همکاری گوگل و لیوایز برای ساخت ژاکت هوشمند

شبناز ولی پور

اکنون قیمت ژاکت‌های هوشمند کتانی جدید تولید شده با همکاری لیوایز و بخش ATAP (پروژه و تکنولوژی‌های پیشرفته گوگل) مشخص شده، اما تاریخ فروش آن‌ها از بهار امسال به پاییز موکول شده است. در ادامه با پانوشت همراه باشید.

این ژاکت قرار است با قیمت حدودی ۳۵۰ دلار اولین محصول تجاری تولید شده حاوی تکنولوژی بافت پارچه ATAP باشد؛ در این ژاکت از نوعی پارچه‌های هدایت کننده استفاده شده تا مواد استاندارد لباس را تبدیل به دستگاهی برای ارسال دستور به گوشی هوشمند کند، دستوراتی مثل شروع یا توقف موزیک با زدن دو ضربه بر روی مچ دست‌تان یا کارهایی شبیه به این، کارکردی تقریبا مشابه ساعت‌های هوشمند، اما کمی فشن‌تر.

همکاری گوگل و لیوایز برای ساخت ژاکت هوشمند

خبر تاریخ انتشار و قیمت این محصول در SXSW (یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های موسیقی در آمریکا) اعلام شده که با هیجان و استقبال بی‌نظیر حاضران همراه بوده است؛ در این فستیوال پاول دیلینگر رییس نوآوری محصول لیوایز و ایوان پوپیرف مسئول پروژه تکنولوژی بافت ATAP به بحث درمورد آینده دنیای ارتباطات پرداختند. این مدل ژاکت لیوایز که کامیوتر تراکر (Commuter Trucker) نامیده شده برای اولین بار در ماه می سال گذشته و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل آی/او معرفی شد که در آن کنفرانس تاریخ انتشار آن بهار اعلام شده بود اما طبق آخرین اعلام هر دو شرکت ظاهرا قرار است پاییز امسال روانه بازار شود.

به هر حال تأخیر در ورود یک محصول به بازار بهتر از هرگز نیامدنش است. 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط