هواشناسی در ساده‌ترین حالت ممکن

بهرام یوسفی
رایگان

برای پیدا کردن یک اپلیکیشن هواشناسی خوب همیشه به دنبال امکانات بیشتر و گرافیک بهترِ عناصر برنامه هستیم. با توجه به اینکه کم کم قدرت پردازش گوشی‌ها هم روز به روز بیشتر می‌شود این خواسته، خواسته‌ی پر بی‌راهی هم نیست. اما جدای از این که خیلی‌ها به طور کلی برنامه‌های سبک را بیشتر می‌پسندند، بسیاری گوشی‌های قدیمی و ضعیف هم هستند که نرم‌افزارهای گرافیکی سنگین را به خوبی اجرا نمی‌کنند. پس برای یک برنامه دم دستی مثل هواشناسی، بد نیست سراغ یک برنامه سبک برویم.

"هواشناسی آسان" حداقل با اسم خود، همان ابتدای کار تکلیفش را با شما مشخص می‌کند. قرار است ساده باشد و چیزی اضافه تر از یک سری اطلاعات هواشناسی به شما ارائه نکند. دقیقا هم به همین ترتیب عمل می‌کند. در ابتدای کار با باز کردن برنامه از شما خواسته می‌شود که اسم شهر مورد نظر خود را تایپ کنید. این ابزار جستجو از اولین مشکلات شما با برنامه خواهد بود، چون باید اسم دقیق را وارد کنید و در مورد بعضی شهرها که اسم‌های دو سیلابی دارند به مشکل بر خواهید خورد. دومین مشکل تبلیغات‌های زیادی است که در صفحه وجود دارند. با توجه به اینکه برنامه به طور کل چیز اضافه‌ای ندارد و با یک تم خاکستری کار شده، وجود این تبلیغات‌ها کمی آزاردهنده محسوی می‌شود.

با ورود به صفحه اطلاعات متوجه خواهید شد که عملا عناصر گرافیکی خاصی در "هواشناسی آسان" وجود ندارد. چند ردیف که با فونت‌های معمولی در آن‌ها نوشته شده. بعد از اسم شهر و اطلاعات مربوط به تاریخ روز جاری اطلاعات هواشناسی همچون دما و وضعیت هوا قید شده. در ردیف‌های بعدی طلوع و غروب خورشید را خواهید داشت. در همچین سطح برنامه‌ای بهتر بود در این میانه زمان اذان صبح هم قید می‌شد تا به نمازگزاران برای برنامه‌ریزی بهتر کمک می‌کرد.

اما نکته بسیار مثبا "هواشناسی آسان" بخش‌های بعدی اطلاعات آن یعنی فشار و موقعیت جغرایایی است که با استفاده از GPS برای شما نگاشته می‌شود. دوباره ایکشا در اینجا یک کلید اشتراک گذاری برای اطلاع دادن موقعیت جغرافیایی برای دیگران در نظر گرفته می‌شد. سرعت وزش باد و میزان رطوبت هم از دیگر موراد این لیست به شمار می‌روند. 

اما یک صفحه دیگر برای پیش‌بینی آب و هوایی در چهار روز آینده وجود دارد. اطلاعات مربوط به پیش‌بینی‌ آب و هوایی برای روز بعد تنها شامل وضعیت، حداقل و حداکثر دما می‌شود.

خیلی نمی‌توان از خوبی‌ها یا بدی‌های "هواشناسی آسان" گفت، چون در واقع چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد. البته این اصل ساخت برنامه است و قرار بوده تا این سطح ساده باشد. اما بهتر بود با چند گزینه ساده، سازنده حداقل آن را کاربردی‌تر می‌کرد تا رغبت به استفاده از آن بیشتر شود.

کافه‌بازار
  • هواشناسی در ساده‌ترین حالت ممکن
  • هواشناسی در ساده‌ترین حالت ممکن
  • هواشناسی در ساده‌ترین حالت ممکن
شرکت : مهران
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط