Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟

سارا مرتضوی
رایگان

در اتاقی گیر افتاد‌ه‌اید و تنها راه رهایی شما دری است که در انتهای اتاق می‌بینید. خوب بود اگر می‌شد به راحتی در را باز کرد و از اتاق خارج شد. اما متأسفانه این در، یک در معمولی نیست و به این راحتی‌ها باز نمی‌شود. شما برای باز کردن این در و رهایی از اتاق باید معما حل کنید. معماهایی که گاهی ساده و پیش پا افتاده به نظر می‌رسند و گاهی هم بسیار پیچیده و گیج کننده. حالا فکر می‌کنید می‌توانید از اتاق فرار کنید؟

Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟

مرور بازی:

خب، به آپارتمان جدیدتان خوش آمدید! در مرحله اول و یا همان اتاق اول، شما وارد زیرزمین یک آپارتمان می‌شوید. مسلماً هیچ‌کس دوست ندارد مدتی طولانی در زیرزمین بماند، پس شما باید به سرعت از این طبقه خارج شده و به طبقات دیگر بروید. اما متأسفانه متوجه می‌شوید راه خروج شما یا همان درب آسانسور بسته است. مدیر ساختمان به کمک شما آمده و برای‌تان توضیح می‌هد که برای رهایی از این طبقه باید چه کارهایی را انجام دهید. معماهای بازی شامل پیدا کردن وسایل مورد نیاز، جمع کردن کدهای رمز، و گاهی Combine و یا همان ترکیب کردن چند ابزار مختلف و استفاده از آن‌ها است. پس از حل تمام معماهای یک مرحله، درب آسانسور باز شده و شما می‌توانید از آن اتاق فرار کنید!

Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟

معماهای بازی خوب طراحی شده‌اند و کاملاً مشخص است که سازندگان سعی کرده‌اند با طراحی متنوع آن‌‌ها نگذارند حوصله شما سر برود. گاهی اوقات حل معماها روند منطقی‌ای ندارند و به همین دلیل باید تمام احتمالات ممکن و یا حتی ناممکن را در نظر بگیرید. در اتاق‌های اولی با معماهای ساده‌تری سر و کار دارید، اما با رفتن به اتاق‌های بعدی، رفته رفته معماها پیچیده‌تر و حل کردن آن‌ها سخت‌تر می‌شود. هرچند لازم نیست زیاد نگران پیچیدگی معماها باشید، هرجا در بازی احساس کردید واقعاً به بن‌بست خورده‌اید و هیچ راه حلی به ذهن‌تان نمی‌رسد، کافی است به قسمت Walkthrough و یا گذر از مراحل بازی مراجعه کنید. در این قسمت راهنمای رد کردن تمامی مراحل بازی به صورت ویدئویی برای شما فراهم شده. 

Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟بازی از ۱۸ مرحله و یا همان اتاق مختلف مانند اتاق موسیقی، باشگاه بدن‌سازی، خیاطی و غیره تشکیل شده. جدا از مراحل اصلی، اگر بتوانید تکه‌های جواهری که در گوشه و کنار هر اتاق پنهان شده را نیز پیدا کنید، یک Secret Room و یا همان اتاق مخفی به شما هدیه داده می‌شود! حواس‌تان باشد پیدا کردن این تکه‌های جواهر به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و نیاز به جست‌و‌جوی دقیق دارد. گاهی اوقات با وجود این‌که درست جلوی چشم‌تان هستند، بازهم آن‌ها را نمی‌بینید. 

Can you escape طراحی و گرافیک خوبی دارد. تنوع و جزئیات محیط بازی به حد کافی و راضی‌کننده است. گیم‌پلی بازی هم مانند نسخه‌های قبلی، ساده و روان است. تنها کاری که در این بازی باید انجام دهید، کلیک کردن روی اشیاء مختلف و انتخاب آنهاست. درکل می‌توان گفت اگر طرفدار بازی‌های سبک فرار از اتاق هستید، Can you Escape 5 محصول کمپانی MobiGrow  تجربه جالب و سرگرم‌کننده‌ای برای‌تان خواهد بود.

 

کافه‌بازار
 • Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟
 • Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟
 • Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟
 • Can You Escape 5: می‌تونی فرار کنی؟
شرکت : MobiGrow

نظرات

 • عکس کاربر
  نیکان (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  من در مرحله ی چهار گیر افتادم روی تلویزیون پنج تا عدد نشون میده ولی نمیدونم باید با گیتار ها چیکار کنم

 • عکس کاربر
  Hana (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  ب ترتیب اعدادی که روی تلویزیون نوشته شده روی گیتارها بزنین؛ البته بعد اینکه سیم رو به دستگاه وصل کردین. آهنگ ضبط میشه و در باز میشه.

 • عکس کاربر
  لارا (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام باید عداد رو بهترتیب از چپ روی گیتار ها بزنی

 • عکس کاربر
  مهدی (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  عالی بسیار ممنونم

 • عکس کاربر
  پارسا گلابچی (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  من در مرحله ی ۴گير کردم و نمیدانم با اعداد روی تلوزیون و گیتار ها چیکار کنم?

 • عکس کاربر
  sahar (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  من توی مرحله۶ گیر افتادم نمیدونم با اعداد و حروف روی کمد ها چی کار کنم

 • عکس کاربر
  m.reza (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  مرحله چهارده رمز در چیه

 • عکس کاربر
  beeg (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  کبریت ترو باید چکارش کرد

 • عکس کاربر
  Ali Nemati (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  چطوری باید با سیم اهنگ رو ظبط کنم؟

 • عکس کاربر
  Ali Nemati (تایید نشده) / ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  چطوری باید با سیم اهنگ رو ظبط کنم؟

 • صفحه‌ها

  چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط