نقشه آفلاین تهران: گردش بدون اینترنت

بهرام یوسفی
رایگان

خیلی از مناطق تهران، هنوز اینترنت پرسرعت همراه ندارند و اگر به امید نقشه گوگل به آن مناطق بروید، سرآخر مجبور خواهید شد پرسان پرسان راه را پیدا کنید. بهترین راه برای رسیدن به مقاصد اینچنینی و یابه طور کلی مسیریابی بدون اینترنت، استفاده از نقشه‌های آفلاین است. "نقشه آفلاین تهران"  همانطور که از اسمش پیداست، اختصاصا برای پایتخت تدارک دیده شده و به طور رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

متاسفانه در همان شروع کار متوجه کج سلیقگی مفرط سازنده برنامه خواهید شد. نمای کلی نقشه با چهار آیکون یک شکل که هر کدام مربوط به یکی از بخش‌های برنامه هستند و یک آیکون برای رفتن به اکانت اینستاگرام مخصوص این اپلیکیشن. نقشه، جستجو، محبوب‌ها و راهنما از گزینه‌های صفحه اول هستند.

خوشبختانه اوضاع در مورد خود نقشه آنقدرها هم بد نیست. در شروع نمایی کلی از شهر را دارید که در مقیاس یک کیلومتر نمایش داده می‌شود و با استفاده از کلید‌های مثبت و منفی می‌توانید مقیاس نقشه را تغییر دهید. خیلی انتظار کوچه پس‌کوچه‌ها را نداشته باشید اما به طور کلی نقشه کامل و شکیل است. در نمای کلی نقشه شما خطوط مترو، خطوط اتوبوس‌رانی و اماکن مهم شهر را به صورت نشانه گذاری شده مشاهده می‌کنید. اما اگر نیاز به تنها نقشه مترو یا نقشه اتوبوس رانی داشتید در گزینه تنظیماتی که درون نقشه گنجانده شده می‌توانید به آن‌‌ها دست پیدا کنید. 

در همین بخش تنظیماتی که گفته شد، می‌توانید با استفاده از موقعیت من به محلی که قرار دارید برسید. پر واضح است که برنامه با استفاده از GPS موبایلتان موقعیت شما را مشخص می‌کند. بازگشت به مرکز شهر، لایه‌های نقشه، راهنما و امکان تعیین مبدا و مقصد از دیگر امکانات نقشه به حساب می‌آیند.

به صفحه اصلی برنامه که برگردید، در گزینه جستجو لیستی از دسته‌بندی‌های مختلف از اماکن متفاوت برای شما گردآوری شده که با کلیک روی آن‌ها نقطه مورد نظر روی نقشه مشخص می‌شود. حمل و نقل عمومی، اماکن گردشگری، رستوران‌ها و ... از این دست هستند. با رفتن به هر کدام بر اساس موقعیت شما در نقشه نزدیک‌ترین‌ها برای شما لیست می‌شود و اگر دوست داشته باشید می‌توانید لیست بیشتری طلب کنید. جدای از اینکه این مورد بسیار خوب بوده و به کار کاربر می‌آید، اما نبود جستجوی دستی بسیار آزاردهنده است. در واقع اگر ندانید فلان مرکزی تفریحی در کدام منطقه تهران واقع است، هیچ وقت در "نقشه آفلاین تهران" نمی‌توانید آن را پیدا کنید.

در مجموع باید گفت اگر چه "نقشه آفلاین تهران" برنامه خیلی خوبی نیست، اما جای زیادی بر روی دستگاه شما اشغال نمی‌کند و می‌توانید از آن در مواقع ضرورت استفاده کنید.

نقاط قوت

- آفلاین و بدون نیاز به اینترنت

- استفاده از GPS برای پیدا کردن موقعیت جغرافیایی

- نمایش خطوط مترو و اتوبوسرانی

- مجموعه بسیار خوبی از اماکن گردشگری، بیمارستان‌ها، رستوران‌‌ها و ...

نقاط ضعف

- رابط کاربری بسیار بد

- نبود جستجوی دستی 

 

کافه‌بازار
  • نقشه آفلاین تهران: گردش بدون اینترنت
  • نقشه آفلاین تهران: گردش بدون اینترنت
  • نقشه آفلاین تهران: گردش بدون اینترنت
  • نقشه آفلاین تهران: گردش بدون اینترنت
شرکت : سیستم آوران صدرا
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط