ES Task Manager: قاتل پنهان

بهرام یوسفی
رایگان

تسک‌منیجر‌ها عموما به شما کمک‌ می‌کنند تا برنامه‌هایی که در پس پرده اندروید در حال اجرا هستند را ببندید. این کار باعث سرعت بخشیدن به عملکرد دستگاه شما و روان‌تر اجرا شدن برنامه می‌شود. اما سوال اینجاست که آیا واقعا اندروید به خوبی از پس مدیریت این برنامه‌ها بر نمی‌آید و شما به یک برنامه دیگر برای انجام آن احتیاج دارید؟ واقعیت این است که بسته به استفاده شما از موبایل یا تبلت، بهتر هست همیشه یکی از این برنامه‌ها را دم دست داشته باشید.

ES Task Manager یکی از همین تسک منیجرهاست که نام خودش را "قاتل تسک‌ها" گذاشته. در ابتدای ورود به آن هم با چهار گزینه روبرو هستید که هر کدام بخشی از قابلیت‌های این برنامه را شرح می‌دهد. اولین گزینه Kill All  است. در این بخش ES هیچ سوالی از شما نکرده و به صورت خودکار تسک‌های اضافی را قطع می‌کند تا به عملکرد دستگاه سرعت ببخشد. سه گزینه دیگر صفحه اصلی نیز چنینند. هر کدام به صورت خودکار بخشی را برای شما بهبوبد می‌بخشند. یکی کش را خالی می‌کند، یکی عملکرد کلی دستگاه را بهبود می‌بخشد و یکی هم برای بهبود علمکرد باتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تمامی موارد هم تمام کار به صورت خودکار انجام می‌شود و از شما سوالی پرسیده نخواهد شد.

اما این همه‌ی داستان نیست. با باز کردن منوی برنامه به تنظیمات هر بخش دسترسی خواهید داشت. به طور اختصار هر بخش را یک ارزیابی کوچک کنیم؛ ابتدا تسک منیجر که با لمس آن برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند نمایش داده خواهد شد. در اینجا این امکان به شما داده شده به راحتی برنامه‌هایی که حتی در پس پرده در حال اجرا هستند را ببندید تا بیهوده باتری شما را کم نکنند. بعد به سراغ پاک‌کننده کش برویم که این بار به جای یک حرکت خودکار به شما میزان کشی که هر برنامه در بر دارد را نشان می‌دهد. به این صورت اجازه دارید هر کدامه که خواستید را پاک کنید.

اما استارت‌آپ منیجر از آن قسمت‌های مهم ES به شمار می‌رود. بسیاری از برنامه‌ها بعد از نصب بدون اینکه شما بخواهید در هنگام روشن شدن دستگاه اجرا می‌شوند. در بعضی موراد حتی شما را از این کار با خبر هم نمی‌کنند. در این بخش می‌توانید این برنامه‌ها را ببینید و در صورت لزوم، آن‌ها را از این کار باز دارید. در بخش مدیریت باتری هم میزان استفاده‌ی برنامه‌های در حال اجرا برای شما شرح داده می‌شود.

در ادامه لیست یک سری ابزارهای دیگر در برنامه گنجانده شده که خیلی در راستای عملکرد دستگاه نیستند اما بودنشان خالی از لطف نیست. با توجه به برندی که ES با ارائه برنامه‌های خوب از خود ساخته، انتظار ما از این برنامه نیز بسیار بالا بود که خوشبختانه با توجه به روندی که از آن مشاهده کردیم، باید گفت ES Task Manager قاتل کارکشته‌‌ایست.

نقاط قوت

- رابط کاربری مطلوب برای کاربرانی در هر سطح

- تسک منیجر بسیار قوی

- عملکرد عالی برای پاک کردن کش

- مدیریت مطلوب استفاده از باتری

- ابزارهای نظیر مدیریت برنامه‌ها، فایل منیجر و ...

 

کافه‌بازار
  • ES Task Manager: قاتل پنهان
  • ES Task Manager: قاتل پنهان
  • ES Task Manager: قاتل پنهان
  • ES Task Manager: قاتل پنهان
شرکت : ES Global
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط