کیبورد فارسی، روان تایپ کنیم

بهرام یوسفی
رایگان

اوایل تولید تلفن‌های هوشمند، شرکت‌های سازنده، کیبورد فارسی را برای کاربران کشورهای فارسی‌زبان نصب نمی‌کردند و در نتیجه همه‌ی ما از الفبای عربی استفاده می‌کردیم. اما با گذشت زمان و تولیدات متنوع‌تر، کم‌کم زبان فارسی حداقل پای ثابت کیبوردهای اندروید شد. اما داستان به همین‌جا ختم نشد و کیبوردهای موجود معمولا ظرفیت تمامیِ حروف الفبای فارسی را نداشتند و باعث کاهش سرعت نوشتن می‌شدند و از این‌رو کاربر باید حین تایپ انگشت خود را روی الفبا نگه می‌داشت تا حروف کم‌تر مورد استفاده همچون گ یا چ نمایان می‌شدند. ایموجی‌ها هم که امروز نقش مهمی در پیام‌ها دارند،در کیبوردهای شرکتی اغلب محدود و کتابی قرار داده می‌شوند. برای مثال ترجیح می‌دهیم به‌جای استفاده از ":-)" از ایموجی استفاده کنیم. پس راه حل کار استفاده از کیبورهای جانبی به جای استفاده از نسخه‌های پیش‌فرض است.

کیبورد فارسیِ پیش‌رو کم حجم و ساده بوده و به‌راحتی نصب می‌شود. کافی‌ است بعد از نصب در صفحه باز شده با لمس گزینه " Select Keyboard " و انتخاب "Farsi Keyboard" در لیستی که برای شما باز می‌شود آن را به عنوان کیبورد خود انتخاب کنید. دقیقا تمام مراحل نصب این برنامه با همین دو لمس اتفاق خواهد افتاد.

 بالا بودن سرعت تایپ در این اپلکیشن از آنجا است که تمام حروفِ الفبا به تفکیک در صفحه جا شده و امکان استفاده راحت برای کاربر فراهم آمده است. جدا بودن حروف "گ" از "ک" و انواع الف از هم باعث سرعت بخشی در تایپ می‌شود.

جدا از سیستم چیدمان حروف الفبا کنار هم، تنظیمات شخصی سازیِ خوبی نظیر تغییر رنگ و طرح زمینه، صدای کلیدها و انتخاب نوع چینش حروف نیز در برنامه گنجانده شده که برای بهتر کردن تجربه کاربری از "کیبورد فارسی" کمک شایانی می‌کند.کیبورد مورد بحث داری دو زبان فارسی و انگلیسی است، همچنین تمام علائم زبان فارسی و ریاضی را داراست. در بخش تنضیمات که به شکل چرخ‌دنده است می‌توان صدای صفحه را مدیریت کرد، و یا از تم های فراوان به دلخواه استفاده کرد.

 از نکات جالب دیگر این صفحه کلید جذاب دسترسی به زبان دیگر و ایموجی‌هاست. اگر انگشت خود را به چپ یا راست بکشید، زبان تغییر کرده و اگر به سمت بالا بکشید، ایموجی‌ها نمایان می‌شوند. پس هیچ وقت زمانی از شما هدر نخواهد رفت. در کل باید گفت به عنوان یک کیبورد شما با محصولی کامل و ساده مواجهید که به خوبی نیازهای شما را مرتفع خواهد ساخت. 

نکات قوت

-کم حجم و ساده

-دارای دو زبان فارسی و انگلیسی

-بسته کامل ایموجی

-داشتن علائم ریاضی و مصوت زبان فارسی

-دارای تم‌های متعددِ رنگی

-انتخاب نوع نمایش حروف

-دارای تنظیمات شخصی سازی

 

کافه‌بازار
  • کیبورد فارسی، روان تایپ کنیم
  • کیبورد فارسی، روان تایپ کنیم
  • کیبورد فارسی، روان تایپ کنیم
  • کیبورد فارسی، روان تایپ کنیم
شرکت : Khosrov Boloorian
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط