گشت زدن آفلاین در مشهد مقدس

بهرام یوسفی
رایگان

بارها در پانوشت درباره‌ی برنامه‌های مخصوص نقشه تهران یا نقشه کلی کشور پرداختیم. امروز اما به سراغ مقصد اول توریست داخلی می‌رویم. شهر مقدس مشهد. 

در همین ابتدا باید بگوییم که "نقشه‌ی همراه مشهد" یک ویژگی بزرگ دارد و آن هم امکان دیدن نقشه به صورت آفلاین است. به این صورتکه شما با لود کردن نقشه و ذخیره آن در دستگاه بعدا می‌توانید به صورت آفلاین از آن بهره ببرید. امکانات جالبی هم شهرداری مشهد برای این برنامه در نظر گرفته که یکی از آن‌ها استفاده از پلاگین‌های جانبی برای بهبود علمکرد اپلیکیشن است. البته فعلا تنها مسیریابی آفلاین حمل و نقل همگانی جزو پلاگین‌ها در نظر گرفته شده، اما به نظر می‌رسد برنامه‌های زیادی برای آینده این بخش در نظر گرفته شده است.

نقشه پیش روی شما از مشهد با جزییات کامل و با طرح و نقش زیبا عرضه شده و با توجه به ابزارهایی که در صفحه موجود است، برای مسیریابی به هیچ جه به مشکل نخواهید خورد. در کنار این موضوع اماکن مختلفی نیز از جمله اماکن تفریحی، مراکز بهداشتی و ... در نقشه علامت‌گذاری شده‌اند. نکته بسیار مهم در این بخش اضافه کردن اطلاعات از طرف کاربران است. یعنی هر کاربر می‌تواند مرکزی جدید در برنامه ثبت کند که بعد از تایید به برنامه اضافه شده و در اولین اتصال شما به اینترنت به نقشه گوشی شما نیز برای استفاده آفلاین اضافه می‌شود. با کلیک بر روی هر کدام از این مراکز اطلاعات کوچکی در پایین نقشه برای شما شرح داده خواهد شد. کم یا زیاد بودن اطلاعات در مورد مسیر یا مرکزی، مربوط به اطلاعاتی است که به طور کلی برای آن وارد شده.  پس برای بعضی با جزییات کامل و برای بعضی بسیار کلی است.

مسیریابی از طریق GPS در "نقشه‌ی همراه مشهد" فوق‌العاده عالی است. شما می‌توانید با استفاده از تعیین مقصد، مسیرهای منتهی به آنجا را ببینید و با حرکت در مسیر مربوطه به صورت سه بعدی یا دوبعدی، حرکت خود را دنبال کنید. در کنار این قابلیت امکان مسیریابی حمل و نقل عمومی را نیز فراموش نکنید که به ساکنین خود مشهد و به تازه‌واردها کمک شایانی می‌کند.

این اپلکیشن که به گفته سازندگان به صورت چند لایه طراحی شده، عملکرد جالبی دارد. جدای از نقشه‌ی ماهواره‌ای که دیدی کلی از مشهد در اختیار شما قرار می‌دهد، زیر منوهای "لایه‌های گردشگری" برای مسافرین کمک بزرگی خواهدبود. برای مثال؛ با کلیک بر روی مراکز خرید، مراکز خرید ثبت شده در نقشه برای شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید یکی از آن‌ها را به مقصد بدل کنید.  یا خطوط مترو که نمایانگر مسیرهای مترو می‌باشد. یا محدوده‌ی ترافیک و ... . در "نقشه‌ی همراه مشهد" شما با ۱۲۵ لایه مختلف سرو کار دارید که شما را از شلوغی نقشه کلی رها می‌کند.

به طور کلی هر دو قشر مسافرین و ساکنین مشهد می‌توانند از این برنامه استفاده‌های بسیاری ببرند. مسیریابی آفلاین، دیدن تصاویر دوربین‌های نظارتی، مسیریابی بخش به بخش وسایل نقلیه عمومی و مسیر دوچرخه و ... از نمونه امکاناتی است که دعوت می‌کنیم با نصب برنامه و استفاده از آن‌، به عملکرد بسیار خوب "نقشه‌ی همراه مشهد" پی ببرید.

نقاط قوت:

- رابط کاربری بسیار خوب

- استفاده آفلاین

- مسیریابی GPS

- مسیریابی وسایل نقلیه عمومی

- دیدن تصاویر دوربین‌های نظارتی

- جستجوی پیش‌رفته بسیار خوب در بین مراکز ثبت شده در نقشه

- تصاویر ماهواره‌ای

کافه‌بازار
  • گشت زدن آفلاین در مشهد مقدس
  • گشت زدن آفلاین در مشهد مقدس
  • گشت زدن آفلاین در مشهد مقدس
  • گشت زدن آفلاین در مشهد مقدس
شرکت : شهرداری مشهد
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط