پرش با یک تلنگر!

سارا مرتضوی
رایگان

بازی هرچه ساده‌تر، اعتیاد آن‌هم بیشتر! گویا کمپانی فرانسوی Ketchapp هم درست همین عقیده را داشته و خیال هم ندارد از طراحی بازی‌های ساده و در عین حال جذاب و اعتیادآور دست بر دارد. در اکثر بازی‌های ساخته این کمپانی، شاهد گیم‌پلی ساده و طراحی و رنگ‌آمیزی هنرمندانه‌ای هستیم. گویا این ویژگی‌ها کم‌کم به سمبلی برای بازی‌های این کمپانی تبدیل شده‌اند. بازی Flip و یا تلنگر محصول همین کمپانی، نمونه خوبی از یک گیم‌پلی ساده و در عین حال جذاب و سرگرم کننده‌است. برای پیش‌روی در این بازی، تنها کافی است به مکعب خود یک تلنگر کوچک وارد کنید!

پرش با یک تلنگر! پرش با یک تلنگر!

مرور بازی:

تمام کاری که باید در این بازی انجام دهید، پریدن از روی استوانه‌های کوتاه و بلندی است که در فواصل مختلف در کنار هم قرار دارند. شما که هدایت یک مربع کوچک را بر عهده دارید، باید با توجه به میزان فاصله هر استوانه، درست و دقیق نشانه‌گیری کرده و به استوانه بعدی بپرید! برای پریدن باید انگشت خود را برای چند لحظه روی صفحه نگه داشته و هر زمان که فکر کردید به میزان لازم انرژی در مکعب ذخیره شده، انگشت خود را رها کنید. 

در ابتدای بازی شما روی استوانه مبدأ هستید و استوانه هدف با فاصله مشخصی در کنارتان قرار دارد. روی هر استوانه نقطه‌ دقیقی مشخص شده که اگر بتوانید با هدف‌گیری درست روی آن بپرید، امتیاز بیشتری کسب می‌کنید. شاید در پرش‌های اول کمی با اندازه‌گیری دقیق مشکل پیدا کنید، اما مطمئن باشید بعد از چندبار سقوط کردن از لبه‌های استوانه، قلق بازی دست‌تان می‌آید. غیر از پرش دقیق، اگر بتوانید پشت هم و با سرعت پرش‌ها را انجام دهید، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد.

روی بعضی از استوانه‌ها الماس‌های قرار دارد که می‌توانید طی بازی آن‌ها را جمع کنید. بعد از رسیدن امتیاز شما به حد نصاب، بازی مرحله‌ای اضافه به شما می‌دهد. در این مرحله باید سعی کنید طی زمان اندکی که در اختیار دارید، بیتشرین الماس را جمع کنید.

بازی فلیپ یا همان تلنگر خودمان، گرافیک و طراحی بسیار زیبایی دارد. در طراحی محیط بازی و استوانه‌ها از رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش استفاده شده، به نحوی که در زمان طولانی باعث آزار شما نمی‌شود. 

پرش با یک تلنگر! کمپانی ketchapp با عرضه عناوین زیادی از بازی‌های مینیمال، بارها توانسته استادی خود در ساخت این نوع بازی‌ها را به اثبات رساند. عناوینی مشهوری مثل جلی جامپ- Jelly Jump و استک- Stack، همگی مانند این بازی طراحی زیبا و گیم‌پلی ساده‌ای دارند. با وجود این‌که سادگی جزو ذات بازی‌های این کمپانی محسوب می‌شود، باز هم به نظر می‌رسد اضافه کردن اندکی امکانات جانبی می‌توانست جذابیت بازی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. 

حالا اگر احساس می‌کنید حال و حوصله بازی‌های پیچیده را ندارید و یا فقط به دنبال یک بازی می‌گردید که وقت اضافه خود را با آن سپری کنید، کافی است این بازی را نصب کرده و تنها به پریدن از استوانه‌ها فکر کنید.

 

 

اپ‌استور کافه‌بازار
  • پرش با یک تلنگر!
  • پرش با یک تلنگر!
  • پرش با یک تلنگر!
  • پرش با یک تلنگر!
شرکت : Ketchapp
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط