Polaris Office: ویرایش و ایجاد اسناد آفیس

بهرام یوسفی
رایگان

چند سال قبل ایجاد و ویرایش فایل‌های آفیس تنها بر روی دستکتاپ‌ها قابل انجام بود و حتی تا مدت‌ها بعد از آمدن نسخه‌های موبایل و تبلت، باز هم استقبالی از آن نمی‌شد. اما حالا با بزرگ‌تر شدن نمایشگر گجت‌ها و همچنین عملکرد قدرتمند آن‌ها، دیگر خیلی از کاربران آفیس از ابزارهای همراه خود برای این کار استفاده می‌کنند. مایکروسافت و گوگل هم برای سرویس‌های خود برنامه‌هایی تهیه کرده و به سراغ موبایل‌ها فرستادند. اما در این بین چند نرم‌افزار دیگر هم روی کار آمدند که به شما امکانات جانبی بیشتری عرضه می‌کنند.

Polaris Office یکی از این نرم‌افزارهاست که به راحتی به شما اجازه ایجاد و ویرایش فایل‌های آفیس را می‌دهد و امکانات چشم‌گیری در این راستا دارد. اما ابتدا باید از محیط کاربری جذاب آن گفت. اگر چه از نظر رنگ‌بندی و فرم شباهت زیادی به برنامه‌های آفیس گوگل دارد، اما چینش و شیوه‌ی نمایش منوها شما را به راحتی به هدفی که می‌خواهید می‌رساند. 

اما چه فایل‌هایی را می‌توانید در Polaris Office بسازید یا ویرایش کنید؛ در این برنامه جدا از تمامی فرمت‌های رایج برنامه‌های زیرمجموعه Microsoft Office که شامل ابزارهایی همچون Word، Excel، Spreadsheet، PowerPointو ...، فایل‌های PDF و اسنادی که با گوگل داکز هم ساخته شده‌اند قابل ویرایش هستند. حتی اگرسند شما در یک فایل‌ زیپ هم موجود باشد، نیازی ندارید آن را در محیط اندروید بازگشایی کنید و برنامه به صورت خودکار آن را پیدا می‌کند.

این برنامه که تنها ۵۰ مگابایت حجم دارد، در موقع ساختن و ویرایش فایل‌ها، تقریبا تمامی ابزارهای مهم برنامه اصلی  Microsoft Office را در اختیار شما قرار خواهد دارد. در هنگام ویرایش به صورت برگه به برگه درست مثل نسخه‌های ۲۰۰۷ به بعد ابزارها در بالای صفحه حضور دارند و با یک اندازه بزرگ قابل دسترس که به درد محیط گوشی و تبلت می‌خورد قابل دستیابی‌اند. حتی در ساخت فایل‌ها تعداد بسیاری قالب از پیش تهیه وجود دارد و ابزارهایی هم در دسترس شماست که در نسخه‌های اصلی پیدا نمی‌شوند.

Polaris Office بر روی پلتفرم‌های مختلف حضور دارد و امکان استفاده از حافظه‌های ابری را نیز به شما می‌دهد. به این ترتیب شما می‌توانید کارهای انجام شده خود را در چند دستگاه پی بگیرید و نیازی به جابه‌جایی فایل‌ها بین این دستگاه نداشته باشید. اما نکته عجیب در این رابطه که البته به امکانات مربوط بین دو نسخه بر می‌گردد، اختلاف عجیب قیمت‌گذاری Polaris Office بین نسخه اندروید و iOS است. این برنامه بر روی گوگل‌پلی کاملا رایگان و بدون تبلیغات در دسترس عموم قرار گرفته اما در اپ‌استور قیمتی ۲۰ دلاری دارد! اما آیا واقعا این تفاوت عملکرد این قدر قیمت دارد؟

قبل از اینکه برنامه‌های مربوط به مایکروسافت یا گوگل را نصب کنید، پیشنهاد می‌کنیم این برنامه را حتما امتحان کنید. Polaris Office خیلی سبک و کم‌حجم است و خواسته‌های شما برای ویرایش و ایجاد فایل‌های آفیس و PDF را برآورده خواهد کرد.

نقاط قوت:

- امکان ویرایش فایل‌های PDF 

- پشتیبانی از فرمت‌های DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PPS, PPSX, TXT, HWP, ODT

- پشتیبانی از فونت فارسی و امکان اضافه کردن فونت دلخواه به آن

- قالب‌های آماده برای شروع به کار

- استفاده از حافظه‌های ابری

- همگام‌سازی با نسخه‌های این برنامه در دیگر پلتفرم‌ها

 

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • Polaris Office: ویرایش و ایجاد اسناد آفیس
  • Polaris Office: ویرایش و ایجاد اسناد آفیس
  • Polaris Office: ویرایش و ایجاد اسناد آفیس
  • Polaris Office: ویرایش و ایجاد اسناد آفیس
شرکت : Infraware Inc.
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط