Private Zone: امنیت حداکثری

بهرام یوسفی
رایگان

گوشی‌های هوشمند ما دیگر جزوی از حریم شخصی ما به حساب می‌آیند. مخصوصا در دنیای مدرن و با وجود اینترنت نباید عکس‌ها، فیلم‌ها، پیغام‌ها و حتی دست‌نوشته‌هایی که در آن‌ها نگه می‌داریم به دست کسی بیفتد. چاره‌ی کار هم ساده‌ است. استفاده از قفل صفحه. اما آیا این کار کافی‌ است؟ به نظر استفاده از برنا‌مه‌های امنیتی که امکانات بیشتری نسبت به یک "قفل صفحه"!‌ دارند احتیاج باشد. ابزارهایی که به ما اجازه دهند جداگانه روی برنامه‌ها قفل بگذاریم، در مواقعی که دزدی صورت گرفت به کمک ما بیایند و ... . Private Zone یکی از این برنامه‌هاست که برای محافظت از حریم شخصی شما وارد میدان شده.

گفتن جزییات تمامی امکانات این برنامه در حوصله این مطلب نمی‌گنجد، پس در ابتدا به سراغ مهم‌ترین امکان آن می‌رویم. در Private Zone شما می‌توانید برای هر برنامه به صورت جداگانه قفل بگذارید. این قفل که در ابتدا برای برنامه تعریف می‌کنید می‌توان عددی یا به صورت پترن باشد. به این ترتیب شاید دیگر نیازی به گذاشتن قفل صفحه نباشد. کافی‌ است روی بخش‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردارند، این برنامه را فعال کنید. مثل گالری عکس‌ها، پیغام‌ها و غیره. برای محافظت از فایل‌هاتان یک امکان دیگر هم وجود دارد. شما این امکان را دارید تا عکس‌ها و ویدویهایتان را از دید عموم مخفی کنید.به این ترتیب دیگر نگرانی نشان دادن گالری عکستان را به دیگران نخواهید داشت و با خیال راحت گوشی را در اختیار طرف مقابل قرار می‌دهید! 

در صورتی که گوشی یا تبلت شما دزدیده شد، با ابزاری که Private Zone در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید محتوای درون گوشی یا حتی درون کارت حافظه را از راه دور پاک کنید تا به دست سودجویان نیفتد. البته قبل از هر کاری می‌توانید موقعیت گوشی در نقشه را نیز مشخص کنید. همچنین اگر برنامه‌ای به صورت عمومی قفل نباشد، امکان قفل سازی آن از راه دور ممکن خواهد بود. این معقوله برای جلوگیری از سواستفاده دیگران از شبکه‌های اجتماعی و بخش‌های فروشگاهی و بانکی بسیار هائز اهمیت است.

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که نگران برملا شدن گشت‌های اینترنتی یا جستجوهای خود هستید، برای شما هم امکانی در نظر گرفته شده.مرورگر امن که تمام گشت‌ها و جستجوهای شما بعد از خارج شدن از آن کاملا پاک می‌شود، امکان پاک کردن جستجوها در بروزر‌های مختلف، اضافه کردن چند وبسایت خاص برای مرور مخفی و ابزارهای این چنینی به شما امکان گشت و گذار لذت بخش با خیالی آسوده را فراعم می‌کند.

بگذارید تک‌تک به همه‌ی ابزارها اشاره نکنیم و با گفتن این نکته مطلب را تمام کنیم. فرض بگیرید که یکی از افراد کنجکاو دوروبر شما سعی کرد که وارد گوشی شما شود. Private Zone در این لحظه وارد عمل شده و یک سلفی از این دوست گرانقدر تهیه می‌کند تا شما را با اطرافیانتان بیشتر آشنا کند.

نقاط قوت

- قفل گذاری بر روی فایل‌ها، پوشه‌ها و برنامه‌های دلخواه

- امکان پنهان سازی عکس‌ها و فیلم‌ها

- جستجوی امن اینترنتی

- ابزارهایی برای پاک کردن، قفل گذاری و نقطه یابی گوشی در هنگام دزدیده شدن

- ایجاد لیست سیاه مخاطبین

- کشف و جلوگیری از پیغام‌ها و ایمیل‌های اسپم

- گرفتن سلفی از کسانی که قصد ورود بی‌اجازه به دستگاه شما را دارند

نقاط ضعف

تنها نکته منفی در مورد Private Zone وجود گزینه شارژ سریع است که دیگر در اندرویدهای جدید کارایی ندارند اما هنوز از برنامه حذف نشده است.

 

کافه‌بازار
  • Private Zone: امنیت حداکثری
  • Private Zone: امنیت حداکثری
  • Private Zone: امنیت حداکثری
  • Private Zone: امنیت حداکثری
شرکت : Leomaster
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط