The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک

سارا مرتضوی
رایگان

The Little Fox یک بازی رانر است. در این سبک از بازی‌ها تنها کار شما جهت‌دهی و هدایت کاراکتر اصلی بازی‌ست. در این عنوان نیز شما با یک روباه کوچک و بامزه سر و کار دارید و باید این موجود کوچک را روی سطوح مختلف هدایت کنید. شاید وجه تمایز Little Fox با سایر عناوین رانر را بتوان در طراحی محیط بازی خاص و نحوه جهت‌دهی در این محیط دانست. در این بازی شما با سطوحی شش‌ضلعی رو به رو هستید که بالطبع جهت‌دهی را برای‌تان کمی پیچیده‌تر از سطوح عادی می‌کند. با ما در ادامه همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به ماجراجویی‌های این روباه کوچک.   

 مرور بازی:

در Little Fox با ۱۳ مرحله مختلف که هرکدام شکل و شمایل سیاره‌ای با تم و طراحی منحصر به فرد خود را دارند، رو به رو خواهید شد. با شروع هر مرحله روباه کوچک شما حرکت خود را به سمت انتهای مسیر آغاز می‎کند. همان‌طور که پیش از نیز اشاره کردیم مسیر این بازی، مسیر ساده و مسطح معمولی نیست، بلکه سطوح هر مرحله از قطعات شش‌ضلعی تشکیل شده و شما باید برای ادامه مسیر یا رد کردن موانع، با توجه به ابعاد این سطوح جهت حرکت خود را انتخاب کنید. 

The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک

کنترل و هدایت این بازی علی‌رغم سیستم جهت‌دهی پیچیده آن بسیار آسان است. برای هدایت این روباه کوچک تنها لازم است سمت چپ و راست صفحه را لمس کرده تا روباه شما تغییر جهت دهد. در مسیر حرکت خود به سمت پایان هر مرحله، با موانع بسیاری رو به رو خواهید شد که در صورت برخورد با هر یک از این موانع، یکی از سلامتی‌های خود را از دست داده و باید مرحله را از آخرین چک پوینت ادامه دهید. هرچند توجه داشته باشید که تعداد جان یا همان سلامتی شما در این بازی محدود است. در صورتی که تمام جان‌های خود را از دست دهید، باید مدتی را انتظار بکشید تا بازی سلامتی شما را شارژ کرده و یا این‌که با تماشای یک تبلیغ ویدئویی تعدادی سلامتی رایگان از بازی دریافت کنید.

The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک

گفتیم تبلیغات، این بلای خانمان‌سوز دنیای بازی‌های موبایل که دیدن آن‌ها در هر عنوانی کم‌کم دارد به عادت تبدیل می‌شود، در این بازی نیز دامان شما را خواهد گرفت. هرچند اگر بخواهیم منصف باشیم تعداد این تبلیغات که هرازچندگاهی میان مراحل سر و کله‌شان پیدا می‌شود، در این عنوان آن‌قدرها نیست که مانع لذت بردن شما از این بازی شود. 

در مسیر حرکت خود به سمت خط پایان، با تعدادی آیتم مختلف نیز مواجه خواهید شد. برای مثال برخی از خانه‌های مسیر سرعت شما را کم کرده و یا برخی دیگر سرعت حرکت شما را چند برابر می‌کند. یا این‌که برای جا به جایی بین سطوح به خانه‌هایی نیاز خواهید داشت که مانند فنر شما را به سطح بعدی پرتاب می‌کنند. باید توجه داشته باشید که برخی از این آیتم‌ها علی‌رغم کمکی بودن‌شان، گاهی فرایند جهت‌دهی را دشوارتر می‌کنند. 

با پیش‌روی در بازی و انتقال به مراحل بالاتر، مسیر بازی پیچیده‌تر شده و شما برای اتمام هر مرحله با چالش‌های بیشتری مواجه خواهید شد. 

The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک

با رسیدن به نقطه پایانی هر مرحله، ماجراجویی روباه کوچک در آن سیاره به اتمام رسیده و شما به سیاره بعدی منتقل خواهید شد. همان‌طور که پیش از نیز گفتیم هر یک از این مراحل تم و طراحی منحصر به فرد خود را دارد. سازندگان با استفاده از رنگ‌های مختلف و به ‌کار بردن جزئیات زیاد در محیط بازی، به‌راستی تنوع خوبی به این عنوان بخشیده‌اند. در برخی از مراحل با پوشش سرد و زمستانی رو به رو می‌شوید، حال آن‌که در مرحله بعد باید مسیر خود را از میان گدارزه‌های آتش‌فشانی پیدا کنید. گیم‌پلی بازی نیز بسیار راحت و روان طراحی شده شما در این قسمت با مشکل خاصی رو به رو نخواهید شد. انتخاب موسیقی هر یک از این مراحل نیز در جای خود جای تقدیر و توجه دارد! موسیقی بازی بسیار عالی انتخاب شده و تجربه نابی را در طول بازی برای شما رقم خواهد زد.

شاید The Little Fox بهترین بازی سبک رانر نباشد، اما طراحی بی‌نظیر مراحل و راحتی و روان بودن کنترل بازی که درواقع مهم‌ترین المان در عناوین رانر محسوب می‌شود، این عنوان را به عنوانی جذاب و سرگرم‌کننده تبدیل کرده است.

اپ‌استور کافه‌بازار
  • The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک
  • The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک
  • The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک
  • The Little Fox: ماجراجویی‌های روباه کوچک
شرکت : ZPLAY Games
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط