Dash: برقراری جریان در مدار

سارا مرتضوی
رایگان

Dash یک بازی فکری و معمایی جالب است. در این بازی شما با تعدادی مدار سر و کار دارید و باید با چرخاندن و جا به جا کردن سیم‌ها، جریان را در کل مدار برقرار کنید. البته که داستان به همین سادگی‌ها هم نیست و گاهی برای پیدا کردن مسیر درست به چالشی حسابی کشیده خواهید شد!

مرور بازی:

در این بازی با یک مدار سر و کار دارید. این مدار در قسمت‌های مختلف دچار شکستگی یا قطعی است و به همین دلیل جریان در آن برقرار نمی‌شود. شما باید با چرخاندن هر یک از محل‌های قطع شده، مدار را بسته و جریان را در آن برقرار کنید.

برای این‌کار کافی است روی قسمت‌های مشخص شده آن‌قدر کلیک کنید تا خطوط مسیر در شکل درست خود قرار گیرند. سپس کافی است کلید برقراری جریان را فشرده تا جریان در تمام مدار برقرار شود.

Dash: برقراری جریان در مدار

شاید تا اینجا فکر کنید با روند پیچیده‌ای سر و کار ندارید. اما باید بگوییم سخت در اشتباهید! وصل کردن مدار و سرهم کردن آن به این راحتی‌ها که به نظر می‌رسد هم نیست. با پیش‌روی در مراحل کم‌کم سر و کله دشمنان شما نیز در این بازی پیدا شده و از آن به بعد با چالش‌های جدیدتری رو به رو خواهید شد. برای مثال در مسیر مدار گاهی با چرخ‌دنده‌هایی مواجه می‌شوید که اگر جریان از آن‌ها گذر کند، بازی را می‌بازید. به همین دلیل شاید گاهی اوقات نیاز باشد که بخش‌هایی از مسیر را جدا کرده تا جریان به آن بخش‌ها نرسد. بنابراین باید حواس‌تان باشد در عین حالی که جریان را به تمامی قسمت‌های مدار می‌رسانید، از این دشمنان موذی هم غافل نشوید!

Dash: برقراری جریان در مدار

Dash طراحی ساده و جذابی دارد. سازندگان در طراحی این بازی از رنگ‌های سرد و عموماً خاکستری و آبی استفاده کرده‌اند. اما همین سادگی درنهایت باعث جذابیت بیش‌تر محیط این بازی شده‌ است. 

یکی از جذابیت‌های دیگر بازی Dash که در همان بدو ورود غافل‌گیرتان می‌کند، موسیقی فوق‌العاده‌ آن است. این موسیقی که تنها از افکت‌های صوتی تشکیل شده، فضای عجیب و غریب و مرموزی به بازی بخشیده است. از آن‌جایی که تم بازی هم به اتصال جریان مربوط است، انتخاب چنین موسیقی‌ای بسیار هوشمندانه به نظر می‌رسد.

Dash: برقراری جریان در مدار

طبق ادعای سازندگان که البته ما نیز ادعای آن‌ها را تایید می‌کنیم، Dash عنوان سخت و پیچیده‌ای است و تمام کردن آن کار هرکسی نیست. در این بازی گاهی برای پیدا کردن مسیر درست و رد کردن و دور زدن موانع، به فکر کردنی حسابی نیاز خواهید داشت! پس بهتر است اگر حال و حوصله پازل‌های فکری سنگین را ندارید سراغ این بازی نروید. 

اما در صورتی که خوره بازی‌های فکری هستید و ادعای زیادی هم در این زمینه دارید، شک نکنید Dash حسابی می‌تواند قدرت فکر شما را به چالش کشیده و تجربه‌ای ناب و منحصر به فرد را در اختیارتان قرار دهد!

کافه‌بازار
  • Dash: برقراری جریان در مدار
  • Dash: برقراری جریان در مدار
  • Dash: برقراری جریان در مدار
  • Dash: برقراری جریان در مدار
شرکت : Anion Software
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط