چالش حدس کلمات

سارا مرتضوی
رایگان

بازی‌های پرسش و پاسخ یا حدس کلمات، اکثر اوقات دارای ساختارهای ساده‌ای هستند. عناوین خشکی که بعد از کمی بازی کردن یا این‌قدر آسانند که حوصله‌تان را سر می‌برند، یا این‌قدر سخت می‌شوند که از خیر بازی می‌گذرید. "چالش" اما نشان داده حتی اگر قرار است یک بازی کوچک بسازید، باید بهترینش را روانه بازار کنید! تیم سازنده "چالش" با ایجاد سوال‌های خارج از عرف و ارائه نوآوری‌هایی ساده توانسته بازی بسیار زیبایی را بسازد که از انجام آن لذت خواهید برد.

چالش حدس کلمات

شما در هر مرحله از "چالش" با سوالی مواجه می‌شوید که باید جواب آن را در حروف داده شده جستجو کنید. بازی به شما تعداد حروف جواب را خواهد گفت، پس شما کافیست تا حروف درست را سر جای خود قرار دهید. البته اگر جواب درست را ندانید امکاناتی برای شما در نظر گرفته شده که با خرج کردن سکه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از این امکانات حذف یک حرف از حروف داده شده است، و دیگری نمایش یکی از حروف درست. این سکه‌ها را می‌توانید بعد از هر مرحله به عنوان جایزه به دست بیاورید. بسیاری از کاربران از این گله دارند که مقدار سکه‌ای که در بازی داده می‌شود با میزانی که شما برای کمک استفاده می‌کنید، تناسب ندارند. اما در نهایت گزینه تماشای تبلیغات و خرید سکه نیز وجود دارند که هم به شما در پیش‌روی بازی کمک کرده و هم منبع درآمدی برای سازندگان بازی فراهم می‌کنند.

چالش حدس کلمات

سوالات، مهم‌ترین بخش این بازی به شمار می‌روند . تیم "Smart idea" هم در ساخت اولین بازی خود به خوبی این موضوع را درک و سوالات را فوق‌العاده طرح کرده است. در اکثر مراحل طنز خاصی نهفته که به حال و هوای بازی حس خوبی می‌دهد. برای مثال سوال: " عبارتی که با گفتنش به دیگران بدبخت می‌شوید" که در جواب کلمه راز طرح شده، یا " اگر در جیبتان باشد بی پول می‌شوید" برای کلمه سوراخ. اما در بین بیش از هزار سوالی که تا اینجا برای این بازی در نظر گرفته شده، گاهی سوالات بی‌مزه هم پیدا می‌شود . مثل این سوال: " آش+الاغ+آسمان". که جوابش می‌شود آسمان‌خراش!

دسته‌بندی سوالات هم غنای خوبی دارد. تست‌های هوش، سوالات تاریخی، اطلاعات عمومی و ... . اما در بین این سوالات گاهی شعارها یا عباراتی به چشم می‌خورد که در بین طنزهای شبکه‌های اجتماعی می‌بینید. یا حتی سوالات تاریخ مصرف‌داری که در مورد موضوعات روز مطرح می‌شود. در مجموع، مراحل به شکلی طرح شده و پشت هم قرار گرفته‌اند که بازی بسیار مفرحی را شکل می‌دهند.

چالش حدس کلمات

مراحل بازی را می‌توانید به صورت آفلاین انجام دهید. اما برای به روزرسانی و دیدن رده‌بندی دیگر بازیکنان، نیاز به اینترنت خواهید داشت. این رده‌بندی هم از دیگر مزیت‌های بازی به شمار می‌رود. در این بخش امتیازات و تعداد مراحل طی‌شده کاربران لیست شده که خود انگیز‌ه‌ای برای پیشرفت در بازی محسوب می‌شود.

در مجموع، شاید قبل از انجام بازی، دیدن اسم "چالش" به عنوان کاندیدای برترین بازی یکی از بخش‌های جشنواره وب و موبایل عجیب به نظر برسد، اما با کمی بازی کردن این عنوان شما هم به این نتیجه خواهید رسید که، "چالش" بازی بسیار خوبی‌ است. 

کافه‌بازار
  • چالش حدس کلمات
  • چالش حدس کلمات
  • چالش حدس کلمات
  • چالش حدس کلمات
شرکت : Smart Idea
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط