پادرس؛ حل‌المسائل کاربردی

مهسا اباذری
رایگان

فصل امتحانات فرار رسیده و زمان آن است که نتیجه نه ماه تلاش و فعالیت خود را کسب کنید؛ فکر می‌کنید چقدر آماده‌اید؟ اگر به سوال یا مشکلی برخوردید، چه اقدامی برای رفع آن انجام خواهید داد؟ اپلیکیشنی که نقد و بررسی آن پیش روی شماست، همانند یک دبیر دلسوز به صورت بیست و چهار ساعته همراه شما بوده و تمامی سوالات و مشکلات شما را به بهترین نحو پاسخ خواهد داد. برنامه‌ای که از آن صحبت به میان آوردیم را می‌توانید با نام پادرس از طریق مارکت اندرویدی کافه بازار دانلود و بازخورد مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. توجه داشته باشید که برنامه مذکور فقط در جهت رفع اشکالات پایه دبیرستان طراحی شده است.

 

نگاهی به برنامه

پادرس با داشتن اطلاعات کامل، نمونه سوالات، حل تمارین و پشتیبانی آنلاین، تنها سه مگابایت از حافظه دستگاه شما را اشغال می‌کند و این مطلب بدین معنیست که در هنگام نصب آن چندان معطل نخواهید شد. پس از ورود به برنامه ملزم به وارد کردن شماره تلفن همراه خود و به دنبال آن تایید کد احراز هویت هستید. سپس پایه و رشته درسی خود را انتخاب و وارد صفحه اصلی می‌شوید.

رابط کاربری نرم افزار از گرافیک ساده و تکراری تشکیل شده اما به نظر می‌رسد که توسعه دهنده آن بیشتر تمرکز خود را بر روی محتوا قرار داده است. مطالب موجود به وسیله دو دسته «نمونه سوال و حل تمرین» از هم تفکیک شده و اطلاعات مربوطه را به صورت فصل به فصل در اختیار قرار می‌دهد. مطالب بسیار کامل و جامع به نظر می‌رسند اما متاسفانه حل برخی مسائل به صورت دست نوشته و تقریبا نامرتب انجام شده که در برخی موارد نیز چندان خوانا نیستند.

پادرس؛ حل‌المسائل کاربردی

از قابلیت‌هایی که می‌شود بر روی هر مطلب اعمال کرد، می‌توان به مواردی همچون «اشتراک گذاری از طریق شبکه‌های اجتماعی و دانلود» اشاه کرد.

در صورتی که جواب سوال خود را در برنامه نیافتید، این امکان به شما داده می‌شود تا سوالتان را به صورت آنلاین مطرح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید. این عمل از طریق آیکون «رفع اشکال آنلاین» که بر روی نوار ابزار آبی رنگ نرم افزار تعبیه شده، امکان پذیر است. همچنین جهت مشاهده نمونه سوالاتی که کاربران پرسیده و پاسخ آن را کسب کرده‌اند، می‌توانید به آیکون «نمونه سوالات» موجود در همان نوار ابزار مراجعه کنید.

چنانچه اطلاعات و امکانات پادرس مورد پسندتان قرار گرفتند و تمایل داشتید آن را به دوستان خود نیز معرفی کنید، می‌توانید با ارسال لینک نصب برنامه از طریق شبکه‌های اجتماعی، نسبت به این عمل اقدام کنید.

در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف این برنامه آموزشی کارآمد خواهیم پرداخت.

 

نقاط قوت:

• ارائه حل‌المسائل و نمونه سوالات به صورت رایگان

• امکان دانلود فایل‌ها و مطالعه آفلاین آن‌ها

• اشتراک گذاری مطالب با دوستان از طریق شبکه‌های اجتماعی

• امکان مطرح کردن پرسش به صورت آنلاین

• دسته بندی مطالب جهت سهولت در دسترسی

• امکان ارسال لینک نصب نرم افزار از طریق شبکه‌های اجتماعی

 

نقاط ضعف:

• عدم امکان جستجوی مطلب مورد نظر

• برخی مسائل به صورت دست نویس انجام شده که چندان مرتب و خوانا نیستند

 

علی رغم نواقص عنوان شده که در مقابل مطالب گسترده و کاربردی پادرس چندان هم به چشم نمی‌آیند، برنامه فوق یک کمک آموزشی فوق‌العاده مفید برای دانش‌آموزان دوره دبیرستان محسوب می‌شود. در نظر گرفتن این نکته که در حال حاضر بیش از بیست هزار کاربر پادرس را بر روی پلتفرم‌های خود نصب کرده‌اند، گواه واضح و روشنی بر این بیانات می‌باشد.

کافه‌بازار
  • پادرس؛ حل‌المسائل کاربردی
  • پادرس؛ حل‌المسائل کاربردی
  • پادرس؛ حل‌المسائل کاربردی
  • پادرس؛ حل‌المسائل کاربردی
شرکت : گروه آموزش آنلاین پادرس
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط