نام «جانی» می‌بینیم؛ در همین حین ماشین این دو نفر در راه خراب شده و آن‌ها ناچار می‌شوند باقی مسیر را پیاده طی کنند. درنهایت زمانی که این دو دکتر که دائم با یکدیگر در حال بگو و مگو و بحث کردن هستند، به خانه جانی می‌رسند، داستان اصلی آغاز شده و شما کم کم با سایر شخصیت‌های بازی نیز آشنا می‌شوید.

همان‌طور که پیش از این نیز گفتیم، این بازی تنها یک بازی داستان محور است. به همین دلیل تنها کار شما گشت و گذار در گوشه و کنار بازی و جمع‌آوری اطلاعات و گوش سپردن به داستان فوق‌العاده‌ای است که بازی برای‌تان روایت می‌کند. از آن‌جایی که سبک بازی اشاره و کلیک هم هست، برای جا به جا شدن و یا برداشتن اشیاء تنها کافی است روی نقطه مورد نظر خود کلیک کنید.

معرفی بازی: To The Moon

با مراجعه به منوی بازی، می‌توانید به اطلاعاتی که در طی بازی بدست می‌آورید و یا اشیائی که پیدا می‌کنید، دسترسی داشته باشید. هم‌چنین اطلاعاتی راجع به تمامی شخصیت‌های بازی نیز در این قسمت ذخیره می‌شود. 

علاوه بر داستانی فوق‌العاده و جذاب، گرافیک پیکسلی به کار رفته در این بازی را می‌توان امتیاز مثبت دیگر آن دانست. مطمئناً این گرافیک قدیمی و خاطره انگیز می‌تواند طرفداران بازی‌های پیکسلی را حسابی به وجد بیاورد. خوشبختانه سازندگان در اجرا و طراحی محیط بازی بسیار قوی عمل کرده و طراحی شخصیت‌ها و جزئیات محیط بازی همگی از کیفیت بالایی برخوردارند.

جدا از گرافیک این بازی، سازندگان برای این عنوان نوای موسیقی پیانو بسیار زیبایی انتخاب کرده‌اند. شما می‌توانید در سرتاسر بازی از گوش سپردن به نوای آرام پیانو لذت ببرید.

معرفی بازی: To The Moon

درنهایت می‌توان گفت به عنوان یک بازی داستان محور، To The Moon هیچ‌گونه عیب و ایرادی ندارد. داستان بازی از کشش کافی برای دنبال کردن برخوردار است. طراحی عالی و موسیقی جذاب و شخصیت‌پردازی قوی، همگی در کنار هم این عنوان را به عنوانی ارزشمند تبدیل کرده است. اگر از طرفداران بازی‌های سبک داستان محور و نقش آفرینی هستید، کوچک‌ترین شکی در تجربه این عنوان نداشته باشید.

اپ‌استور گوگل‌پلی
  • معرفی بازی: To The Moon
  • معرفی بازی: To The Moon
  • معرفی بازی: To The Moon
  • معرفی بازی: To The Moon
شرکت : X.D. Hong Kong
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط