FX: مدیریتی بهتر بر روی فایل‌ها

بهرام یوسفی
رایگان

نرم‌افزار پیش‌فرض اندروید در هیچ نسخه‌ای نتوانسته آن‌طور که باید و شاید از پس نیازهای کاربران بر بیاید و به همین خاطر همیشه استفاده‌کنندگان از برنامه‌هایِ دیگری برای این کار استفاده می‌کنند. FX یا همان File Explorer محصول شرکت NextApp یکی از همین برنامه‌هاست.

اولین نکته برای کسی که بخواهد FX را نصب کند این است که این نرم‌افزار با  برنامه‌ی پیش‌فرض گوشی چه تفاوتی می‌کند. با باز کردن آن اولین نکته برای شما روشن خواهد شد. در این جا شما با دو پنل مجزا طرف هستید که هر کدام می‌‌تواند در آدرسی قرار بگیرد. برای گوشی و تبلت که از کلید‌های میانبر بی‌بهره‌اند، این نعمت بالایی برای جابه‌جایی فایل‌ها خواهد بود. در کنار این موضوع، FX به شما اجازه خواهد داد چندین پنجره مجزا باز کنید که هر کدام بخشی از حافظه را نشان می‌دهد. به این ترتیب بدون رفتن به آدرس‌های تو در تو می‌توانید بین جاهایی که با آن کار دارید جا‌به‌جا شوید. محیط کاربری به طور کل به گونه‌ای طراحی شده که بدون مشکل و موارد اضافه و با ظاهری آراسته به کار کردن مشغول شوید. برای اندازه فایل‌ها و پوشه‌ها هم کافی است که با دو انگشت خود آن‌ها را گوچک و بزرگ کنید و اگر هم از رنگ‌بندی کار خوشتان نیامد به بخش پوسته‌ها بروید و از بین گزینه‌ها یکی را انتخاب کنید.

FX برای نمایش بعضی فایل‌ها هم شما را از نصب برنامه‌های اضافی بی‌نیاز می‌کند. می‌تواند فایل‌های باینری و عکس را به شما نمایش دهد، یک ابزار ویرایش نوشته جمع و جور دارد و امکان ساخت فایل‌های فشرده با فرمت‌های Zip، Tar و Bzip2 را به شما می‌دهد. همچنین برای باز کردن فایل‌های فشرده با همین فرمت‌ها هم می‌توانید روی آن حساب باز کنید.

اما امکانات این برنامه به همین‌جا ختم نمی‌شود. مدیریت بسیاری از فضاهای ذخیره ابری خود را از حالا می‌توانید به  FX بسپارید. فضاهایی همچون Box، Dropbox، Google Drive، OneDrive و ... . اما اگر می‌خواهید فایلی را از طریق WiFi منتقل کنید کافیست هر دو دستگاه این برنامه را نصب داشته باشند تا بتوانید از ابزار اختصاصی این اپلیکیشن برای این کار استفاده کنید.

از دیگر ابزارهای حائز اهمیت در این برنامه مدیریت فایل‌های سیستمی است که به شما اجازه می‌دهد اول نگاهی کامل به فایل‌های برنامه‌ای و حجمی که اشغال کرده‌اند بی‌اندازید و اگر نیاز شد آن‌ها را حذف کنید. البته بخشی از این قابلیت و همچنین دسترسی به فایل‌های روت سیستم تنها در دستگاه‌های روت شده در دسترس قرار دارند.

ما قبلا در پانوشت ES File Explorer را به شما معرفی کرده بودیم و از بعضی جهات باید آن برنامه را کامل‌تر در نظر گرفت اما محیط کاربری به شدت ساده‌تر و امکانات در دسترس‌تر استفاده از FX را به مراتب از ES ساده‌تر می‌کند. اما در نهایت این شمایید که باید ببینید بسته به نیازهایتان کدام برنامه بیشتر به درد شما می‌‌خورد.

نقاط قوت:

- مدیریت سریع و ساده فایل‌ها

- امکان بازکردن چند پنجره به آدرس‌های مختلف

- مدیریت فضاهای ابری متعدد

- پنل دوگانه

- امکان تغییر پوسته

- انتقال فایل از طریق WiFi

- مدیریت فایل‌های سیستمی

 

کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • FX: مدیریتی بهتر بر روی فایل‌ها
  • FX: مدیریتی بهتر بر روی فایل‌ها
  • FX: مدیریتی بهتر بر روی فایل‌ها
  • FX: مدیریتی بهتر بر روی فایل‌ها
شرکت : NextApp, Inc.
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط