موزیک پلیر؛ با آرامش به موسیقی گوش دهید

بهرام یوسفی
رایگان

انتخاب از بین ده‌ها پخش‌کننده موسیقی موجود در بازار اندروید کاری بسیار سخت است. اگر خیلی راحت یکی را از بین تمام این عناوین انتخاب کنید، شاید به یک برنامه ناکارآمد برسید و اگر بخواهید وسواس به خرج دهید، باید بین چند برنامه خوب سرگردان شوید. در واقع بخش زیادی از روند انتخاب یک پخش کننده موسیقی، سلیقه‌ایست. پس بدون پیش داوری شما را با یکی از این برنامه‌ها که ساخته شرکت Accountstudio است، آشنا می‌کنیم.

رایگان، کارآمد و با ظاهری مناسب. در واقع شما با برنامه‌ای مواجه هستید که ساده و روان موسیقی را برای شما پخش می‌کند. کافیست درون حافظه خود چند موسیقی همراه داشته باشید. برنامه در بدو اجرا دستگاه شما را پالایش می‌کند و لیستی از این آهنگ‌ها را برای شما نمایش می‌دهد. با اجرای هر کدام از این آهنگ‌ها در ابتدا متوجه کیفیت خوب برنامه در صدای پخش شده خواهید شد. سپس صفحه‌ای در پیش رو خواهید داشت که دکمه‌های رایج پخش‌کننده‌ها و نوار زمان موسیقی در آن وجود دارد. دو گزینه هم برای شیوه پخش در نظر گرفته شده؛ یکی پخش دوباره‌ی همه‌ی آهنگ‌ها و دیگر پخش اتفاقی از میان لیست. جستجو در میان آهنگ‌ها، اضافه به لیست علاقه‌مندی‌ها و پاک کردن هم از ابزارهایی  است که می‌توانید در همان صفحه پخش از آن استفاده کنید.

دسته‌بندی لیست آهنگ‌های شما در Music Player به صورت‌های مختلفی انجام خواهد شد. البته بهتر است از ترجمه فارسی این برنامه استفاده نکنید، چون گاها با کلمات عجیبی مثل "کوچک آهنگ" مواجه خواهید شد. اما به طور کلی آهنگ ها بر اساس آلبوم، هنرمند و ژانر دسته بندی می‌شوند. می‌شود بر اساس پوشه بندی انجام شده در کارت حافظه هم موسیقی‌ها را شنید یا اینکه بر اساس تازه‌ترین آهنگ‌های اضافه شده، لیستی برای پخش آماده کرد.

 برای تنظیمات حرفه‌ای‌تر، ۵ باند اکولایزر در نظر گرفته شده که می‌توانید با تغییر در هر کدام به نتیجه دلخواه خود برسید. اگر هم در تنظیمات دستی سررشته‌ای ندارید، برنامه به شما حالت‌های از پیش تعیین شده‌ای مثل حالت کلاسیک، فولکلور، هیپ‌هاپ، جاز و ... را پیشنهاد می‌دهد. تنها با لمس هر کدام از این گزینه‌ها، حالت اکولایزر مطابق با سبک آهنگ تغییر می‌کند. تغییر حجم، بم بودن و بالانس صدا در دو سمت هم از دیگر گزینه‌های مدیریت پخش موسیقی در Music Player به شمار می‌رود.

حالا که تنوع فرمت‌های موسیقی بر روی اینترنت به شدت افزایش یافته، نباید فراموش کرد که از ویژگی‌های مهم یک برنامه اینچنینی، قابلیت پخش این فرمت‌هاست. Accountstudio هم با درک درستی از این معقوله، از فرمت‌های OGG , WAV , AIFF , MIDI , AAC , MP3 ,OTA, MP2 , S3M , MOD , MTM , UMX , MP1 , XM , MO3 , M4A  در برنامه‌ی خود پشتیبانی می‌کند. یک ویرایشگر ساده هم برای فرمت‌های mp3 در نظر گرفته شده که به وسیله آن می‌توانید بخش‌های از آهنگ خود را به سلیقه جدا کنید.

از دیگر ابزراهای موجود در این اپلیکیشن می‌توان به ۶ ویجت برای صفحه خانگی، تایمر، امکان ساخت پلی‌لیست و اجرا در صفحه قفل اشاره کرد. یک بخش تنظیمات خوب هم برای این برنامه در نظر گرفته‌اند که جدا از گزینه‌های معمول، به شما امکان تغییر رنگ در اجزای مختلف برنامه را خواهد داد.

قبل‌تر در پانوشت برنامه‌های معروف استریم موسیقی همچون اسپاتیفای یا رادیو جوان را معرفی کردیم، اما برای پخش آهنگ از روی دستگاه، Music Player اپلیکیشنی بسیار خوب و کارآمد به شمار می‌رود که نصب و استفاده از آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نقاط قوت:

- امکان شخصی سازی ۵ باند اکولایزر

- طراحی بسیار خوب صفحه پخش موسیقی

- لیست بندی متنوع بر اساس ژانر، هنرمند، آلبوم و ...

- پشتیبانی از فرمت‌های متنوع موسیقی

- ویرایشگر Mp3

- ویجت‌های متنوع برای صفحه خانگی

- ابزارهای کارآمد

نقاط ضعف:

تنها ایرادی که در برنامه مشاهده شد، نمایش ندادن برخی از عکس‌های موسیقی‌ها بود و بعضی دیگر هم بعد از چند بار پخش نمایش داده شدند.

 

کافه‌بازار
  • موزیک پلیر؛ با آرامش به موسیقی گوش دهید
  • موزیک پلیر؛ با آرامش به موسیقی گوش دهید
  • موزیک پلیر؛ با آرامش به موسیقی گوش دهید
  • موزیک پلیر؛ با آرامش به موسیقی گوش دهید
شرکت : Accountstudio
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط