یاسین جیبی شما!

نیلوفر خسروی
رایگان

در دنیای تکنولوژی و موبایل، جا برای همه چیز هست. حتی معنویات نیز در این دنیای مجازی، جای خود را پیدا کرده‌اند. در این میان، اپلیکیشن‌های زیادی به قرآن اختصاص دارند و سوره‌های قرآن را با صوت زیبای قاریان مشهور، تقدیم خوانندگان می‌کنند.

یکی از این برنامه‌ها که سوره یاسین را ارائه می‌دهد، «سوره یاسین صوتی و متنی» است.

با پانوشت در نقد و بررسی این اپلیکیشن همراه باشید.

در ابتدا باید ذکر کنیم که پس زمینه برنامه و تصاویر انتخاب شده، نیاز به بازبینی دارند تا این تصاویر بر روی تلفن همراه دچار کشیدگی نشوند و کاملا متناسب با صفحه باشند.

برنامه بر روی صفحه اصلی خود چند گزینه دارد:

یاسین جیبی شما!o سوره یاسین

o پیشنهادات

o محصولات دیگر

o تنظیمات

o اشتراک برنامه

o درباره

قسمت اصلی برنامه، گزینه‌ی «سوره یاسین» است که با ورود به آن و پس از لمس دکمه‌ی شروع، ترتیل سوره یاسین با صدای استاد شهریار پرهیزگار ارائه خواهد شد.

در زمان پخش صوت، شما باید صفحه‌ی سوره را به بالا اسکرول کنید و با چشم، خطوط را همراه با صدای قاری، پیش ببرید.

به این برنامه پیشنهاد می‌کنیم که برای این قسمت، ترتیبی اتخاذ کند تا سوره به صورت دینامیک و با صوت حرکت کند و خطوطی که قاری در حال تلاوت کردن آن‌هاست، تغییر رنگ بدهند. این قابلیت که در بسیاری از اپلیکیشن‌های قرآنی نقد شده توسط پانوشت وجود دارد، به کاربر کمک می‌کند تا خط خود را گم نکند.

در بالای صفحه‌ی سوره، تنظیمات برنامه قرار دارد که صفحه نمایش را به حالت مطالعه در شب تغییر داده و اندازه فونت نوشته‌ها را تنظیم می‌کند. اگر دوست دارید صدای قاری غیرفعال شود، از این قسمت اقدام کنید.

سایر گزینه‌های صفحه اصلی، همان طور که از نامشان مشخص است، برای دریافت انتقاد و پیشنهاد و همچنین اتصال شما به محصولات دیگر این شرکت، ارائه شده‌اند. ایمیل برنامه نیز در قسمت «درباره» قرار دارد تا پیشنهادات شما را دریافت کند.

در ادامه به بیان نقاط قوت و ضعف برنامه می‌پردازیم.

نقاط قوت:

• سادگی استفاده از برنامه

• امکان دریافت متنی و صوتی سوره یاسین

• امکان تغییر سایز فونت

• امکان مطالعه در شب

نقاط ضعف:

• طراحی باید بهتر شود و از عکس‌های مناسب‌تری برای پس زمینه استفاده شود. همچنین استفاده از رنگ‌های متناسب و مکمل، محیط برنامه را زیباتر خواهد کرد. 

• برنامه می‌تواند متن را به صورت دینامیک همراه با صوت حرکت دهد تا کاربر خط خود را گم نکند.

این اپلیکیشن بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید ارائه شده و از طریق کافه بازار در دسترس است. «سوره یاسین صوتی و متنی»، ۳.۲ مگابایت حجم دارد و بیش از پنجاه هزار بار از این مارکت دانلود و نصب شده است. 

کافه‌بازار
  • یاسین جیبی شما!
  • یاسین جیبی شما!
  • یاسین جیبی شما!
  • یاسین جیبی شما!
شرکت : گروه وین سافت
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط