نقشه گردشگری ايران: نقشه‌ای برای درک جاذبه‌های ایرانی

بهرام یوسفی
رایگان

اگر چه این روزها با توجه به انواع نقشه‌های آنلاین دیگر کسی به نقشه‌های کاغذی قدیمی نگاهی نمی‌اندازد، اما یادمان نرود که بعضی از عناصر آن نقشه‌ها در کم‌تر برنامه‌ای دیده می‌شود و آن‌ هم اطلاعات تکمیلی از جاذبه‌های گردشگری است. "نقشه گردشگری ايران" برنامه‌ای است که سعی کرده اطلاعات مربوط به سطح  وسیعی از این مناطق را در قالب یک اپلیکیشن کم‌حجم کنار هم جمع کند.

با انتظار دیدن یک برنامه مدرن وارد "نقشه گردشگری ايران" نشوید چون اول کار و با دیدن رابط کاربری کمی توی ذوقتان می‌خورد. اما به آن فرصت دهید تا از نظر اطلاعاتی خود را به شما ثابت کند. نقشه پیشِ رو یک عکس بزرگ است که مناطق مختلف در آن نشانه گذاری شده‌اند، پس چیزی به عنوان به روزرسانی بعدی و اینکه شما چیزی روی نقشه نشانه گذاری کنید نخواهید داشت.

برای به دست آوردن اطلاعات کافی است روی یکی از مناطق مورد نظر خود کلیک کند. مثلا رودسر در گیلان. حالا در بالای برنامه اطلاعاتی کلی در مورد این شهرستان نمایش داده می‌شود و به شما می‌گوید که در استان گیلان واقع است و شما در حال نگاه کردن به بخش مرکزی آن هستید. در زیر آن چهار گزینه نشان داده شده که بر حسب پر بودن یا نبودن اطلاعات، خاموش یا روشن خواهند بود. مثلا در رابطه با رودسر جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های تاریخی و جاذبه‌های تفریحی روشن هستند و جاذبه‌های مذهی آن خاموش.

با کلیک بر روی هر کدام از این گزینه‌ها لیستی از اماکن مختلف برای شما پدیدار می‌گردد. برای مثال ما روی غار سنجیران کلیک کردیم. با کلیک بر روی این گزینه متوجه می‌شیود که برای دیدن عکس‌های این جاذبه گردشگری باید ۱۰۰۰ تومان پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشید! پس تنها یک اطلاعات کلی در رابطه با محل آن به شما داده می‌شود؛ رحیم‌آباد، روستای سنجیران. دو گزینه در زیر نقشه وجود دارد که امکان نمایش این منطقه در همین نقشه یا نشان دادن بر روی نقشه گوگل را به شما می‌دهد. متاسفانه بسیاری از مناطقی که در این نقشه لیست شده‌اند به خوبی در نقشه گوگل نشان داده نمی‌شوند چون اطلاعات وارد شده در نقشه گوگل کامل نیست. اما نقشه خود برنامه جای آن را در مقیاس حاضر نشان می‌دهد.

یک بخش جستجوی خوب هم در برنامه گنجانده شده که شما می‌توانید در بین شهرها و یا جاذبه‌های گردشگری جستجو کنید. خوبی این جستجو این است که حتما نیاز نیست به یک مقصد برسید، می‌توانید با خالی گذاشتن یک یا چند بخش به لیستی از مناطق مختلف دست پیدا کنید و با کلیک بر روی هر کدام اطلاعاتی از آن را به دست بیاورید.

"نقشه گردشگری ايران" تنها سه مگابایت حجم دارد و شاید خیلی به درد نقشه‌ی همراه برای سفر نخورد اما حتما به درد پیدا کردن جاذبه‌های گردشگری جذاب در نقاط مختلف ایران خواهد خورد.

نقاط قوت:

- لیست کاملی از انواع جاذبه‌های گردشگری ایران

- بخش جستجوی بسیار خوب

- امکان نمایش منطقه مورد نظر بر روی نقشه گوگل

نقاط ضعف

- رابط کاربری با کیفیت پایین

- استفاده از یک عکس به عنوان نقشه

- کم بودن اطلاعات درمورد جاذبه‌های معرفی شده

کافه‌بازار
  • نقشه گردشگری ايران: نقشه‌ای برای درک جاذبه‌های ایرانی
  • نقشه گردشگری ايران: نقشه‌ای برای درک جاذبه‌های ایرانی
  • نقشه گردشگری ايران: نقشه‌ای برای درک جاذبه‌های ایرانی
  • نقشه گردشگری ايران: نقشه‌ای برای درک جاذبه‌های ایرانی
شرکت : گروه آی مدرس
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط