نبرد مخفیانه!

سارا مرتضوی
رایگان

به تازگی شاهد ارائه عناوین داخلی بسیاری در سبک بازی‌های کارتی هستیم. حالا این‌که داستان از چه قرار است که سازندگان انقدر به این سبک از بازی روی خوش نشان می‌دهند را نمی‌دانیم. اما این را خوب می‌دانیم که چرا این دسته از بازی‌ها طرفدارن زیادی دارند. گیم‌پلی ساده شاید یکی از بزرگ‌ترین دلایلی باشد که هر گیمری را به تجربه عناوین کارت بازی ترغیب می‌کند. البته و خوشبختانه عناوین کارت بازی ارائه شده در چند سال اخیر، هرکدام در جزئیات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. نبردک نیز یکی دیگر از عناوینی است که سعی کرده با ارئه گیم‌پلی‌ای متفاوت، نظر مخاطبان را به خود جلب کند.

مرور بازی:

بهتر است همین ابتدا بگوییم که نبردک یک بازی دو نفره و آنلاین است. یعنی برای تجربه این بازی یا باید دو نفر باشید و روی یک دستگاه به مبارزه بپردازید، و یا اینکه به اینترنت وصل شوید و با رقبای آنلاین رقابت کنید.

نبرد مخفیانه!

مانند تمامی بازی‌های کارتی، در این عنوان نیز تعدادی کارت مشخص برای ورود به میدان نبرد در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما باید با توجه به نیرو و توانایی هرکارت، آن‌ها را در برابر خطوط دشمن بچینید. این بازی به طور نوبتی اجرا می‌شود، به این شکل که هر بازیکن بعد از نوبت خود باید صبر کند تا بازیکن حریف نیز حرکت خود را انجام دهد. نکته جالب در این قسمت بازی این است که شما نمی‌توانید زمین حریف و نحوه چیدمان نیروها در آن را ببینید! شما درواقع برای پیدا کردن مکان دقیق کارت‌های حریف، می‌توانید به جهتی که از آن گلوگه و تیر پرتاب می‌شود، امید داشته باشید. در این بازی هرکس بتواند نیروهای حریف را سریع‌تر شکست داده و زمین طرف مقابل را نابود کند، برنده بازی خواهد بود.

نبرد مخفیانه!

در ابتدای بازی تعداد کارت‌های محدودی برای انتخاب در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. حال آن‌که با پیش‌روی در بازی، هم تنوع کارت‌ها بیشتر شده و هم می‌توانید قدرت هرکدام را با پرداخت سکه افزایس دهید. 

درست است که بازی در زمینه تعداد کارت‌ها و نیروهای مربوط به هرکدام تنوع خوبی را ایجاد کرده، اما متاسفانه در پرداختن به جزئیات محیط و مخصوصاً جزئیات به کار رفته در طراحی کارت‌ها کمی کوتاهی کرده است. محیط بازی تنها از یک صفحه ساده تشکیل شده و جزئیات زیادی در اطراف به چشم نمی‌خورد. هرچند این محیط ساده نیز گرافیک به نسبت خوبی داشته و رنگ‌های به کار رفته در محیط نیز جذابیت بازی را افزایش داده است.

نبرد مخفیانه!

خوشبختانه بخش آنلاین بازی بسیار خوب طراحی شده و در این قسمت با مشکل خاصی رو به رو نخواهید شد. حتی نیازی نیست برای پیدا شدن حریف مدت زیادی به انتظار بنشینید. پس از پیدا شدن حریف، باقی روند کار همان‌طور است که شرح دادیم. هرچند شاید بهتر بود سازندگان حالت آفلاینی یا بهتر است بگوییم حالت تک‌نفره هم برای بازی طراحی می‌کردند تا بازیکنان بتواند در هر شرایطی از این بازی استفاده کنند.

درنهایت نبردک را می‌توان عنوانی متفاوت در سبک بازی‌های کارتی خواند. عنوانی که علی رغم مشکلات ذکر شده، کماکان جذاب و لذت‌بخش است. هرچند امیدواریم در آینده شاهد اضافه شدن جزئیات بیشتری به این بازی باشیم تا بتوانیم با خیال راحت این عنوان را عنوانی عالی و منحصر به فرد بخوانیم.  

کافه‌بازار
  • نبرد مخفیانه!
  • نبرد مخفیانه!
  • نبرد مخفیانه!
  • نبرد مخفیانه!
شرکت : RadX
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط