Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!

سارا مرتضوی
رایگان

پرلایزد یک بازی پلتفرمر عجیب و غریب و در عین حال جذاب است. داستان بازی، داستان یک حسادت خوهرانه است. حسادتی که برای یکی از خواهرها عواقب شومی به همراه دارد. یکی از بزرگ‌ترین وجوه تمایز این بازی (این بازی وجه تمایزات زیادی با عناوین دیگر دارد!) کنترل هم‌زمان دو کاراکتر است! یه لحظه غفلت در این بازی کافی است تا یکی از این دو شخصیت با یکی از موانع مسیر برخورد کرده تا دوباره همه چیز از اول شروع شود! با ما در ادامه همراه باشید.

مرور بازی:

قرمز و آبی دو خواهر دوقلو هستند که بی‌نهایت از لحاظ عاطفی به یکدیگر وابسته‌اند. هرچند علی‌رغم تمام شباهت‌های ظاهری، میان اخلاق و رفتار و توانایی‌های این دو خواهر تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. روزی قرمز از روی حسادت، خواهر دیگر خود یعنی آبی را از روی تاب هل داده و با این کار او، آبی به کما فرو می‌رود. در این بین قرمز که حسابی درمانده شده، متوجه می‌شود که می‌تواند وارد مغز خواهر خود شده و از این طریق سعی کند باری دیگر او را به زندگی بازگرداند...

Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!

داستان تراژیک و تکان‌دهنده‌ای بود! هرچند عجیب و غریب بودن ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. محیط بازی با گرافیک نامعمول و موسیقی‌ای وهم آلود خود، دائم شرایط اسفناکی که در آن گرفتار شده‌اید را به یادتان می‌آورد. 

با شروع بازی، شما وارد محیطی رویا گون می‌شوید که درواقع قرار است تداعی کننده خواب و یا رویای آبی باشد! شما در این بازی وظیفه کنترل دو شخصیت را به طور هم‌زمان بر عهده خواهید داشت. دو شخصیتی که البته هرکدام توانایی‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارند. در هر مرحله باید مسیری را طی کرده و هر دو خواهر را هم‌زمان به خط پایان برسانید. در این مسیر با موانعی برخورد خواهید کرد که رد شدن از هر یک از آن‌ها در تخصص یکی از دو خواهر است. 

Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!

بهتر است این طور توضیح دهیم. با شروع مرحله شما با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که از وسط به دو قسمت تقسیم شده. قرمز و آبی هرکدام در یکی از این قسمت‌ها قرار دارند، انگار که در دو بُعد مختلف و یا در دو مکان مختلفند. با شروع بازی هر دو خواهر هم‌زمان حرکت خود را شروع می‌کنند، شما باید در طول بازی حواس‌تان به هر دوی آنها بوده و هم‌زمان آن‌ها را کنترل کنید. یکی از بزرگ‌ترین توانایی‌های این دو خواهر این است که می‌توانند جای خود را با یکدیگر عوض کنند! همان‌طور که پیش از این نیز گفتیم، در مسیر با موانعی برخورد خواهید کرد که رد شدن از هرکدام از آن‌ها در تخصص یکی از خواهرهاست. برای مثال از آن‌جایی که آبی قد کوتاه‌تری دارد، با رسیدن به موانع بلند باید جای قرمز را با آبی عوض کنید تا بتوانید مانع را پشت سر بگذارید. علاوه بر این موانع، در طول مسیر با تعدادی نور قرمز و آبی رنگ نیز برخورد خواهید کرد، شما باید با عوض کردن به موقع جای این دوخواهر، نور هم‌رنگ خودشان را به آن‌ها برسانید. 

Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!

شاید تا اینجا متوجه شده باشید که تمام مواردی که گفتیم، همگی اشاره به این موضوع دارند که این بازی تمرکز حواس بالایی را می‌طلبد. شما در این بازی تنها با دو دکمه یا کلید سر و کار خواهید داشت. برای عوض کردن جای این دو خواهر باید سمت راست صفحه و برای پریدن از روی موانع سمت چپ صفحه را لمس کنید. خوشبختانه کنترل این دو کاراکتر بسیار راحت و روان و مهم‌تر از همه بسیار سریع صورت می‌گیرد، به طوری که در این قسمت با مشکلی رو به رو نخواهید شد. بنابراین می‌بینید که همه چیز تنها به عکس‌العمل سریع شما بستگی خواهد داشت!

جدا از گیم‌پلی سریع و جذاب بازی و داستان منحصر به فرد آن، شاید وجه مثبت دیگر این بازی را بتوان گرافیک آن دانست. البته که همین‌طور است! داستان بازی در قالب دمویی کوتاه و بسیار خوش ساخت برای بازیکن تعریف می‌شود و پس از آن با منویی با طراحی بسیار زیبا و کمی ترسناک رو به رو خواهید شد. از جذابیت محیط بازی نیز هرچه بگوییم کم گفته‌‌ایم! نورپردازی و طراحی مراحل هرکدام در جای خود بسیار عالی از کار در آمده. حتی دوستان سازنده برای ایجاد تنوع در بازی، علاوه بر تغییر محیط اندکی گیم‌پلی بازی را نیز دست‌کاری کرده‌اند. برای مثال اگر تا چند مرحله اول، جهت حرکت شما از سمت چپ به راست بوده، از یک مرحله‌ای به بعد باید از سمت راست به چپ حرکت کنید! البته که برای لذت بردن از این تنوع خاص باید بهای سنگینی هم بپردازید! مطمئناً برای عادت کردن به این تغییر جهت به زمان زیادی نیاز خواهید داشت!

Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!

پرلایزد یا همان از کار افتادگی یا هرآنچه که دوست دارید بنامیدش، به راستی عنوان خوش‌ساخت و خلاق و زیبایی است. اگر واقعاً دوست دارید قدرت تمرکز خود را به یک چالش حسابی بکشید، شک نکنید که این بازی گزینه خوبی برای شما خواهد بود!

اپ‌استور کافه‌بازار
 • Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!
 • Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!
 • Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!
 • Parallyzed: داستان حسادتی خواهرانه!
شرکت : Double Coconut

نظرات

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط