نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه

سارا مرتضوی
رایگان

خدایی مافیا، در واقع یک اپلیکیشن کمکی برای بازی گروهی مافیا است. این اپلیکیشن علاوه بر آموزش نحوه بازی، برای هر فرد به طور خصوصی و مخفی نقشی تعیین می‌کند. درواقع کاربرد اصلی این اپلیکیشن، تعیین نقش هر بازیکن و تقسیم نقش‌ها بین افراد است. 

مرور بازی:

مافیا یک بازی گروهی است. در این بازی، بازیکنان به دو دسته مافیا و پلیس تقسیم می‌شوند. مافیاهای بازی یکدیگر را می‌شناسند، در حالی‌که پلیس فقط از تعداد مافیاهای بازی خبر دارد. در طول شب، اعضای مافیا یک نفر از افراد پلیس را مخفیانه به قتل می‌رسانند. با روز شدن، تمام افراد بازمانده باید سعی کنند با بحث کردن، هویت مافیاها را شناسایی کرده و با رأی‌گیری آن‌ها را از بازی حذف کنند. در صورت حذف تمامی مافیاها، افراد پلیس برنده بازی شده و در صورت برابری تعداد پلیس‌ها و مافیاها، مافیا برنده بازی خواهد بود.

نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه

بهتر است همین اول بگوییم که این بازی، صرفاً یک ابزار کمکی برای بازی مافیا است و به تنهایی استفاده‌ای ندارد. درواقع پس از این‌که دوستان خود را جمع کرده و آماده بازی شدید، می‌توانید از این اپلیکیشن برای تقسیم نقش‌ها به صورت رندم و کاملاً مخفی استفاده کنید. 

اگر با این بازی آشنایی ندارید، جای نگرانی نیست؛ این اپلیکیشن راهنمای کامل و جامعی از نحوه بازی و وظیفه هر نقش در اختیارتان قرار می‌دهد. پس از مطالعه راهنمای بازی، می‌توانید وارد صفحه اصلی شوید. 

در صفحه اول باید نام شرکت‌کنندگان را وارد کنید. بعد از وارد کردن نام‌ها، حالا نوبت چیدمان نقش‌ها است. در این قسمت می‌توانید از میان نقش‌های تعیین شده برای هر دو گروه مافیا و پلیس، به هر تعداد که خواستید نقش انتخاب کرده و به بازی اضافه کنید. موقع انتخاب کردن نقش‌ها، بازی به طور هوشمند نمی‌گذارد بیش از حد مجاز نقش انتخاب کنید. 

نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه

بعد از این‌که نقش‌ها را انتخاب کردید، می‌توانید در قسمت آمار کارت‌ها، تعداد افراد قرار گرفته در هر گروه را مشاهده کنید. مثلاً اگر تعداد بازیکنان ده نفر باشد، هفت نفر پلیس و سه نفر مافیا در بازی حضور خواهند داشت. اگر با نقش‌های مختلف این بازی آشنایی ندارید، می‌توانید با نگه‌داشتن انگشت خود روی هر نقش، از توضیحات راهنمای بازی استفاده کنید.

در مرحله بعد، نقش ‌ها تقسیم شده و هر بازیکن می‌تواند با انتخاب نام خود، از نقش خودش آگاه شود. فقط به خاطر داشته باشید، هر بازیکن تنها یک بار می‌تواند روی نام خود کلیک کرده و نقش خود را ببیند. گرچه به نظر می‌رسد این امر در ادامه بازی، فردی که در نقش خدا قرار دارد را با مشکل مواجه کند. برای مثال اگر خدا نقش افراد را فراموش کند، فرصت دوباره‌ای برای دیدن نقش آن‌ها نخواهد داشت. 

نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه

خب حالا دیگر زمان آن رسیده که با دوستان خود وارد بازی شده و نبرد را آغاز کنید! خدایی مافیا اپلیکیشن ساده و کار راه اندازی است. این اپلیکیشن با نوشتن نام‌ها و تقسیم نقش‌، شما را از آماده کردن کاغذ و قلم بی‌نیاز می‌کند. تازه اگر جزو آن دسته از گروه‌هایی هستید که همیشه سر تقسیم نقش و یا اینکه چه کسی نقش خدا را قبول کند، دعوا داشتید، حالا می‌توانید خوشحال باشید که اپلیکیشنی پیدا شده که خودش همه این‌کارها را برای‌تان انجام می‌دهد! حفظ اسرار هر بازیکن هم یکی دیگر از نقاط قوت این اپلیکیشن است. خیال‌تان کاملاً راحت باشد که دیگر کسی در طول بازی یواشکی نگاهی به برگه شما نمی‌اندازد! 

نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه

حتی اگر از بازیکنان قدیمی این بازی گروهی هستید، بازهم شاید اطلاعات کافی در رابطه با تمامی نقش‌های این بازی نداشته باشید. راهنمای این بازی اطلاعات جامع و کاملی از تمامی نقش‌های موجود در اختیار شما قرار می‌دهد. درنهایت می‌توان گفت این اپلیکیشن کم حجم و ساده ولی در عین حال کامل، می‌تواند همراه خوبی در جمع‌های دوستانه شما باشد. 

کافه‌بازار
 • نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه
 • نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه
 • نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه
 • نبرد بین اقلیت آگاه و اکثریت ناآگاه
شرکت : مسلم دریس

نظرات

 • عکس کاربر
  علی (تایید نشده) / ۱۳ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  ما چند ماهی میشه از این اپلیکیشن استفاده میکنیم، خیلی فوق العادست!!!

 • عکس کاربر
  رسپريفاي (تایید نشده) / ۱۳ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  حرف نداره اين

 • عکس کاربر
  رامین (تایید نشده) / ۱۳ مارس ۲۰۱۷ پاسخ

  عاقا مسلم عزیز دست گلت مرسیییییی

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط