معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This

سارا مرتضوی
رایگان

بازی Sheep Dreams Are Made of This شاید یکی از عجیب و غریب‌ترین بازی‌هایی باشد که با آن برخورد کرده‌اید. در این بازی شما در رویای مردی گرفتار شده‌اید که یک خواب مشابه را ۱۷ سال است که می‌بیند! بله هفده سال. شما در این بازی باید به کمک این مرد بخت‌برگشته آمده و به راز این رویای تکراری هفده ساله پی ببرید. فقط حواس‌تان باشد، شما در این بازی تنها هشت ساعت فرصت دارید که این مرد را نجات داده و پرده از اسرار زندگی‌اش بردارید؛ در غیر این‌صورت دوباره در این لوپ هفده ساله گرفتار خواهید شد! در ادامه با ما همراه باشید.

مرور بازی:

همان‌طور که گفتیم، شما در این بازی نقش مردی را برعهده دارید که اسیر رویایی تکراری شده است. در این خواب آشفته که هفده سال است تکرار می‌شود، این مرد خود را به شکل گوسفندی که روی دوپای خود راه رفته و دائم در حال دویدن است، می‌بیند. 

شما باید به این مرد (گوسفند؟) بینوا کمک کرده و با پی بردن به راز نهفته در زندگی وی، به این رویای تکراری خاتمه دهید. اما فراموش نکنید، شما تنها هشت ساعت برای پایان این بازی زمان خواهید داشت!

معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This

داستان بازی کمی پیچیده است. هرچند این پیچیدگی بخشی از روند بازی محسوب می‌شود. درواقع کار اصلی شما غیر از دویدن‌های بی‌پایان در این بازی، پی بردن به رازی است که در زندگی این مرد عجیب و غریب نهفته است. در حین این دویدن‌ها، شما با عبور از تعدادی در، دائم از مکانی به مکانی دیگر جا به جا می‌شوید. در این جا به جایی‌ها، شخصیت اصلی بازی اطلاعات بیش‌تری راجع به زندگی و گذشته خود در اختیار شما قرار می‌دهد.

Sheep Dreams یک بازی رانر و پلتفرمر است. در این بازی شما با سطوحی در ارتفاعات مختلف و در ابعاد عجیب و غریب و نامعمول رو به رو هستید. تنها کار لازم در این بازی، پریدن از روی این سطوح مختلف و جا به جایی در بخش‌های مختلف رویای لوپ شکل این مرد است. برای این‌کار، بازی دو نوع پرش کوتاه و بلند را در نظر گرفته؛ برای پریدن تنها لازم است سمت راست و چپ صفحه را لمس کنید.

معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This

همان‌طور که دیدید، این بازی کنترل به نسبت ساده‌ای دارد. هرچند شاید تنها ایراد این عنوان را هم بتوان در همین پریدن‌ها دانست. گاهی گوسفند شما با رسیدن به لبه یک سطح بدقلقی کرده و نمی‌پرد. درست است که با سقوط گوسفند، شما بازی را نمی‌بازید، اما این سقوط شما را به سطح دیگری از این رویا عجیب و غریب منتقل می‌کند!

هر یک از سطوح مختلف با یکی از رنگ‌های قرمز، زرد، آبی و سبز مشخص شده است. در هر یک از این سطوح، تعدادی مکعب شناور درهوا وجود دارد که نمادی از قطعات گمشده حافظه و گذشته این مرد است. به هر میزان بتوانید مکعب‌های بیش‌تری جمع کنید، اطلاعات بیش‌تری نیز در مورد گذشته و زندگی این مرد و کارهایی که تا به حال انجام داده است، بدست می‌آورید. 

معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This

حالا، هر یک از رنگ‌هایی که نام بردیم، به دری در همان سطح منتهی می‌شوند، برای باز کردن این در، شما باید هر ۱۰۰ قطعه مکعب شکل موجود در همان سطح را جمع کنید. در پشت هر یک از این درها، شما با عمیق‌ترین خاطرات این مرد رو به رو خواهید شد. دقت کنید، تنها با باز شدن هر چهار در است که شما می‌توانید به راز این کابوس هفده ساله پی ببرید!

تمام گیم‌پلی این بازی به همان شرحی که در بالا گفتیم محدود می‌شود. در این بازی هیچ خبری از آیتم‌های مختلف و منویی رنگارنگ و متنوع نیست. درواقع شما تنها باید با همان یک مرحله دست و پنجه نرم کرده و سعی کنید در مدت زمان هشت ساعت تعیین شده، بازی را به اتمام رسانید. 

معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This

گفتیم که Sheep Dreams شاید یکی از عجیب و غریب‌ترین بازی‌های تمام عمرتان باشد! علاوه بر پیچیدگی داستان بازی، شاید بزرگ‌ترین امتیاز این عنوان را بتوان طراحی سورئال و نامعمول محیط بازی دانست. در همان لحظه ورود به بازی، با منویی منحصر به فرد و عجیب رو به رو خواهید شد که نوید عنوانی کاملاً نامتعارف را به بازیکن می‌دهد. طراحی محیط این بازی که دائم شما را در سطوح و ابعاد مختلف جا به جا می‌کند، به راستی جالب و هیجان انگیز است. هرچند شاید بهتر بود سازندگان از تعدادی قطعه موسیقی متنوع برای عنوان خود استفاده می‌کردند، به هر حال هشت ساعت گوش سپردن به یک ریتم تکراری شاید کمی آزاردهنده شود! البته این را هم بگوییم که همین یک ترک انتخاب شده جذابیت‌های خودش را دارد.

قبول داریم که شاید این عنوان در وهله اول کمی گیج‌کننده به نظر برسد، اما به شما اطمینان می‌دهیم پس از چند دقیقه وقت گذاشتن برای این بازی، به سختی بتوانید از آن دل بکنید! ایده جذاب و منحصر به فرد، طراحی فوق‌العاده و گیم‌پلی راحت و روان این بازی آن را به عنوانی ارزشمند تبدیل کرده است. عنوانی که تجربه آن به هر دوست‌دار بازی‌ای به شدت توصیه می‌شود!

اپ‌استور کافه‌بازار
  • معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This
  • معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This
  • معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This
  • معرفی بازی: Sheep Dreams Are Made of This
شرکت : Mini Chimera Game Studio
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط