نقد و بررسی اپلیکیشن تگ (اطلاع رسانی به سلیقه شما)

میلاد احمدی
رایگان

امروزه استفاده از کانال‌های مختلف تجمیع‌سازی خبر در شبکه‌های مجازی به واسطه یکی کردن منابع مختلف و صرفه‌جویی در زمان بسیار پر طرفدار شده‌اند. اما خبرخوان‌های خوبی نیز بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه شده‌اند و همان‌ کار را به صورت حرفه‌ای‌تری انجام می‌دهند. برنامه‌هایی مثل "تگ" که با جمع‌آوری اخبار از منابع معتبر و متعدد و ایجاد امکانات متنوع کار شما را ساده‌تر می کنند.

هر کسی بر اساس سلایق و نیازهای خود اخبار دسته‌های خاصی را در کشور و جهان دنبال می‌کند. اینجاست که بزرگترین ویژگی "تگ" اهمیت پیدا می‌کند و آن امکان شخصی سازی در خبرهایی‌ست که برای شما نمایش داده می‌شود. به این صورت که شما موضوعات مورد علاقه خود را در قالب تگ‌های خبری انتخاب می‌کنید و در پیشخوان خود تنها اخبار مربوط به آن‌ دسته بندی‌ها برایتان نمایش داده می‌شود.

برای مثال من خبرهای مربوط به فوتبال، تئاتر و محیط زیست را دنبال می‌کنم، پس در بین تگ‌ها این سه عنوان را وارد کرده و برنامه در بخش آخرین خبرها موارد مربوط به این سه دسته را برای من لیست می‌کند؛ این قابلیت کلیدی در بیشتر مواقع به خوبی عمل می‌کند و در قالبی بسیار خوب و سبک و از منابعی معتبر برای شما نمایش داده می‌شود.

از بخش نمایش گفتیم؛ رابط کاربری "تگ" با سادگی و روان بودن در جا به جایی در بخش‌های مختلف به خوبی به شما برای مطالعه‌ی بی‌دردسر کمک می‌کند.  هر خبر هم با تصویر و متنی که از اندازه و فونت مناسبی برخوردار است، نمایش داده می‌شود. در بالا و پایین صفحه هم امکانات اپ قرار دارند. از جمله امکان ذخیره‌سازی برای خواندن آفلاین، نشانه گذاری برای دسترسی در زمان دیگر، اشتراک گذاری و ارسال نظر.

بهتر است به دیگر امکانات کلیدی تگ نیز اشاره کنیم:

* ویدیوها

این بخش به طور مشخص فیلم‌های خبری و اخبار ورزشی را برای شما نمایش می‌دهد.

* کانال‌ها

ایده‌ی ایجاد کانال‌ها برای کاربران و دنبال کردن آن‌ها، ایده‌ جذابی‌ست اما هنوز تعداد کانال‌های ثبت شده در این برنامه انگشت‌شمارند.

* اخبار تصویری

این بخش بر خلاف انتظار تنها تیتر خبرهاست که با یک عکس نمایش داده می‌شوند و شما می‌توانید با دیدن عکس‌های اغلب بی‌کیفیت، تیتر خبرها را مشاهده کنید. سازندگان "تگ" می‌توانستند با نمایش گالری عکس‌های خبری از پتانسیل این بخش بهتر استفاده کنند.

* روزنامه‌ها

صفحه اول روزنامه‌ها با تنوع بسیار خوب و از منابع مختلف گردآوری شدند که در این بخش روزنامه‌های خارجی و بسیاری از روزنامه‌های استانی نیز وجود دارند.

* طلا و ارز

متاسفانه از دیگر ایراداتی که به این خبرخوان وارد است بخش طلا و ارز است که تنها قیمت سکه، طلا، دلار و یورو را نمایش می‌دهد و جای بسیاری ارزهای مهم مبادلاتی در آن خالی‌ست.

* آرشیوهای من

اخباری که ذخیره می‌کنید در این بخش قرار می‌گیرند تا به صورت آفلاین آن‌ها را مطالعه کنید. از نکات خوب این بخش این است که می‌توانید خبرها را در دسته‌بندی یا بخش‌های مختلف به صورت دسته جمعی ذخیره کنید. برای مثال در برگه "دیگران چه می‌خوانند" که عموما بیست خبر هر بار نمایش داده می‌شود می‌توانید تمامی بیست خبر را یک‌جا ذخیره کنید و بعدا به صورت آفلاین آن‌ها را مطالعه کنید.

نقاط قوت

- اعمال شخصی‌سازی در نمایش خبرها بر اساس تگ

- امکان ذخیره‌سازی خبرها برای خواندن آفلاین

- بخش ویدیویی به روز و کامل

- رابط کاربری سبک و کارآمد

- بخش روزنامه‌های قوی 

نقاط ضعف

- بخش طلا و ارز ناقص

- بخش خبرهای تصویری بی کیفیت

کافه‌بازار
  • نقد و بررسی اپلیکیشن تگ (اطلاع رسانی به سلیقه شما)
  • نقد و بررسی اپلیکیشن تگ (اطلاع رسانی به سلیقه شما)
شرکت : راه کار سرزمین هوشمند
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط