معماهای قندپهلو!

سارا مرتضوی
رایگان

بازی قند پهلو درواقع هم یک بازی حدس کلمات است و هم طرحی شبیه بازی دومینو دارد. اگر از طرفداران پازل‌های لغت‌چینی باشید، حتماً با روند معمول این بازی‌ها آشنایی دارید. در این‌گونه عناوین معمولاً تعدادی حروف بهم ریخته در جدولی قرار داده شده و بازیکن باید جواب سوال مورد نظر را از میان این حروف بهم ریخته پیدا کند. اما قندپهلو چیزی بیش از تعدادی حروف بهم ریخته برای پیدا کردن کلمه مورد نظر در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. جدا از شیوه ترکیبی جذابی که این بازی برای چیدمان کلمات به کار برده، طراحی منو و محیط این بازی به تنهایی این بازی را به عنوانی منحصر به فرد میان بازی‌های هم سبکش تبدیل کرده است. با ما در ادامه همراه باشد تا نگاهی داشته باشیم بر این عنوان خلاقانه، جذاب و صد البته شیرین!

مرور بازی:

همان‌طور که پیش از این نیز گفتیم، قندپهلو یک بازی حدس کلمات است. با این تفاوت که در مراحل بازی که هر کدام تم سوالات منحصر به فرد خود را دارد، باید بیش از یک کلمه را حدس زده و آن‌ها را در کنار هم بچینید. هر مرحله قندپهلو از چند مهره دو حرفی تشکیل شده است. شما باید این مهره‌ها را جوری کنار هم بچینید تا به یک کلمه معنی‌دار برسید.

معماهای قندپهلو!

البته این مهره‌ها همیشه همچین حاضر و آماده هم به شما تحویل داده نمی‌شوند، گاهی اوقات برای رسیدن به یک ترکیب معنادار، باید مهره‌های دو حرفی را بچرخانید. قسمت جالب داستان آن‌جایی است که جواب سوال بیش از یک  کلمه است. در این مواقع هر دو کلمه مثل قطار پشت هم قرار می‌گیرند، جوری که حرف آخر کلمه اول و حرف اول کلمه دوم درواقع باهم مشترکند. (کمی پیچیده شد، این‌طور نیست؟) اما نگران نباشید. این بازی راهنمای جامع و کاملی دارد که از زبان دو دوست بامزه و دوست‌داشتنی روایت می‌شود. 

معماهای قندپهلو!

با پیش‌روی در بازی، مراحل کم کم سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند. سخت شدن این مراحل هم به این شکل است که بازی تعداد مهره‌های بیشتری برای انتخاب به شما می‌دهد؛ درواقع تعداد کلماتی که باید حدس بزنید بیشتر می‌شوند. حالا اگر در این مراحل با مشکل مواجه شدید و نتوانستید کلمه مورد نظر را پیدا کنید، می‌توانید به راهنما بازی مراجعه کنید. برای استفاده از این راهنما باید از قندهایی که در طول بازی جمع کرده‌اید استفاده کنید. اگرهم به تعداد بیشتری از این قندهای طلایی احتیاج داشتید، می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه بازی تهیه کنید.  

معماهای قندپهلو!

شاید اغراق نباشد اگر قندپهلو را بهترین بازی ایرانی حدس کلمات بنامیم. علاوه بر گیم‌پلی جذاب و خلاقانه این بازی، مراحل که در قالب سفرهایی جداگانه طراحی شده‌اند، همگی تم منحصر به فرد خود را دارند. منوی بازی نیز به زیباترین شکل ممکن طراحی شده تا بازیکن در همه قسمت‌های بازی شاهد محیطی رنگارنگ و جذاب باشد. شاید به همین دلیل است که این عنوان تا مدت‌ها جذابیت خود را حفظ کرده و خیلی دیر از آن خسته خواهید شد. سوالاتی که برای این بازی در نظر گرفته شده‌اند، همگی جوابی منطقی داشته و درجه سخت شدن مراحل نیز سیر درست و مناسبی دارد. هم‌چنین سازندگان موسیقی ملایمی نیز برای مراحل بازی انتخاب کرده‌اند که بازیکن را به خوبی در طول بازی همراهی خواهد کرد.

درکل می‌توان این‌گونه نتیجه‌گیری کرد: چه طرفدار بازی‌های حدس کلمات باشید چه نباشید، چه علاقه‌ای به افزایش اعزلاعات عمومی خود داشته باشید یا این‌که نه، صرفاً به دنبال عنوانی سرگرم کننده هستید، مطمئن باشید قندپهلو در هر صورت شما را ناامید نخواهد کرد! 

کافه‌بازار
  • معماهای قندپهلو!
  • معماهای قندپهلو!
  • معماهای قندپهلو!
  • معماهای قندپهلو!
شرکت : پرزیدنت پاندا
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط